Ailem para kazanmak yerine sınava çalıştığım için bana çok baskı yapıyor

Evet maalesef onlar için önemli akrabalar ya da komşular bir şey demesin yeter onların lafları daha önemlidir, ama benim için değil ama anlamıyorlar. Eğer dediklerini yapmazsam yine dışarıda kalırım.

Yine de mesajın için teşekkür ederim dediklerinin hepsi doğru onlar öyle, başka bir yerde hayat kurmak istesem evden ayrılsam bir yerde çalışsam olmaz niye ekonomi yüzünden ev fiyatları kira fiyatları yani bayağı zor olur.

Evden kurtulmak istiyorum eğer doğru düzgün bir iş yani bana ve kiraya yetecek bir iş bulursam üniversite hayalini de bırakırım ama işte kiraya ve ev masraflarına asla yetmez diye düşünüyorum.

Eve almazlarki beni Benin ailem böyle eve almamakla tehdit ederler beni neymiş efendim başkalarının oğlu olsan seni eve koymazmış akrabalarım öyle demiş ailem özendikleri şeylere bakar mısın?

Beni de tehdit ediyorlardı seni evden atarım şöyle yaparım böyle yaparım hiçbir şey yapamadılar yapamazlar sen kork diye öyle söylüyorlar.

Beni de tehdit ediyorlardı seni evden atarım şöyle yaparım böyle yaparım hiçbir şey yapamadılar yapamazlar sen kork diye öyle söylüyorlar.
2 gün eve sokmadılar nerede yatarsan yat dediler bende bir yerde duruyorum öyle işte kardeşim, eğer tekrarlarsam hiç koymayacaklarmış yemekde vermiyorlar ulan sanki ne yaptıysak sonrada ben sizin için yapıyorum oluyor, ben anlamıyorum ya bunun için bu yapılır mı evladına böyle bir şey.

2 gün eve sokmadılar nerede yatarsan yat dediler bende bir yerde duruyorum öyle işte kardeşim, eğer tekrarlarsam hiç koymayacaklarmış yemekde vermiyorlar ulan sanki ne yaptıysak sonra da ben sizin için yapıyorum oluyor, ben anlamıyorum ya bunun için bu yapılır mı evladına böyle bir şey.

Dostum ailen hakkında yorum yapmam doğru olmaz. Bu hayatta herkesin bir sınavı var senin de sınavlarından birisi bu o yüzden büyük sorumluluklar üstlenmelisin. Örnek: Part time iş bul arkadaşların ile ayrı eve çıkabilirsin hem masrafları azaltırsın hem çalışıp hem de üniversite sınavına çalışabilirsin. Belki 1 sene boyunca sevgilinle gezip tozamıaycaksın ortam yapamayacaksın ama dişini sıkarsan daha sonra çok rahat edersin.

Dostum ailen hakkında yorum yapmam doğru olmaz. Bu hayatta herkesin bir sınavı var senin de sınavlarından birisi bu o yüzden büyük sorumluluklar üstlenmelisin. Örnek: Part time iş bul arkadaşların ile ayrı eve çıkabilirsin hem masrafları azaltırsın hem çalışıp hem de üniversite sınavına çalışabilirsin. Belki 1 sene boyunca sevgilinle gezip tozamıaycaksın ortam yapamayacaksın ama dişini sıkarsan daha sonra çok rahat edersin.
Part time iş burda zor knk burda doğru düzgün iş verende yok zaten ve arkadaşlarınla ayrı ev diyorsun ev fiyatları çok pahalı ve arkadaşım pek yok benim öyle, normalde zaten çalışsam yine ödeyemem ama yinede saol kardeşim bir şeyler bulurum inşallah

Ve zaten başka bir yere gitsem başka şehire, orda iş bulsam yine kalacak yer lazım kardeşim

2 gün eve sokmadılar nerede yatarsan yat dediler bende bir yerde duruyorum öyle işte kardeşim, eğer tekrarlarsam hiç koymayacaklarmış yemekde vermiyorlar ulan sanki ne yaptıysak sonra da ben sizin için yapıyorum oluyor, ben anlamıyorum ya bunun için bu yapılır mı evladına böyle bir şey.

Bir an önce o evden kurtulmaya bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı