Ailemden habersiz nakil alınır mı?

TavukluDinozor

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an okumakta olduğum Anadolu lisesinin yanında bir Anadolu lisesi daha var eskiden okuduğum okuldur. Okulun ortamı kötü diye ailem geri yollamamakta ısrarcı. Ama öğretmenleri şu an okuduğum okula göre çok daha iyi. Okulun ortamı beni ilgilendirmiyor desem de ailem ikna olmamaya kararlı. Şu an babamın e-Devlet'i önümde açık durumda nakilimi isteyebilirim. Fakat eğer naklimi aldığımı öğrenirse ters tepki verip beni okuldan bile alabilir. Sizce ne yapabilirim?

Planınız gerçekten ailenizden habersiz okul değiştirmek mi? Böyle bir saçma karar almayın ki zaten yapamıyor olmanız lazım, nakil sürecinde her türlü ailenizin haberi olur diye düşünüyorum.

İmposter. Şaka bir yana, yapma böyle bir şey aran bozulur işler çok daha kötü olur seni çok uzaktakı başka bir okula gönderebilirler vs. riskli.

Hocam haklısınız fakat bu okuldaki öğretmenlerle üniversite hayalimi gerçekleştiremem ki.
Planınız gerçekten ailenizden habersiz okul değiştirmek mi? Böyle bir saçma karar almayın ki zaten yapamıyor olmanız lazım, nakil sürecinde her türlü ailenizin haberi olur diye düşünüyorum.
Hocam 1.30 saat sonra nakil onay günü başlıyor.

Ailenizin haberi mutlaka olacak atıyorum siz nakil başvurusunu yaptınız kabul edildi o noktadan sonra velinin halledeceği işler var yani kesin haberleri olur.

Veliniz, ıslak imza için her iki okula da gitmek zorunda. Babanız bunu öğrenince güveni kalmayacak size. Dikkat.

Geri
Yukarı