Ailem tarafından oyun oynama yasağı

Yeni Ertuş

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben 9. Sınıfa gidiyorum. 8. Sınıfta babamlar "Fen lisesi kazanırsan sana Monster notebook alacağız." dediler. LGS günü geldi geçti, ben söyledikleri fen lisesinden alt bir fen lisesini kazandım. Yine de aldılar işte bilgisayarı Acer Nitro 5 gibi bir şey. Sonra 9. sınıf başlamadan birkaç gün önce bana konuşma yaptılar 4 sene boyunca hiç oyun oynamayacaksın diye. Ben de rahatsız oldum, arada kaçamak yaptım, oynadım. Şu an telefondaki ve bilgisayarımdaki tüm oyunlar silindi. Ders çalış dayatması yapılıyor ama canım çok sıkılıyor, ne yapmalıyım?

4 sene boyunca hiç oyun oynamayacaksın
Sence böyle bir şey mümkün mü? 4 sene boyunca oyun oynamanı engelleyecek aile çok istikrarlı olsa gerek. Ailen şu anda liseyi çok farklı bir yer olarak düşündüğünü için böyle bir uygulama yapmış. Çok özel bir yer olmadığını fark edince bu kuralların hepsi kalkar merak etme.

Arkadaşlar merhaba ben 9. Sınıfa gidiyorum. 8. Sınıfta babamlar "Fen lisesi kazanırsan sana Monster notebook alacağız." dediler. LGS günü geldi geçti, ben söyledikleri fen lisesinden alt bir fen lisesini kazandım. Yine de aldılar işte bilgisayarı Acer Nitro 5 gibi bir şey. Sonra 9. sınıf başlamadan birkaç gün önce bana konuşma yaptılar 4 sene boyunca hiç oyun oynamayacaksın diye. Ben de rahatsız oldum, arada kaçamak yaptım, oynadım. Şu an telefondaki ve bilgisayarımdaki tüm oyunlar silindi. Ders çalış dayatması yapılıyor ama canım çok sıkılıyor, ne yapmalıyım?

El mahkum aile kurallarına uymak zorundasın. Başarılı bir öğrencisin. Kötü örnek olmayacaksa ara sıra internet kafeye gidebilirisin.

Ailen otoriter aileler tarafından yetiştiyse bu durum normal. Önceden bana da öyle davranırlardı çok şiddetli tartışmalarımız geçti ama yine de ders çalışmasım yoktu. Sonra cesaretlenip konuştum onlarla inanmayacaksın ama cidden ise yaradı. Zaten belirli bir yerden sonra sıkılacaksın ve kendin gidip ders çalışacaksın.

Saygısızlığı bozmadan aşmadan araya girip kararlarını etkilemesini sağlamalısın mesela okul varken sadece hafta sonu, yaz tatili yasak yok derslere çalıştıktan sonra vs, benimkilerde böyle şeyler yapıyordu sonra saygımı bozmadan mantıklı şekilde konuşunca düzeldi.

Geri
Yukarı