Ailem tarafından dışlanıyorum

Benim babam da aynı şekilde idi. Sonra annem ile boşandılar ve yüzünü 8 yıldır görmüyorum."Mutluyum"
Annem de arada söylüyor, eğitiminiz için katlanıyorum diye ama çalışmadığı için itiraz edemiyor, zaten babamın ailesi yüzünden genç yaşta tansiyon hastalığına yakalanmış.

Öyle yapmayı düşünüyorum, şu an içinde bulunduğum imkanlardan yararlanıp evden gitmeyi düşünüyorum. Dedem okumamı da çok istiyor. Hukuk bölümünde bir meslek sahibi olup onu gururlandırmak istiyorum.
Böyle bir dedeye sahip olduğun için şanslısın diyebilirim. Ben olsam ne yapar ne eder yanlarına yerleşirdim. Sıkıntılarımı açıklar nasihat dinlerdim. Seni çok sevdiği bariz belli, düşünmeden kabul eder. Evini de ziyaret edersin haftada birkaç kez. Aynı şehirdeyse güzel olur.

Asla asla asla asla boyun eğme! Affet, ılımlı davran ama boyun eğme! Böyleleri boyun eğdikçe daha da hiddetlenir kendilerini daha büyük görüyorlar. Babamla benim sorunlarım 8 yaşında başladı. Şu an 13 yaşındayım ve de bütün sorunlarımı çözdüm. İkimiz de geçmişten bahsetmiyoruz. İlk başlarda ben de boyun eğdim. Baktım, bu sefer kendini üstün görüp daha da hiddetleniyor. Ben de boyun eğmedim. En sonunda başardım. LGS'de biraz pürüz yine çıktı ama çabuk düzelttik. Şu anda çok iyiyiz. Bir psikoloğa görün. Deden destek veriyormuş, üniversitede kapağı şehir dışına at. Yarı zamanlı, kısa zamanlı işlerde çalış. Dedenden de azıcık destek iste. Umarım sorunun düzelir.
Göründük iki hafta önce sonuç pek çıkmıyor gibi, kendim devlete gitmeyi düşünüyorum. Özelde benden çok derslerimle ilgili konuşuyorlar.

Böyle bir dedeye sahip olduğun için şanslısın diyebilirim. Ben olsam ne yapar ne eder yanlarına yerleşirdim. Sıkıntılarımı açıklar nasihat dinlerdim. Seni çok sevdiği bariz belli, düşünmeden kabul eder. Evini de ziyaret edersin haftada birkaç kez. Aynı şehirdeyse güzel olur.
Dostum deden ailen gibi olmuş. Aynı şehirdeyseniz kapağı onun yanına atabilirsin.

47 yaş, orta yaş krizi, şeker hastalığı, takımların düzgün çalışamaması = agresiflik, hiçbir şeyden memnun olmama. Klasik, bizim sülalede de var böyle 3-5 tane gereksiz mümkün mertebe mesafeni koru. İleride elden ayaktan düşmeye başlayınca kediye döner.

İsteseler alırlar ama farklı şehirlerdeyiz maalesef.

Geri
Yukarı