Evren yoktan nasıl var oldu?

Hocam soruyu soran kişi muhtemelen bunu biliyordur ama burada asıl merak ettiğimiz şey big bang nasıl yoktan var oldu :)

Onu bende merak ediyorum ve tartışmalar döndürüyorum etrafımda fakat daha doğru bir bilgi kimse bulamadı teknik olarak çok küçük bir parçacık hiçlikte sonsuz derecede ısınarak oluştu diye biliyorum (emin değilim araştırmalarıma göre).

Algler nasıl oluştu ?
Bu arada uçuk bir teori söyleyeyim .Canlılar ilk önce marsta yaşamaktaydı daha sonra mars ölmeye başladığı için hava değişikliği istediler :)

Onu bende merak ediyorum ve tartışmalar döndürüyorum etrafımda fakat daha doğru bir bilgi kimse bulamadı teknik olarak çok küçük bir parçacık hiçlikte sonsuz derecede ısınarak oluştu diye biliyorum (emin değilim araştırmalarıma göre).
Belki de biz çok basit düşünebildiğimiz için cevapları bulamıyoruz.Sonuçta vücudumuzun içindeki bir bakteri olduğunu düşün,nerede olduğunu bilebilir miydin ?

İlk insan İslam'a göre cennette topraktan yaratıldı ve Hz. Adem olarak kabul ediliyor. Evrim teoriside mevcut fakat bunu Türkiye'de anlatırsanız insanlar size başka yerleriyle gülüyor etrafımda birkaç kişi bunu denedi.
Hocam maalesef öyle. Böyle konular çok konuşulmuyor. Konuşulunca gülünüyor. (Çoğu böyle olmak şartıyla) çocuklar ailelerindeki dinden bakıp ona göre davranıyorlar. Bide haklıymış gibi zırvalıyorlar.

Belki de biz çok basit düşünebildiğimiz için cevapları bulamıyoruz. Sonuçta vücudumuzun içindeki bir bakteri olduğunu düşün, nerede olduğunu bilebilir miydin?

Bilemezdik, insan aklının ötesinde olan çok şey var evrenin oluşumu semavi varlıklar ve bakterilerin küçüklüğü gibi.

Hocam maalesef öyle. Böyle konular çok konuşulmuyor. Konuşulunca gülünüyor. (Çoğu böyle olmak şartıyla) çocuklar ailelerindeki dinden bakıp ona göre davranıyorlar. Bide haklıymış gibi zırvalıyorlar.
Hocam muhtemelen deizm ile agnostisizm arasında bir yerdesiniz insana kafayı yedirtir derhal kurtulunuz ya teizm ya ateizm (!) :)

Hocam algler geçtim. Durup dururken bu patlama nasıl oldu ? Onu öyle yapan şey ne ve onunda onu yapan şey ne ?

Hocam muhtemelen deizm ile agnostisizm arasında bir yerdesiniz insana kafayı yedirtir derhal kurtulunuz ya teizm ya ateizm (!) :)
Hocam ben müslümandım. Yeni çıktım insan olgunlaşınca araştırmalaya başlıyor.

Hocam maalesef öyle. Böyle konular çok konuşulmuyor. Konuşulunca gülünüyor. (çoğu böyle olmak şartıyla) çocuklar ailelerindeki dinden bakıp ona göre davranıyorlar. Bir de haklıymış gibi zırvalıyorlar.

Kesinlikle, araştırıp dini tercih yapana ise aptal ve dinden sapmış deniliyor. Şahsen cuma günü bir olay yaşadım çok olay denilir mi bilmem fakat ben müslümanlığı çok sorgulayan bir insanımdır, gerçekten araştırmalar yaptığım zamanlar var ve felsefe dersinde din felsefesi konusunda ateistlere hocamız teknik olarak araştırmayan aptal dedi. Hani bu insan araştırarak ve bir şeyler bilerek din tercihini yapmıştır değil mi? Yaptığı seçimin sonuçlarının farkında olmasına rağmen aptal denilmesi açıkçası nasıl bir toplumda yaşadığımızı bir kez daha bana öğretti.

Geri
Yukarı