Ailem ve akrabalarım kardeşimin beynini yıkıyor

Hocam anasınıfında arkadaşları varmış, evimizin önünde de park var. Orada çoğu çocukla arkadaş. Fakat parka çıktığı zaman genellikle eve girmek istemiyor, bazen annemle tartışa tartışa geliyorlar.
Ev 1 ya da 2. Kattaysa kendi başına gitmesine izin verilmeli bence.

En kötü kendin götür başında bekle bankta otur kitap oku ona da örnek olabilir belki

Yani bu saatten sonra teknolojiyle alakasını tamamen kesemezsiniz. Artık hayatın büyük bir bölümünü kapsıyor çünkü. Benim önerim bağımlılığını yönetmeniz. Yani sizin bir şey demenize gerek kalmadan kendi sorumluluklarını bilmesi lazım.
Bağımlılığını yönetmeye çalışacağım hocam. Belki internetten soğur, kullanmaz. Tavsiyeniz için teşekkürler.
Hocam babana bildir ve biraz bir ağırlığın olsun kardeşini koru.
Bu zamana kadar ağırlığımı gösteremediğim için üzgünüm hocam. Konuştum ama dinleyen olmadı.

En kötü kendin götür başında bekle bankta otur kitap oku ona da örnek olabilir belki
Hocam yaşı daha küçük, yoldan tek geçemez. Birde balkondan veya camdan park gözükmüyor, başka yöne doğru bakıyor.

Maalesef bu durum değişmez gibi en azından akrabalarınız konusunda çok şanssız olabilirsiniz, kardeşine her zaman bu yapılan yanlışların öğretilen doğru denen aslında saçma ve yanlış olan para isteme, küfür, argo gibi kelimeleri kullanmaması konusunda uyarmaktan başka bir çare gelmiyor aklıma.

Benim kardeşimde anasınıfına başlayınca resim yapmaya başladı hocam. İlgilenirse o alana yönlendirmek isterim bende. Tavsiyeniz için çok teşekkürler.
Rica ederim hocam, resim şart değil zevkine göe değişebilir. Müzik aletlerini falan da deneyebilir, kaykay veya patende sürebilir. Daha çeşitli bir sürü şey var, aslında şimdiden kardeşinize bunları öğretirseniz büyüdüğünde işine çok yarayacaktır haberiniz olsun.

Benim de annemle yengelerim hep insanları çekiştirip duruyorlar sürekli kim ne yapmış ne etmiş diye ben onlarla muhabbet etmiyorum diye çok sinirleniyor. Ne yapayım kimin ne ettiğinden boşa kafa şişirmek.Kardeșin de belli bir yaşa gelince neyin ne olduğunu kavrar ondan şuan yapacağın şeyler ne kadar yararlı olur bilemiyorum.

Gördüğümde biraz kendimi gördüm, eskiden ağlardım ağladığımda kızarlardı, 4 5 yaşında aile içi kavgalar dışında birşey görmedim, biri sövüyor biri dedikodu yapıyor, bu dediğin türü şeyleri bende yıllarca duydum ve hatta benim yaptığım hatalar yüzünden bana s2lak derlerdi, ve bunuda yanımda derlerde benim yanımda benim dedikodumu yapıyorlar, Zaten sosyal bir ortamım yoktu, ailemede birşey diyemiyordum. O yüzden aileme bağlanmaya başladım ders yapmak istemezdim ağlardım ağladığım için babam tokat atardı, okuldan alıcam şunu yapıcam diye tehdit ederdi amacı susturmaktı ama bende korkuyordum. O yüzden aileme hiçbirzaman karşı gelmedim gelmeye korktum. Ağladım ağladığım için ya biri küfür ediyordu yada vuruyordu. Bu hem aile hemde çevrede olduğu için. Kendimi etraftan iyice soyutladım.
Şu an 16 17 yaşıma geldim, şimdi biryere gittiğimde yanlış birşey diyip bana kızarlar diye korkuyorum. Zamanı bu yüzden kendimi tamami ile hayatın zevklerinde mahrum bırakıp yaşıyorum.
Yaşım geldiği gibi askere gidip sivil hayattan uzaklaşmak istiyorum bakalım.

Bu olaylar yüzünden, sosyal çevreden tamamen iletişimimi kestim. Yapmayın ya yeter şu saçma dedikodu şeylerin iğrençliği yapmayın ya. Ya hala aklımdan gitmiyor. Halen aklımda korku oluştuyor lan anlatmayın çocuklara.

Yeni konular

Geri
Yukarı