Ailem yıkılıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Umarım kavga/tartışma çıkmaz, Türkiye'deki kavgaların sonuçları büyük olabiliyor. Büyük bir şiddetli kavga olursa önlem alın.

Annemle uzunca konuştum. Annemin dediklerine göre ben şunu çıkardım anneme dedimki anne babamı eve almasan evi nasıl geçindireceksin dedim o da onun çilesine çekceğime aç kalırım daha iyi dedi annem çok çok çok ciddi eve hayatta almaz babamı babama mesaj atsam baba annem seni eve almayacakmış desem iyi olabilir mi ki?

Sağ olun hocam ben olmadı size Instagram vesaire sosyal medya hesabınız varsa verebilirsiniz oradan bir iletişime geçebiliriz.

Her ne yaparsan yap empati ile yap. Mesajı atacaksan direk annem seni eve almayacakmış deme. " annem çok öfkeli düzgün düşünmüyor. Senin eve girmeni istemiyor istersen bu gece dedemleri ziyarete gideriz hem annem sakinleşir. Beni de kapıdan alırsın bu akşam dedemlerde kalırız" de. Adamın onurunu kıracak şeyler dememeye dikkat et. Ya da anneni babandan büyük görür gibi mesaj atma. Eve almayacak deme mesela. Sanki ev annenin de baban dışarıdan gelen köpekmiş gibi olur. "eve almak istemiyor" de. İstersen direk ilk tırnak içindeki mesajı at. Burada mesele adamın kendini sanki o aile için hiçbir anlamı yokmuş gibi hissetmemesini sağlamakta. Adam o evden ayrılacaksa, sanki evin hayvanı gibi kapıda bırakılmamalı. Adam kendi isteği ile ayrılmalı. Böylece annene karşı daha fazla dolmaz.

Hocam galiba hani cinler vesvese verir ya onla alakalı bir şeyden bahsetmeye çalışmış galiba arkadaş.

Hocam yarın için aslında ölmez sağ kalırsak konuşabiliriz öğleden sonra eğer siz de müsaitseniz.

Saat 5 gibi olur bir sorun olmaz benim için.
Hocam iyi misiniz dediğiniz şey 14 yaşında biri için mümkün değil.

Hayat bu. Her şeye hazırlıklı olman lazım.

Her ne yaparsan yap empati ile yap. Mesajı atacaksan direk annem seni eve almayacakmış deme. " annem çok öfkeli düzgün düşünmüyor. Senin eve girmeni istemiyor istersen bu gece dedemleri ziyarete gideriz hem annem sakinleşir. Beni de kapıdan alırsın bu akşam dedemlerde kalırız" de. Adamın onurunu kıracak şeyler dememeye dikkat et. Ya da anneni babandan büyük görür gibi mesaj atma. Eve almayacak deme mesela. Sanki ev annenin de baban dışarıdan gelen köpekmiş gibi olur. "eve almak istemiyor" de. İstersen direk ilk tırnak içindeki mesajı at. Burada mesele adamın kendini sanki o aile için hiçbir anlamı yokmuş gibi hissetmemesini sağlamakta. Adam o evden ayrılacaksa, sanki evin hayvanı gibi kapıda bırakılmamalı. Adam kendi isteği ile ayrılmalı. Böylece annene karşı daha fazla dolmaz.
Annem gitmeme izin vermezse diye çok korkuyorum ben.Yoksa yazarım ben mesajı sizin dedikleriniz gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı