Ailemin MERNIS verileri tehlikede

Neden devlet birşey yapamıyor ki?
Yapamaz çünkü orada 60 milyondan fazla kullanıcının TC kimlik verileri, adresleri, anne-baba adları var. Kaç kişinin adresini değiştirebilirsin? Kaç kişinin TC kimlik numarasını değiştirebilirsin? Kaç kişinin anne-baba adını değiştirebilirsin? Tek yapabilecekleri şey bu işlerle yasa dışı olarak uğraşanları alıp siber suçlardan yargılamak ancak adamların umurlarında değil!
Yanlış bilgi vermeyeyim ama bildiğim kadarıyla sadece adınızdan bile bulunabiliyor. Bu yüzden biri size güven kazanmak için T.C. Kimlik numaranızı bile söylese hemen inanmayın.
Evet, bulunabiliyor.

Arkadaşlar devlet şuanda bu konu hakkında bir soruşturma yürütmüyor. Aksine bunu örtbas etmeye çalışıyorlarmış gibime geliyor.

Merhaba arkadaşlar, bugün arkadaşım bir link attı. Mernıs linki indirdim baktım tüm ailem var tehlikede. Dayıma bildirdim polis site kapatılacak işlem başlatılacak. Herkes uzak dursun mernıs'ten hapis cezası var bir mernıs. Sitesi daha kapatıldı.

Site kapansa bile bir şey fark etmez başka sitelerden yine bakabilirler örnek sigorta hesapları vs.

Arkadaşlar bu programı kırıp kullanıyorlar bizzat bu yüzden gidip şikayetçi olmuştum, bir sonuç çıkmıyor ama zihniyetsiz aptal ergenlerin eline geçince tehdit ediliyorsunuz, devletin açığı gibi bir şey. Sizde böyle şeylerden uzak durun diye açılmış bir konu sanırım. Son seçimlerde oy kullanan herkesin bilgileri var yani reşit olmayanlar yok diye biliyorum.

Reşit olmayanları avukat hesaplarından falan buluyorlar.
Biraz tedirgin olmadım değil. Şimdi mesela annemin babamın telefon numarası T.C. kimlik numarası vs hepsi mi?

Hayır sadece anne baba adı T.C. numarası ve adresi.

Arkadaşının başı belaya.

Reşit olmayanları avukat hesaplarından falan buluyorlar.

Hayır sadece anne baba adı T.C. Numarası ve adresi.

Çok fazla kişinin var yani il ilçe yazıyosun ve oradan belki de 20bin kişinin arasından adı soyadı aynı olan kişileri bulmaya çalışıyosun cidden uğraştırıcı. Bana böyle söylendi fazla bilgim yok.

Çok fazla kişinin var yani il ilçe yazıyosun ve oradan belki de 20bin kişinin arasından adı soyadı aynı olan kişileri bulmaya çalışıyosun cidden uğraştırıcı. Bana böyle söylendi fazla bilgim yok.

Herkes çıkıyor avukat ve sigorta hesaplarında o yüzden ek olarak doğum tarihiyle aratıyorlar benim de vardı bir arkadaşım böyle şeylerle uğraşan.

Geri
Yukarı