Akrabalarım bana laf ediyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

403329

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Bursa
Merhaba arkadaşlar yengem, dayım, teyzem olsun hiçbirini sevmiyorum sürekli oradan buradan laf sokuyorlar. Biraz olayı anlatmak istiyorum. Geçen sene kuzenlerim hepsi LGS'ye girdi, hiçbiri iyi bir sonuç elde edemedi. Sonra teyzemlere gittiler, ben de gittim. Kuzenlerimin hepsi telefondan başını ayırmıyor. Kuzenlerim istersen size gidelim birkaç oyun atarız dedi telefondan, ben de olur dedim. Sonra biz gidiyoruz dedik yengem, dayım, teyzem. Olmaz, gelin dedi. O el hareketlerini görecektiniz, annemi yerin dibine sokmuşlardı. Ondan sonra çekip gittim. Yaptıkları karaktersizlikten başka bir şey ne olabilir? Geçen aramışlar yok çalışmıyor, değil mi gibi şeyler diyor. Günde 20 soru çözüyorum, bunu yavaş yavaş artırıyorum. Daha garibi oğulları çok kötü liselere gittiler. Bana laf atmaları garip değil mi? Annem de üzülüyor, neymiş şöyle diyorlar sizinki bilgisayardan başını kaldırmıyor, a-sosyal diyorlar. Bilgisayarda araştırma, test, ders yapıyorum. Araştırmayı çok seven bir insanım. Meraklıyım da. Bugün gene aradılar, hala aynısını diyorlar. Ben bıktım, onlar bıkmadı. Takmıyorum ama bazen koyuyor. Akrabalarımdan nefret ediyorum. Sadece içimi dökmek istemiştim, fikirlerinizi bekliyorum.

Aynısını 5 sene önce bana söylüyorlardı. Ailem dahi bunu söylüyordu hatta, çok bilgisayarla oynuyorsun hiç bir iş sahibi olamazsın gibisinden falan filan. Sadece annem bana güvendi. Sonunda liseyi bilişim bölümünden, üniversiteyi de grafik tasarım bölümünden bitirdim ve tüm akraba çocukları şu an işsiz hatta bir çoğu üniversiteye gidemedi. Zaman zaman işleri düşüyor kimi benden tasarımla ilgili çalışma istiyor, kimi diyor bilgisayarımız bozuldu şöyle böyle. İnanın götürseler bilgisayarcıların 10 ₺'ye yapacağı işe 200 ₺ fiyat veriyorum. Demem o ki umursamayın cidden hatta aileniz size karşı çıkmayacaksa söyledikleri lafları kendilerine orada bizzat yedirin. Terbiyesizlik değildir bu, çünkü siz karşı çıkmadıkça ileride sizi psikolojik olarak etkileyecektir. Zaten şu an verdiğiniz emeklerin karşılığını ileride aldığınızda hepsi kapınızda yatacak, işi düşecektir.

İlindeki en iyi liseye gitmeye çalış. Bu süreçte 20 soru yetiyorsa sorun yok ama yetmiyorsa arttır. Kim bilir belki bilim insanı veya grafik tasarımcı olursun ileride. Aileyi takma yemişim aileyi. Zaten 3 4 yıla ismini bile unutuyorlar. Anca cenazelerde görüşürsünüz.

Ne garip hayatlar var ya bazen iyi ki akrabalarımın çouğunu tanımıyorum diyorum tanıdıklarımda doğru düzgün insanlar Allah'tan.

Bana da eşim söylenir ne var şu bilgisayarda bir şeyler izleyip yazıp duruyorsun diye. Fakat bilmez ki merakıma yenik düşerek tarih araştırmaları yaptığımı :) Kendi bildiğiniz yoldan gidin hocam. Gittiğiniz yol doğru ise insanlar moralinizi bozmak ve yolunuza taş koymak için elinden geleni yapacaklardır.

Merhaba arkadaşlar yengem, dayım, teyzem olsun hiçbirini sevmiyorum sürekli oradan buradan laf sokuyorlar. Biraz olayı anlatmak istiyorum. Geçen sene kuzenlerim hepsi LGS'ye girdi, hiçbiri iyi bir sonuç elde edemedi. Sonra teyzemlere gittiler, ben de gittim. Kuzenlerimin hepsi telefondan başını ayırmıyor. Kuzenlerim istersen size gidelim birkaç oyun atarız dedi telefondan, ben de olur dedim. Sonra biz gidiyoruz dedik yengem, dayım, teyzem. Olmaz, gelin dedi. O el hareketlerini görecektiniz, annemi yerin dibine sokmuşlardı. Ondan sonra çekip gittim. Yaptıkları karaktersizlikten başka bir şey ne olabilir? Geçen aramışlar yok çalışmıyor, değil mi gibi şeyler diyor. Günde 20 soru çözüyorum, bunu yavaş yavaş artırıyorum. Daha garibi oğulları çok kötü liselere gittiler. Bana laf atmaları garip değil mi? Annem de üzülüyor, neymiş şöyle diyorlar sizinki bilgisayardan başını kaldırmıyor, a-sosyal diyorlar. Bilgisayarda araştırma, test, ders yapıyorum. Araştırmayı çok seven bir insanım. Meraklıyım da. Bugün gene aradılar, hala aynısını diyorlar. Ben bıktım, onlar bıkmadı. Takmıyorum ama bazen koyuyor. Akrabalarımdan nefret ediyorum. Sadece içimi dökmek istemiştim, fikirlerinizi bekliyorum.

Sal kısa ve net sal gitsin boş ver sen derslerine bak durumu annene bildir annen de bir şey yapmaz ise boşver hayat senin çalışırsan da sana çalışmassan da sana onlar karışamaz buna
Not: Konu çalışıyor isen bir şey diyemeyeceğim ama bence soru sayın az
Not2: 7 ya da 11. sınıf olarak alıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı