Ailemin Oyun Takıntısı

SelimS

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar ben 13 yaşında, okulunda başarılı, dini görevlerini yerine getiren bir bireyim. Son günlerde Ramazan'ın girmesiyle beraber oruç tutmaya başladım. Her yıl 3 saat olan süreyi aşmamama rağmen 2. rekabetçinin son elinde fiş çekiliyor. Benden 2 yaş küçük kardeşim oynatmamama rağmen ben uyurken 4 5 maç LoL dereceli atıyor. Ama nedense ben fazla oynamış oluyorum. Yazın yaz kampı var 8.sınıf için. Babam oraya göndermek istiyor. Gitmem dedim fişi çekince. Şimdi de bilgisayarı satmak için ilan verecek. Derslerim hep yüksek, 97 gibi ortalama. Hep böyle yapıyor. Kuzenlerimi hep örnek gösterir fakat onlar benden çok oynar. Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana benziyen bir kuzenlerim var :D Senin kuzenlerin hep 100 alıyor sanırım. Yoksa neden onları örnek al diyecekler :/

Bu şekilde giderse senin zararına olur derslerde başarılı olmak hayatta başarılı olmanın anahtarı değildir. Bence bu konuyu okulundan bir öğretmenine anlat ve ailenle görüşsün. Bu yaşlarda gerçekten psikolojin dengesiz olabilir. Tek çözümü benim gözümde bir eğitmenin yardımcı olmasıdır.

Ayrıca bu konunun geri kafalı olmakla bir alakası olduğunu düşünmüyorum sadece bazı konularda muhafazakarlık fazla.

Kendini çok güzel ifade etmişsin ve çok güzel bir şekilde durumu anlatmışsın. Bence ''mecazen'' sesini yükseltip dominant olmalısın. Tabi o yaşta dediğim dominantlığı ayarlayabilirmisin bilmiyorum. İsyankar ya da çok sert şekilde değil daha çok; ''evet 13 yaşında olabilirim ama ben bir bireyim ve diğer ergenlik çağındaki yaşıtlarıma nazaran kendimi gayet iyi bir şekilde kontrol edebiliyorum böyle davranmanız gerekmiyor''u ailene anlatıp hissettirirsen yani ipleri kontrollü şekilde kendi eline alabilirsen daha rahat edersin. Dediğim gibi başka türlü sert tavırlara girme, sadece olduğundan birkaç yaş büyük davranman lazım yapabilirmisin bilmiyorum kardeşim kolay gelsin.

Valla bende de aynı durum vardı. Oyun oynayınca bir şey oluyordu. Fakat derslerim kötüydü. 10.sınıfım notlarım iyi. Sorun yok. Senin notların iyi. Yapman gereken konuşmak. Başka yapabileceğin hiçbir şey yok. Sadece konuşmak. :confused:

Ailen geri kafalı ise maalesef bilgisayardan daha çok eski yaptıkları şeyleri önerip dururlar. Ancak önemli olan hangisini oynadığın değil hangisinden zevk aldığındır. Bundan kurtulman zor. Bende 7. sınıfa gidiyorum ve ailem bana da aynısını diyor. Sürekli 'Playstation'ı satarım bak." diyor. Onlar kaç teknolojiyle vakit geçiriyor. Bunu söylersen onlara köyün olur. Zaten en iyi çözüm de budur. :)

Ailen geri kafalı ise maalesef bilgisayardan daha çok eski yaptıkları şeyleri önerip dururlar. Ancak önemli olan hangisini oynadığın değil hangisinden zevk aldığındır. Bundan kurtulman zor. Bende 7. sınıfa gidiyorum ve ailem bana da aynısını diyor. Sürekli 'Playstation'ı satarım bak." diyor. Onlar kaç teknolojiyle vakit geçiriyor. Bunu söylersen onlara köyün olur. Zaten en iyi çözüm de budur. :)
Geri kafalı değiller.Annem zaten en büyük destekçim.Sorun olan babam.Babam bana PUBG alayım diye 70 tl veren adam.
Ailen biraz sanırım geri kafalı. Kendilerinin internet kullanımı nasıl?
Babam net dizisi hayranıdır.
Sana benziyen bir kuzenlerim var :D Senin kuzenlerin hep 100 alıyor sanırım. Yoksa neden onları örnek al diyecekler :/

Bu şekilde giderse senin zararına olur derslerde başarılı olmak hayatta başarılı olmanın anahtarı değildir. Bence bu konuyu okulundan bir öğretmenine anlat ve ailenle görüşsün. Bu yaşlarda gerçekten psikolojin dengesiz olabilir. Tek çözümü benim gözümde bir eğitmenin yardımcı olmasıdır.

Ayrıca bu konunun geri kafalı olmakla bir alakası olduğunu düşünmüyorum sadece bazı konularda muhafazakarlık fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı