Ailem sürekli "sen okumazsın" diyor

Abim her gün bana diyor sen sayısal seç tıp oku doktor ol ayda 60 bin TL maaş al bende çalışmayacağım yan gelip yatacağım senin paranı yiyeceğim sende bana hep kölelik yap diyor abim sürekli babamın kafasını dolduruyor babamı bana karşı saldırtıyor ama kendisi şu an 4 yıldır liseyi bitirdi okumuyor işsiz boş insan sence abimin düşüncesi nasıl ne yapmalıyım.
Abime çok sinir oluyorum.
Ailenle okulun rehberlik servisine git orda sorunu çözerler muhtemelen.

Okuma. Ben açıktan bitirmeyi düşünüyorum. Bir yılda yüzde yedi yüz değeri düşen "aptal" bir kağıt parçasına sahip olmak için yıllarımı harcayamam.

Okumak istiyorum ailemde okulu bırakmamı istemiyor.
18 ol git evden şurada 2-3 yılın kalmış orada kafayı sıyırırsın.

Az kaldı zaten kafayı yememe.
Bende 10. sınıfa geçtim, derslerim iyi. Vallahi Allah göstermesin ama bana yaparlarsa böyle baskı ağızlarına... Elimede alırım alabileceğim kadar sonra iş isterse mahkemeye gitsin. Şeyimde bile olmaz. O nasıl anne-baba LAN!

Bana her gün böyle onur kırıcı laflar söylüyorlar kaldıramıyorum artık benim yerime taş olsa bu sözleri duysa çatlardı.

Okumak istiyorum ailemde okulu bırakmamı istemiyor.

Az kaldı zaten kafayı yememe.

Bana her gün böyle onur kırıcı laflar söylüyorlar kaldıramıyorum artık benim yerime taş olsa bu sözleri duysa çatlardı.
Evde çıldırdığını gösterme vaktin gelmiş. Mümkünse evde baban yokken (sana engel olmaya çalışır) annen gene başlarsa biraz delirmen gücünü kuvvetini göstermen lazım.

Geri
Yukarı