Ailemle kavga ettim

Aradıklarında alo dedikten kısa bir süre sonra kapat telefonu. Sorun çıkarmaya başladı de. Dışarı çıktığında ara sıra kapat ulaşamasınlar.

Telefonla çok fazla iletişim kurmadığımız için şu anlık işe yaramıyor:( ama okul başlayınca deneyeceğim.
Dİndarlık sandığınız gibi kötü birşey değil. Ayrıca bence arkadaş biraz abartıyor.
Sizde böyle bir şey yaşasaydınız anlardınız.

Size bir şey borçlu değiller. Bu yüzden de her istediğinizi almak zorunda da değiller. Kendi paranızı kazanıp kendi başınıza yaşabilecek durumunuz yoksa şımarıklık yapmayın, ailenize vefalı davranın.
Çok boş adamsın çok biliyorsun çocuk yapmanın getirdiği sorumluluklar var ve bunlar yasalarda da vardır keşke ağzı olan konuşmasa...
keşke ebeveyn olmak için testlere tabi tutulsa ülke.

Ailenin yaptığı son derece yanlış,kendini öyle bir konuma getir ki onlara kesinlikle muhtac olmamaya çalış bırak istediklerini desinler biraz sabret yazları gir bir yerde çalış kendi paranı kendin kazanmaya bak biliyorum,bu yaşlarda zorlu olur ama yapabilirsin kendine güvenin olsun para kazanmaya başla,ve harcadığın zaman kimseye hesap verme benim çok yakın arkadaşım,sanayide çalışıyor 15 yaşından beri üzerine üniversite okuyor yıllarca hem ev geçindirdi hemde kendi hobilerine vs... zaman ayırabildi bende aynı şekilde öyle.Müzisyenlik yapıyorum para kazanıyorum ve aileme destek olup kendime para ayırmaya çalışıyorum;ülke şartlarında ne kadar oluyorsa yapmaya çalışıyorum diyelim....Kendini sıkma bu konular atlatılabilecek konular umarım istediğin şekilde ilerleyebilirsin.

Size bir şey borçlu değiller. Bu yüzden de her istediğinizi almak zorunda da değiller. Kendi paranızı kazanıp kendi başınıza yaşabilecek durumunuz yoksa şımarıklık yapmayın, ailenize vefalı davranın.
Birkaç kişi kızgın atmış ama kızgın atılacak bir şey değil çok doğru söylemişsin.

Tek çocuk musun? Ve yaşın nedir?

Abim üniversite 3 (ODTÜ makine) abim zaten kendini kurtardı.
Ben 15 yaşındayım.
Kardeşim 10 yaşında.
Birkaç kişi kızgın atmış ama kızgın atılacak bir şey değil çok doğru söylemişsin.

Ama adaletli davranmak zorundalar. Bu konuda tartışmaya kapalıyım. Aileler çocuklar arasında adaletli olmak zorundalar.

Geri
Yukarı