Ailemin Beni Kısıtlaması

Merhabalar, ben ileride e-spor ile ilgilenmek istiyorum, yeteneğimi de görüyorum :). Ama maalesef bilgisayarım el vermiyor, çok eski bir laptop, Pentium ve 4GB RAM falan var. Ailemle anlaştım, bu sene teşekkür alırsam ortalama 9000TL'lik bir sistem toplayacağım fakat yarı tatilde babama teşekkür belgesi getirmem gerekiyor ama dersler bildiğiniz üzere çok zor, başaramayacağım diye çok korkuyorum, çünkü neredeyse bu yöntemi 3 yıldır deniyorum. Ortaokulda takdir getir dediler, bu sene teşekkür oldu. Bu sene de başaramazsam çöküşe girerim herhalde :(. Abilerim taktik verir misiniz, ne yapmalıyım? E-spor işini söyledim aileme, sen bilirsin dediler.
Benim sistemi alın hocam. Kenarda aval aval duruyor.
İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400 3.00 GHz
Ekran Kartı: Sapphire Radeon X 1650 Series (Microsoft Corporation) - WD
Anakart: Gigabyte GA-EP35-C DS3R DDR2 ve DDR3 destekli anakart.
RAM: Kingston 1+1=2 GB RAM.
Sürüm: Windows 7 Ultimate 64 bit.
Grafik Kartı: AMD Radeon veya OpenGL.
Kasa: Asus Aopen H500
GTX 750, Q9500, 8 GB RAM, Windows 8.1 Pro 64 bit alırsanız tamam.
Satarım 354 TL'ye.

Çalışmaya çalışıyorum ama dikkat dağınıklığım var öneriniz nedir?
Pc falan dikkatimi dağıtıyor
Dikkat dağınıklığın varsa psikiyatriste görüneceksin ona göre vitamin veya ilaç tedavisi alacaksın. Demir ve B12 oranlarına dikkat et. Geçen sene neredeyse hiç bir şey öğrenemedim sayısaldan. Demir ve B12 ilaçları aldım ve bu sene bomba gibiyim.

Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır diye bir söz var senin için başka olabilir ama ben kendi yaptıklarımdan bahsedeyim. Günde 3-4 saat oyun oynuyordum ama yine de takdir alıyordum. Takdir almak bir başarı olmasa da bunun sırrı benim için her gün 2 saat düzenli olarak derse ayırmaktı. Düzenli ve günlük çalışma ile çok efor sarf etmeden başarıya ulaşabileceğini düşünüyorum. Arkadaş çevren ve senin derse karşı olan tutumun da çok etkili bunda. Çekinme, korkma veya sevmiyorsan sevmeye çalış, atla deve değil halledersin bir şekilde.

HL yüzünden senle aynı kaderi paylaşıyorum, en son sinirlenip upgrade yapamadığım için "Ekran kartı slotu olmayan" anakartımı deldim.
9. Sınıfta uyudum, uyudum, uyudum sonra sınav döneminde ilk dönem 74 ile 2. Dönem fazla konu biriktiği içip 65 gibi bir notla geçtim, çalışmadım direttim, yalnız kaldım ailemle aramı kestim. Şimdi ise 10. Sınıfta aynı taktikleri yaparak gene ilk dönemi geçmeyi planlıyordum ama yok çalışmam lazım diye baskı yapıyorum PC için ama olmuyor, yok mu şu oyunlar kafamın içinde geziyor Doom Soundtrack.
Sanırım sende de aynı olay var, üzgünüm ki ailen bıkana kadar almayacaklar başarılı olacağını sanmıyorum çünkü ders çalışamayacaksın.
Aldıklarında da 9K falan değil 3K'lık bir PC alırlar :) Aralık'ta yeni sistemimi bekliyorum, dediklerimi yaşayarak kopardım sistemi, yey!
9K kesin, para hazır. Arada evin oradaki Vatan'a gidiyorum, görünce bitiyorum o sistemleri. Diyorum ki; çalış, çalış, çalış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonra diyorsun ki "daha var dönemin bitmesine" eve gidip oyun oynuyorsun :) Neyse umarım istediğin düzeni sağlayabilirsin, kanının oyunlara kaynadığını hissediyorum o yüzden üzücü konuştuysam özür dilerim.

Benim sistemi alın hocam. Kenarda aval aval duruyor.
İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400 3.00 GHz
Ekran Kartı: Sapphire Radeon X 1650 Series (Microsoft Corporation) - WD
Anakart: Gigabyte GA-EP35-C DS3R DDR2 ve DDR3 destekli anakart.
RAM: Kingston 1+1=2 GB RAM.
Sürüm: Windows 7 Ultimate 64 bit.
Grafik Kartı: AMD Radeon veya OpenGL.
Kasa: Asus Aopen H500
GTX 750, Q9500, 8 GB RAM, Windows 8.1 Pro 64 bit alırsanız tamam.
Satarım 354 TL'ye.
Sadece anakart, RAM, varas PSU satıyor musun?
HL yüzünden senle aynı kaderi paylaşıyorum, en son sinirlenip upgrade yapamadığım için "Ekran kartı slotu olmayan" anakartımı deldim.
9. Sınıfta uyudum, uyudum, uyudum sonra sınav döneminde ilk dönem 74 ile 2. Dönem fazla konu biriktiği içip 65 gibi bir notla geçtim, çalışmadım direttim, yalnız kaldım ailemle aramı kestim. Şimdi ise 10. Sınıfta aynı taktikleri yaparak gene ilk dönemi geçmeyi planlıyordum ama yok çalışmam lazım diye PC için kendime baskı yapıyorum ama olmuyor, yok mu şu oyunlar? Doom Soundtrack kafamın içinde geziyor.
Sanırım sende de aynı olay var, üzgünüm ki ailen bıkana kadar almayacaklar başarılı olacağını sanmıyorum çünkü ders çalışamayacaksın.
Aldıklarında da 9K falan değil 3K'lık bir PC alırlar :) Aralık'ta yeni sistemimi bekliyorum, dediklerimi yaşayarak kopardım sistemi, yey!
Bende şuan öyleyim. Lise ve tryhard. Mükemmel ikili :) En az çalışma ile hayatta kalmaya çalışıyorum.

Hevesini kırmak istemem ama bence alabiliyorsan kendi paranla al ya da üniversiteyi kazandıktan sonra iste. Dediğin şeylerin aynısını ben aileme milyonlarca kez söyledim ama bende teşekkür getiremedim. Zaman her şeyin ilacı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı