Ailenin çocuğuna bakma zorunluluğu

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 93
  • Görüntüleme 5B

Sizce ananız babanız size ölene kadar bakmak zorunda mı?

• Zorunda.

• Zorunda değil.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şaka bir yana böyle konular her çeşit insanı görmemi sağlıyor. Benimle karşıt fikirde olan, Allah'ın sadist fantezilerden ibaret olduğunu düşünen. Hayatımda ilk defa gördüğüm dini bilgiler veren... İyi yönden bakarsak hepsi tecrübe olarak geri dönüyor bana.
Fikrime gelirsek sizle aynı fikirde değilim. Bazı mesaj yazanlarla da aynı değilim. Fikrimi savunmakla da uğraşmayacağım. Sonuçta kimse fikrini değiştirmeyecek. Fikrinin yanlış olduğunu inceden hissetse bile bunu açık açık söyleyecek cesareti olmayacak. Kısaca vakit kaybı olacak.
Ben yazmasam bile siz yazın. Böylece kafamda her çeşit insanın görüşleri olacak. Hepsini harmanlayıp yargılayıp kendi doğrularımı oluşturacağım. Belki dünyayı daha erken tanıyacağım sayenizde.
Her çeşit insan, her çeşit görüş, gibi kelimeler kullanmanız sizin ne kadar bilgisiz ve içgüdülerinizle hareket ettiğnizi gösteriyor. Sizde kendi görüşünüzü en doğrusu kabul ediyorsunuz bunun kanıtı olaraksa müslüman bir ailede doğmanız, en doğru din olduğunu kendin karar vermedin çünkü yüksek ihtimalle Zebur, Tevrat, İncil gibi kitapları okumaya üşendin. Fakat bizim gibi insanlar kendi iradesiyle buraya geliyor, cüz-i iradenin sınırlarını aşmaya çalışıyoruz. Sizse genlerinizde ne yazıyorsa o, sana hangi dini tembihlerlerse o. Biz her zaman fikir değiştirebiliriz ama siz değiştiremezsiniz çünkü bunca zamandır boşu boşuna inandığınızı kabullenmekte zorlanırsınız, halbuki aslında bu adam mantıklı düşünüyor dersiniz içinizden.

Bende konu dışı bölümüne açtığım konuları bu sebepten dolayı açıyorum. Fikir değiştirmeme olayına gelince ben değiştiriyorum ama genel çoğunluk değiştirmiyor haksız olsa dahi savunma peşinde.
N'apalım herkes kendi doğrusunu hakikat sanıyor. Kimi doğuştan öğretinlenleri sorgusuz sualsiz kabul ediyor. Aksi iddia edilince çıldırıyor. Kimi insan sorgulayıp kendi doğrusunu oluşturuyor. Yanıtımı Sokrat ST'nin bir sözüyle kapatıyorum.
"Ben bencelerimle yaşayayım. sen sencelerinle."
Her çeşit insan, her çeşit görüş, gibi kelimeler kullanmanız sizin ne kadar bilgisiz ve içgüdülerinizle hareket ettiğnizi gösteriyor. Sizde kendi görüşünüzü en doğrusu kabul ediyorsunuz bunun kanıtı olaraksa müslüman bir ailede doğmanız, en doğru din olduğunu kendin karar vermedin çünkü yüksek ihtimalle Zebur, Tevrat, İncil gibi kitapları okumaya üşendin. Fakat bizim gibi insanlar kendi iradesiyle buraya geliyor, cüz-i iradenin sınırlarını aşmaya çalışıyoruz. Sizse genlerinizde ne yazıyorsa o, sana hangi dini tembihlerlerse o.
@Silinen üye in mesajına verdiğim yanıtla sizin bana verdiğniz yanıt... Bu kadar ironik bir şeyi çok yaşamadım.

İsteyen ötenazi uygulamasından yararlanabilmelidir. Çok fazla sorguladıktan sonra insan kafayı yiyor. "Yaşamanın ne anlamı var ki? Ölümden başkası yalan." diyebiliyorlar ki ben bunu haklı buluyorum. Ölümden başkası yalan fakat hayata bağlanman için kendine birkaç sebep ara. Sebep bulamazsan öldür gitsin kendini.

Her çeşit insan, her çeşit görüş, gibi kelimeler kullanmanız sizin ne kadar bilgisiz ve içgüdülerinizle hareket ettiğnizi gösteriyor. Sizde kendi görüşünüzü en doğrusu kabul ediyorsunuz bunun kanıtı olaraksa müslüman bir ailede doğmanız, en doğru din olduğunu kendin karar vermedin çünkü yüksek ihtimalle Zebur, Tevrat, İncil gibi kitapları okumaya üşendin. Fakat bizim gibi insanlar kendi iradesiyle buraya geliyor, cüz-i iradenin sınırlarını aşmaya çalışıyoruz. Sizse genlerinizde ne yazıyorsa o, sana hangi dini tembihlerlerse o. Biz her zaman fikir değiştirebiliriz ama siz değiştiremezsiniz çünkü bunca zamandır boşu boşuna inandığınızı kabullenmekte zorlanırsınız, halbuki aslında bu adam mantıklı düşünüyor dersiniz içinizden.
Anlamadım sizce her çeşit insan ve görüş yok mu?
İsteyen ötenazi uygulamasından yararlanabilmelidir. Çok fazla sorguladıktan sonra insan kafayı yiyor. "Yaşamanın ne anlamı var ki? Ölümden başkası yalan." diyebiliyorlar ki ben bunu haklı buluyorum. Ölümden başkası yalan fakat hayata bağlanman için kendine birkaç sebep ara. Sebep bulamazsan öldür gitsin kendini.
Ben araştırdım ettim doğru olmasa bile din hocamın dediği gibi ya doğruysa diyerek müslüman olarak yaşamaya devam ediyorum. Ötenazi intihar olduğu için ben yapmazdım ama bence serbest olmalı fikrine katılıyorum isteyen yaptırabilmeli. Herkesin kendi hayatı kimse karışamaz.

Kendi paramızı kazanana kadar, desteği kestiklerinde ayaklarımızın üstünde duracak gücü bulana kadar bakmak zorundalar. Sonrasında sıkıştıklarında biz bile yardım edebiliriz.

Eğer bütün dünyaya asgari ücretle çalışanlara çocuk yapma yasağı gelirse depresyon ve intihar oranlı büyük ölçüde düşer ve refah seviyesi artar. Çünkü fakir insanların genelde genetik yapısı bozuk oluyor, genetik yapıdan kastım düşük IQ, fizyolojik bozukluklar, gibi, bu tür özellikler nesilden nesle aktarıldığı için kendim fakir insanların çocuk yapmasını bencilce ve insan ırkını tehlikeye soktuğunu düşünüyorum, ama her insan içgüdüleri gereği en azından cinsel ilişkiye girmeye çalışıyor. Konu sahibi, eğer seni zengin bir aile Refah seviyesi yüksek bir ülkede doğursaydı sen paşa paşa yaşardın, yaşamak isterdin, hayatın güzelliklerini zengin insanlar görebiliyor, ama sen boktan bir Orta Doğu ülkesinde, ortalama bir aileden geldiğin için böyle bir konu açma gereği duyuyordun. Herkesin eşit şartlarda doğmamasının sebebide yaratıcının sadist fantezilerini tatmin etmek. Zina'nın günah olması ise bütün kitaplarda rastlayabildiğim en saçma şey oldu, bütün canlılar doğası gereği tek bir eşle belirli bir süre boyunca üredikten sonra sıkılıyor, cinsel ilişki performansı düşüyor, fakat farklı eşe geçtiğinde yeniden zevk almaya başlıyor ve performansı yükseliyor, fakat sonra tekrar sıkılıyor ve bu döngü devam ediyor. Maalesef canlıların yaşamı şansa bağlı, ama yinede senin yapman gerek sana önceden dağıtılmış kartlarla en iyisini yapmaya çalışman.
Fakirler hıyar olurmuş(!). Ülkemiz başlarda da fakirdi. Osmanlı yıkılış döneminde de fakirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi ayağının üzerinde durana kadar yani işini, evini ve arabasını halledene kadar bakmalılar. Sonra zorunda değiller.

Ne kadar cahilsin. Fakirler hıyar olurmuş(!). Ülkemiz başlarda da fakirdi. Osmanlı yıkılış döneminde de fakirdi. Salak mıyız? Sanırım siz öylesiniz ama biz değiliz.
Cahil insanlar içgüdü ile hareket ettikleri için "Çocuk yapmalı mıyım? Kaç tane çocuk yapmalıyım?" gibi soruları kendilerine sormadan girişirler bu işe. Suriyeli mülteciler buna en iyi örnektir. Yanındaki on çocukla başka bir devlete sığınıp üstüne bir de rantçı kişilikler tarafından kullanılarak oy verme hakkı da tanındığı zaman tadından yenmez. Aklını kullanabilen (içgüdüden önce aklıyla hareket eden) insanlar sorulması gereken soruları sorduktan sonra kararlarını verirler ki büyük ihtimalle girişmezler bu işe. Bunun birçok sebebi olabilir: kariyer, yalnızlık, çocuk sevmemek... İnsanlar kontrollü üremeyi devreye sokabilirse birçok felaket de önlenebilir.

Geri
Yukarı