Ailem yıkılıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Durumlar aynı hocam babam kendi evinde oturuyor ben anneme iş bulmaya çalışıyorum. İleride ne olacak Allah bilir.

Annenize iş bulun gidin kendi ekmeğinizi kazanın 1+0 da olsa başka bir eve çıkıp kafa dinleyin onlar ne yapıyorsa yapsın gençsiniz kendinizi böyle şeylerden uzak tutmanız en doğru hareket olur hem para kazanırsınız kendi paranız yerken tadı daha güzel gelir hem de kafa dinlersiniz.

Bayağı kötü bir durum babam anneme vurmamak için kendini dövmüş yumruklamış gömleğini yırtmış pantalonunu yırtmış ve üstüne kafasını duvara vurmuş kanatmış.

Annem 48 yaşında biraz zor ama çok çekingenim konuşmaya çalışsam dilim dolanır.

Eğer böyle bir şey varsa polisi aramanız gerekir değil mi? İzleyici gibi izliyorsanız asıl suç sizde. Bu kavgaya sessizce tanık olmak demek bence :D

Eğer böyle bir şey varsa polisi aramanız gerekir değil mi? İzleyici gibi izliyorsanız asıl suç sizde. Bu kavgaya sessizce tanık olmak demek bence :D

Hocam adam korkmuş ne yapsın şimdi bana da kalkışır falan diye ses etmeye korkuyordur ki normal bir durum değil ne tepki vereceğini şaşırmış.

Hocam adam korkmuş ne yapsın şimdi bana da kalkışır falan diye ses etmeye korkuyordur ki normal bir durum değil ne tepki vereceğini şaşırmış.

Okula gitmiyor mu? O sırada okula değil de polise gider her şeyi söyler polisle eve gelir. Ve sonrası bitiş :)

Ve ayrıca bu konu eğer gerçekse buraya yazması çözüme ulaşmasını sağlamaz. Biz sadece burada ona ne yapması gerektiğini söyleyebiliriz. Biz polis değiliz ki evine baskın yapalım :D

Son düzenleme:
Yaşın kaç bilmiyorum ama zor bir dönem olduğuna şüphe yok ancak annen ile baban arasındaki ilişkiye annen ile baban karar vermeli. Annesi babası ayrı olup mutlu, başarılı, psikolojik sağlığı yerinde çok insan var. Bu gibi insanların diyeceklerini dikkate alman daha mantıklı olur. Elbette herkes aynı psikolojik dirence sahip değil yaşın gereği ağır gelebilir ama bu gibi durumlarda kararın taraflarda olması çok önemli. Aşamayacakları bir durum varsa ve buna rağmen ergen yaştaki çocuk baskısıyla devam etmeleri başka sonuçlarda doğurabilir. Tabii ki fikirlerini, duygularını söyle annene ve babana onları mantığa davet et ama en önemlisi senin kendini güçlü kılman dünyanın sonu olmadığının farkında olman gerek. Ekonomik dertleri düşünmesi gereken sen değilsin bu arada seni ortada bırakacak değillerdir. Gerek eğitimin gerek hayata atılışın için gerekli önlemleri alacaklardır.
Not: Şiddet konusunu sonradan gördüm. Ailenden herhangi bir kişi tehdit altındaysa mutlaka 183'ü ara.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı