Ailem ders konusunda çok baskı yapıyor

Sorunum bu.
Ister inanin ya da inanmayin günlük en az 5 saat ders calisiyorum.
Bu benim icin sorun degil calisirim, gelecegim icin gerekli oldugunu ben de biliyorum.
Almanyadayim karantina zaten her yer.
Uyku düzensizligi bahanesi ile annem yatis saatimi 10'a cekti. Haklaridir buna da saygi duyuyorum. Ama 15 yasindayim bazi kararlari kendim de vermek istiyorum.
Evde dur dur insan bunaliyor ben de oyun oynuyorum.
Normalde oyun oynayan birisi degilimdir, Warzone'den önce oynadigim en güncel oyun M&B Warband idi.
Simdi annem sürekli oglum hep oyundasin kapat artik. Babam sürekli oyun oynuyorsun aptallastin ac biraz yazilim calis falan falan.
Kendisi yazilima basladi su an para kazaniyor ve onu yazilima baslatan da benim baba bu ise girersen senin icin iyi olur diye.
Yazilimi onun kadar bilmesemde yazilimin ne oldugunu ondan daha iyi biliyorum. Zamaninda bir sürü Warband mod calismam var.
Normalde yazilimi seven biriyimdir zaten kendim baslamayi düsünüyordum.
Babam bunaltti artik beni yazilimdan bile sogudum.
HTML, CSS ve Javascript ögrenecektim 1 ay önce resti cektim.
Ders calismak icin gece 3:30'da kalkiyorum öglen gürültüde calistigimda verimsiz sikayetini yapmasinlar diye.
Sabah 7 ya da 6'ya kadar calisiyorum, öglen tamamliyorum kalanini.
Artik seytan sabah uyaniyon kimse fark etmiyor ac video izle diyor...
Evde oyun oynamaya korkar hale geldim ne zaman acsam oglum hep oyundasin lafini duymaktan biktim.
Önceleri tembeldim 2 saat calismam icin bir ton dil dökerlerdi.
Simdi hafta sonlari dahil 5 saat calisiyorum yine yaranamiyorum.
Lütfen onlara bu hatalarini nasil anlatabilirim?
Öglen ben de karantina olmasina ragmen ormana kacmaya basladim ördeklerle, balikcillarla dertlesiyorum.
Kabul ediyorum da bazen fazla oyun oynadigim zamanlar oluyor ama evde canim patliyor ama.
Önceleri haftada en az düzenli 300 sayfa okuyan ben 1 aydir tek bire sayfa bile okumuyorum.
Nedeni tek duydugum kelime DERS!
Inanmayanlara burada bitirdigim tüm kitaplari siralayabilirim.
Sorunum bu.
Bu benim için sorun degil calisirim, gelecegim için gerekli oldugunu ben de biliyorum.
Uyku düzensizligi bahanesi ile annem yatis saatimi 10'a cekti. Haklaridir buna da saygi duyuyorum. Ama 15 yasindayim bazi kararlari kendim de vermek istiyorum.
Normalde oyun oynayan birisi degilimdir, Warzone'den önce oynadigim en güncel oyun M&B Warband idi.
Simdi annem sürekli oglum hep oyundasin kapat artik. Babam sürekli oyun oynuyorsun aptallastin AC biraz yazilim calis falan falan.
Kendisi yazilima basladi su an para kazaniyor ve onu yazilima baslatan da benim baba bu ise girersen senin için iyi olur diye.
Yazilimi onun kadar bilmesemde yazilimin ne oldugunu ondan daha iyi biliyorum. Zamaninda bir sürü Warband mod calismam var.
HTML, CSS ve JavaScript ögrenecektim 1 ay önce resti cektim.
Ders calismak için gece 3:30'da kalkiyorum öglen gürültüde calistigimda verimsiz sikayetini yapmasinlar diye.
Sabah 7'ya da 6'ya kadar calisiyorum, öglen tamamliyorum kalanini.
Artik seytan sabah uyaniyon kimse fark etmiyor AC video izle diyor...
Evde oyun oynamaya korkar hale geldim ne zaman acsam oglum hep oyundasin lafini duymaktan biktim.
Önceleri tembeldim 2 saat calismam için bir ton dil dökerlerdi.
Öglen ben de karantina olmasina ragmen ormana kacmaya başladım ördeklerle, balikcillarla dertlesiyorum.
Kabul ediyorum da bazen fazla oyun oynadigim zamanlar oluyor ama evde canim patliyor ama.
Önceleri haftada en az düzenli 300 sayfa okuyan ben 1 aydir tek bire sayfa bile okumuyorum.
Nedeni tek duydugum kelime ders!

Hocam ben de seninle aynı durumdayım benim her pazartesi deneme sınavlarım var o sınavlarda en az 2 kez odama girip çıkıyorlar çok iyi yap sonuçlarına sen katlanırsın yoksa diyorlar bende de haliyle stres olup 2-3 yanlış yapıyorum evde zaten gereksiz bir resmiyet var grev yapan 5 yaşındaki çocuğu mu deyim yoksa artık D

Sorunum bu.
Bu benim için sorun degil calisirim, gelecegim için gerekli oldugunu ben de biliyorum.
Simdi annem sürekli oglum hep oyundasin kapat artik. Babam sürekli oyun oynuyorsun aptallastin AC biraz yazilim calis falan falan.
Kendisi yazilima basladi su an para kazaniyor ve onu yazilima baslatan da benim baba bu ise girersen senin için iyi olur diye.
HTML, CSS ve JavaScript ögrenecektim 1 ay önce resti cektim.
Ders calismak için gece 3:30'da kalkiyorum öglen gürültüde calistigimda verimsiz sikayetini yapmasinlar diye.
Sabah 7'ya da 6'ya kadar calisiyorum, öglen tamamliyorum kalanini.
Artik seytan sabah uyaniyon kimse fark etmiyor AC video izle diyor...
Önceleri tembeldim 2 saat calismam için bir ton dil dökerlerdi.
Öglen ben de karantina olmasina ragmen ormana kacmaya başladım ördeklerle, balikcillarla dertlesiyorum.
Nedeni tek duydugum kelime ders!

Bende de aynı sorun var ailem ders çalıştığıma inanmıyor akbaba gibi etrafımda dönmeye başladılar artık her gece yatmadan önce Allah'ım lütfen yarın Azrail gelip canımı alsın diye dua ediyorum ve hiçbir sınavımı beğenmiyorlar günde 200 soru çözüyorum sınavlarda etrafımda dönüp -bunu gelecek senelerde okuyorsanız garipsemeniz çok normal 2020 ve muhtemelen 2021 başında dünya genelindeki covid 19 pandemisi yüzünden insanlar her işini evden yapmak zorunda kalmıştı- duruyorlar haliyle stresten dolayı sınavda başım dönüyor miğdem bulanıyor ve en az 3 yanlış yapıyorum. İşin en komik tarafı bunu günde 30 dk ilgilendiğim oyunlara yıkmaları ve bağımlı olduğumu söylemeleri dünkü sınavdan sonra yine her sınavdan sonra olduğu gibi azarlandığımda cesaretimi toplayıp senin yüzünden bu sınav bu kadar kötü geçti 1 yanlış yaparsam ne kadar puan gider diye düşünmek yerine 1 yanlış yapsam ne kadar azarlanırım diye azarlanıyorsam burada suç senin dediğimde cevap olarak biz sana tabii ki baskı yapmalıyız bu senin sınavın ve sonucuna göre yaptırımlar uygulamak bizim sorumluluğumuz şimdi git odana ders çalış artık tuvalette bile ders çalışacaksın saygısız dediler. Ne kadar geri kafalı olduklarını bu örnek bile gösterebiliyor. İşin daha da kötü tarafı psikolojim bozuldu artık tüm deprasyon belirtilerini gösteriyorum, ölmek istiyorum yaklaşık 3 kez camda vazgeçtim atlamaktan ve mazoşist oldum (kendime zarar vermekten zevk alıyorum). Sevilmediğimi zaten yıllardır biliyordum ama bu kadarı da fazla seneye LGS sınavına gireceğim bu moralle ne yapabilirim bilmiyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu arada yazım yanlışlarıyla gözünüzün kanamasına sebep olduğum için özür dilerim ben sayısalcıyım ve bunu ağlarken yazdım neyse iyi forumlar :)

Son düzenleme:
15 yasindayim bazi kararlari kendim de vermek istiyorum.

Aga bende 14 yaşındayım ders çalışma zorunluluğum var bende çalışma kararı aldım bende oyun bağımlısıydım ama bırakmaya karar verdim fakat bu yaşta anca ders çalışma kararı alabilirsin almanyadasın diye bu kararı alma yetkisini kimse almıyor emin ol mesela ben avucumun içi gibi bildiğim şehirde istediğim gibi dolaşamam ki ben zaten ailemden izin almadan bir yere gitmem bu da beni güvenli tutuyor hem virüse karşı hem de tehlikelere karşı ha ama PS5 gibi alma istekleri Almanya'da olduğuna göre sana ait burası Türkiye LGS'de var biraz zor sen orada çalışsanda çalışmasanda kazanırsın ama yine de çalışmalısın hayatda saygın bir mesleğin olsun.
Mazoşist oldum (kendime zarar vermekten zevk alıyorum).

Bu hayat yarışı bunun için kendine zarar vermemelisin.
Mazoşist oldum (kendime zarar vermekten zevk alıyorum).

Bu hayat yarışı bunun için kendine zarar vermemelisin.
Gymnasiuma gidiyorum
trabzon fen lisesine girmiş gibi oluyorsun

Son düzenleme:
Ben sorunumu çözebildim çözmem biraz zor oldu ama çözebildim size şöyle anlatayım. Geçen gün pedagoga gitmek istedim ailem de "bu senin derslerine engel olur gitme" dediler, birkaç gün böyle didiştikten sonra günlük çözdüğüm test sayısını 2 katına çıkarmam şartıyla kabul ettiler gittiğimizde pedagog zaten benim ne kadar bitap olduğumu anladı genelde önce aileyle yarım saat kadar konuşur; durumu öğrenir sonra çocukla konuşurlar. Ama pedagog beni önceden de tanıyordu bir sorun olduğunu anladığı için ailemle sadece 5 dakika konuşup durumu kısaca özetlemelerini istedi ondan sonra direkt olarak beni aldı ben de ne olduğunu anladım ondan sonra sinirli bir şekilde ailemi getirmemi istedi. Evet öyleydi ileri derece depresyon teşhisi koydu aileme benim daha kanunen ve psikolojik olarak çocuk sayıldığımı bu kadar baskının daha büyük şeylere sebep olabileceğini, bu yüzden benim üstüme bu kadar gelmelerinin gerekmediğini bunun benim akıl sağlığım açısından da zararlı olduğunu söyledi. Olay burada tatlıya bağlandı gibi şu an için günlük ders çalışma sürem 6 saatten 3 saate indi oyun sürem de yarım saatten 1 saate yükseldi bu benim için iyi gibi neyse sorunum çözüldü kısacası. Ben bu derdimi kimseye açıklayamazdım ama bu forumdakiler benimle kardeşim gibi ilgilendi hepinize teşekkür ederim. İyi forumlar hepinize.

Ailem sürekli ders çalışmam için psikolojik baskı uyguluyorlar bunu yazarken bile ağlayarak yazıyorum ya annem her dakikada "ders çalış seni babana söyleyeceğim yeter artık ben senin hep peşinden koşacağım" diye tehdit ediyorlar babam beni ders konusunda kaç kez şiddet uyguladı. Yeter artık ben ne zaman özgür olacağım annem babamın ders çalışma baskısı yüzünden bir gün evden kaçacağım ve bir daha eve gelmeceğim bisikletle dışarı çıkıcağım diyorum annem babam "ders çalış bir daha çıkmıcan artık" diye beni tehdit ediyorlar. Bir ders yüzünden bütün arkadaşlarım benimle küsüyorlar sen hiç çıkmıyorsun senle gezilmiyor diye bir ders yüzünden bu yapılır mı Allah aşkına ya yeter! Bunaldım sıkıldım evde durup ders çalışmaktan bütün arkadaşlarımda instagrama story atıyorlar AVM'ye gittik starbucksa gittik diye ama ben gidemiyorum çok özeniyorum gitmeye ama ben ders çalışıyom ya off! Allah rızası için çözüm bulun lütfeen!

Yeni konular

Geri
Yukarı