Akrabalarım bana laf ediyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ağzı olan konuşuyor hocam boş verin. Gerçekten boş verin. Bana da bu tarz bir sürü yorum geliyor. Teknoloji, yazılım, tarih ile ilgili araştırma yapmayı çok severim. Oturtsalar sabaha kadar bu 3 konu hakkında araştırma yaparım. Aynı zamanda ders çalışmayı da severim derslerimi ihmal etmem. Ancak bazı çok bilmiş arkadaşlarımın anneleri kendi çocuklarını benle kıyaslamayı çok sever. Kendi çocuklarının hayatlarını dersten başka her şeye kapalı hale getirmişler, benim de öyle olmamı istiyorlar. Siz de akrabalarınızı umursamayın. Konuşup dursunlar büyük ihtimal uğraşacak bir şeyleri yok, başkalarıyla uğraşıyorlar. Konuştukları zaman alta attığım gif'deki hareketi yapın. Ben yapıyorum ve çok güzel oluyor. Ah o yüzlerindeki şaşkınlık ve burukluk :).
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam günde 20 soru? Kimseyle kendinizi karşılaştırmayın ama günde 20 soru ile ilinizdeki en iyi lise hayal gibi. Bence LGS forumda gezmek ve araştırmak yerine ders çalışmalısınız. LGS'de teknoloji vs gibi konularda soru sorulmayacak sonuçta.

Annem de üzülüyor, neymiş şöyle diyorlar sizinki bilgisayardan başını kaldırmıyor, asosyal diyorlar.
Asıl suç annenle babanda, ne münasebet başkaları senin hakkında laf ederken ağız birliği ediyorlar? Benim çocuğum hakkında kalkıp bir akrabam laf edecek olsa suratına tükürüp dışarı pencereden çıkarırım. Onlara mı kalmış çocuğum hakkında atıp tutmak?

Bende de aynısı oldu. Beni arayanların hepsini engelledim, bunların içerisinde öğretmenlerimde vardı. Neymiş çalışmamışsın. Bir şey soracağımda bana yardım eden 3 öğretmen adam akıllı vardır. Geri kalanı anca laf edip duruyorlardı. TED'in bir okulunda okuyorum bazı öğretmenler çok ilgili bazıları beni bildikleri halde çoğu durumda anca bana laf edip duruyordu. Yıl başında bana bir öğretmen konusunda fikrimi aldıklarında bizim gruba girmezse daha iyi olur problem yaşamayız demiştim. Ama okul alınca kaç kere annem bu konuda konuştuysa da 3 ay o derste problemlerle dolu bir dönem yaşadım. Sonra lise bölümünden çok sevdiğim bir öğretmenimiz geldi. Elinden geldiği kadar düzeltmeye çalıştı. Halen LGS'de yaşadığım o başaramama korkumu yenmem için yardım etti. Ama sağolsun akrabalarımın dilinde kemik yok. Kuzenlerim bana laf ederken kendi hatalarını unutuyorlar. Benim LGS sorularımı çözerken kendileri matematikte 8 soru yanlış Türkçede 10 soru yanlış yaptı. Ben onların SBS sorularının neredeyse tamamını doğru yapmıştım ama. Ve gelmiş bana laf ediyorlardı. Matematik öğretmenimiz ilk yazılıda kafa karıştırıcı sorular sordu ve okulun ilk 2 yüz yüze zamanında olduğumuzdan biraz kötü yaptım. Gene o kuzenim bana laf etti sonra abisi ve ikizi ilk matematik yazılısından benden çok daha kötü yaptığını söyleyince gitti Eniştem ve amcamlarda laf ettiler nasıl yaparsın diye? Kendileri çok bir şey yapamayan insanlar gelip bana laf etmeleri içime oturuyor. Bazı insanlar kendi hataları yerine başkalarının hatalarını söyleyerek kendilerini yükseltmeye çalışıyorlar. En sevmediğim insan türüdür. Babam borç batağındayken babamın yüzüne bakmayanlar babam borçlarını bir nevi azaltınca dibinde bittiler. Tam afedersiniz ama sülük gibi yapışan insan müsveddeleriler. Takma kafana. Ya da ara baya geçir sussunlar.

Annen neden laf yapmalarına izin veriyor anlamadım fakat eğer senin yüzüne veya senin yanında sana laf ederlerse önce kendi çocuklarınıza bakın sonra bana gelirsiniz benden size ne de geç kanka.

Merhaba arkadaşlar yengem, dayım, teyzem olsun hiçbirini sevmiyorum sürekli oradan buradan laf sokuyorlar. Biraz olayı anlatmak istiyorum. Geçen sene kuzenlerim hepsi LGS'ye girdi, hiçbiri iyi bir sonuç elde edemedi. Sonra teyzemlere gittiler, ben de gittim. Kuzenlerimin hepsi telefondan başını ayırmıyor. Kuzenlerim istersen size gidelim birkaç oyun atarız dedi telefondan, ben de olur dedim. Sonra biz gidiyoruz dedik yengem, dayım, teyzem. Olmaz, gelin dedi. O el hareketlerini görecektiniz, annemi yerin dibine sokmuşlardı. Ondan sonra çekip gittim. Yaptıkları karaktersizlikten başka bir şey ne olabilir? Geçen aramışlar yok çalışmıyor, değil mi gibi şeyler diyor. Günde 20 soru çözüyorum, bunu yavaş yavaş artırıyorum. Daha garibi oğulları çok kötü liselere gittiler. Bana laf atmaları garip değil mi? Annem de üzülüyor, neymiş şöyle diyorlar sizinki bilgisayardan başını kaldırmıyor, a-sosyal diyorlar. Bilgisayarda araştırma, test, ders yapıyorum. Araştırmayı çok seven bir insanım. Meraklıyım da. Bugün gene aradılar, hala aynısını diyorlar. Ben bıktım, onlar bıkmadı. Takmıyorum ama bazen koyuyor. Akrabalarımdan nefret ediyorum. Sadece içimi dökmek istemiştim, fikirlerinizi bekliyorum.

Yerinizde olsam kim olursa olsun rest çekerim. Herkes haddini bilmeli. Selam bile vermeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlindeki en iyi liseye gitmeye çalış. Bu süreçte 20 soru yetiyorsa sorun yok ama yetmiyorsa arttır. Kim bilir belki bilim insanı veya grafik tasarımcı olursun ileride. Aileyi takma yemişim aileyi. Zaten 3 4 yıla ismini bile unutuyorlar. Anca cenazelerde görüşürsünüz.

Onu örnek olarak verdim 20 soru çok az.
Hocam günde 20 soru? Kimseyle kendinizi karşılaştırmayın ama günde 20 soru ile ilinizdeki en iyi lise hayal gibi. Bence LGS forumda gezmek ve araştırmak yerine ders çalışmalısınız. LGS'de teknoloji vs gibi konularda soru sorulmayacak sonuçta.

Hocam onu örnek olarak verdim.
Asıl suç annenle babanda, ne münasebet başkaları senin hakkında laf ederken ağız birliği ediyorlar? Benim çocuğum hakkında kalkıp bir akrabam laf edecek olsa suratına tükürüp dışarı pencereden çıkarırım. Onlara mı kalmış çocuğum hakkında atıp tutmak?

Bir şey diyemiyorlar ayıp olur diye.

Bayramdan bayrama görülen samimiyetsiz birkaç kişi işte, takma. Seninle telefonda konuşmak istiyorlarsa konuşma. Derslerine odaklan, iyi bir yere gel bakalım yine konuşacaklar mı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı