Ailemle kavga ettim

4 saat kadar önce ailemle kavga ettik. Kavganın asıl sebebi kardeşler arasında ayrımcılık yapmalarıydı. Ben 3 aydır telefon almak için yalvarıyorum. Şu anki telefonum S3 mini. Bu yıl sınav yılım olduğu için değiştirmeyi düşünmedim. Kız kardeşimin her istediği yapılıyor. Hem elektronik hem de diğer konularda. Ailelerin de kız çocuklara daha fazla önem verdiğini biliyorum. Teknoloji geliştiği ve yeni nesil teknoloji devri olduğu için teknolojik eşyalara benim sahip olduğum yaştan daha erken sahip oluyor, onunda farkındayım. Bardağı taşıran son nokta kardeşimin sandalyesinin ayakları ile kendi sandalyemin ayaklarının değiştirmem oldu. Benim sandalyem 2 yıllık. Kardeşim o zaman küçük olduğu için oynar falan diye tekerlekli almak yerine sabit ayaklı aldık. Kardeşime bu yıl yeni sandalye alınınca ona tekerlekli alındı. Kendisi de özel bir okul da hafızlık eğitimi aldığı için eve geç geliyordu. Bu sebeple sandalyesini kullanmıyordu. Tartışırken çok sinirlendim, duvara kafa atıp yumruklamaya başladım.
Parmağım çıktı, az önce hastaneden geldim. Sonra yanıma gelip bana bağırmaya falan başladılar. Ben de benim bir isteğimi 5-6 ayda ya da hiç yapmayacak fakat kardeşimin her istediğini yapacaksan, bana babalık mı yapmış oluyorsun dedim. Babam bir şey almak için sürekli şart koşuyor. Mesela ilk gözlük alırken gözlüğü almadan önce gözlüğü ders çalışırsan alırım dedi. Başka örnek, bilgisayar için sınavda ilk 10 bine girersem 15 bin TL'lik PC, 20 bine girersem telefon alacaktı. 20 bine girdim, telefonu almıyor. Şimdi ben ne yapmalıyım?

Okurken ben sinirlendim Allah yardımcın olsun.
20 bine girersem telefon alacaktı. 20 bine girdim, telefonu almıyor. Şimdi ben ne yapmalıyım?

Vur tokadı bir tane gelsin aklı başına.

Sonuç:
EoUIJ9lW4AMsht-.jpg

Bende 15 yaşındayım ve ailemle hiçbir sorunum yok Allah'a şükür. Ama sana önerebileceğim şeyler var. Diğer arkadaşların da dediği gibi yazın iş ara çalış kendi paranı kazan zamanı gelince ayrı eve çıkarsın. Bu zamanla olur ama sana alternatif bir çözüm sunayım. Onlardan ayrık yaşa, sofrada yokmuşsun gibi davran, dediklerine kısmı cevaplar ver, sana yapılan haksızlıkları unutma ama içinde de büyütme, yavaş yavaş yokluğunu hissettir. Zaten kardeşin her şeyi isteyince anne babasıyla daha az konuşacak asosyalleşecek diye düşünüyorum. Bu da aileni tam tersi davranmaya yöneltir. Bu dediğimi depresyonda olmakla pek farkı yok biliyorum ama arkadaşın da dediği gibi, kendini paralarsan kendilerini haklı hissediyorlar. Arkadaşlarınla çık gez dolaş eve geç gel büyüdüm artık ben de. Anladın sen beni.

Hocam bu genelde herkeste böyle küçükler hep seviliyor evin küçüğüğüm her dediğim yapılıyor :D

Hocam evin en küçüğü benim fakat çok az şey alınıyor. Kendi paramda yok abimi ablamı falan izliyorum öyle. Babamın 5 senelik telefonunu kullanıyorum şu an (2. el) abimin bilgisayarını kullanıyorum 3 senedir kullandığı (2.el)tabletim falan onlar 2.el zaten. İşte böyle yaşım küçük olduğundan bir şey de yapamıyorum.

Geri
Yukarı