Ailemin yurt dışı kaygısı

Rasim Kayrak

Decipat
Makaleler
2
Yer
Кърджали, Bulgaria
Biz daha Osmanlı zamanında Konya Karaman'dan Bulgaristan'a devşirilen ailelerin soyundan geliyoruz. Sonuç olarak şu an tüm ailem Bulgaristan, yani Avrupa vatandaşı. Geçen gün annem ile babamın arasında Avrupa'ya gidip orada bir hayat kurmak gibi bir konuşma geçti. Ancak ekonomik kaygılar ve dil kaygıları var. İki tane 4 yaşında bir tane 7 yaşında kardeşim var. Kaygılar tükenmek bilmiyor. Yurt dışında bizi daha iyi bir hayat bekliyor mu? Yurt dışında olanlar yazarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

TheZentaX

Picopat
Yer
Sandalye
Yurt dışına gitmedim ama daha iyi bir hayat yaşayacağınızdan eminim. Vergiler çok az ve maaş yüksek. Ekonomik kaygı buradan gitti. Dil kaygısı derseniz onu çözebileceğinizi düşünüyorum.

KS
Rasim Kayrak

Rasim Kayrak

Decipat
Makaleler
2
Yer
Кърджали, Bulgaria

Semihfuat32

Decipat
Makaleler
6
Kardeşlerin hızlıca öğrenir ama ebeveynlerin hakkında aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Ayrıca işiniz ya da eviniz hazır mı?

KarizLovem

Hectopat
Yer
Texsas
Orada tanıdığınız, bildiğiniz birisi olması lazım yoksa direk yurt dışına gittim işte işim elimde olsun evim olsun derseniz aç kalırsınız.

TheTenha

Picopat
Lütfen yurtdışı maaş iyi derken türk lirasına çevirip "aa çok fazla" gibi bir düşünceye kapılmayın oranın fiyatlarida maaşınıza göre.Vergi konusunda vergilerin Türkiye'den aşağı kalır yanı yok sadece Türkiye'de fırsatçı çok fiyatı arttırıp suçu vergiye atanda çok .(telefon dışındaki tüm ürünlerde.)

Yukarı