Ailenin çocuğuna bakma zorunluluğu

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 93
  • Görüntüleme 5B

Sizce ananız babanız size ölene kadar bakmak zorunda mı?

• Zorunda.

• Zorunda değil.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Böyle düşünmemin sebebi çok basit aslında psikolojik bir olay değil. Doğuyoruz yıllarca eğitim alıyoruz ve hiçbir işe yaramıyor ilk 4 yılı saymayalım o yarıyor. Bu eğitimi alırken bir de ileride yapacağımız meslek için çalışmak zorundayız ben siber güvenlik uzmanı ve Full stack web developer olmak istiyorum. Bu uğurda her gün saatlerce bunla uğraşmak zorundayım. Arkadaşlarım ise dışarıda geziyor ben evde çalışıyorum. Benim zoruma bu gidiyor ailenin yaptığı yanlışı bir ömür çekmek...

Dostum arkadaşlarını bırak şimdi aylak aylak gezinsinler kızlarla takılsınlar laylaylom yaşamaya devam etsinler. Sen ileride amacına ulaştığın zaman gezme ve eğlenme sırası sende olacak onlar dışarıda sürünürken sen sefasını sürüceksin daha ne istiyorsun güzel bir maaşın işin olacak güzel manitalar kadınlar ohoo hayali bile güzel.

Adam gibi bir hayat sunmamışlarsa eşek gibi bakmak zorundalar. Böylesine leş bir hayata beni mahkum ettilerse eşek gibi de bakacaklar, ben onlara hiçte bakmak zorunda değilim. Madem dünyaya getirdin çek cezanı ya da evlatlıktan reddet.
Eğer bütün dünyaya asgari ücretle çalışanlara çocuk yapma yasağı gelirse depresyon ve intihar oranlı büyük ölçüde düşer ve refah seviyesi artar. Çünkü fakir insanların genelde genetik yapısı bozuk oluyor, genetik yapıdan kastım düşük IQ, fizyolojik bozukluklar, gibi, bu tür özellikler nesilden nesle aktarıldığı için kendim fakir insanların çocuk yapmasını bencilce ve insan ırkını tehlikeye soktuğunu düşünüyorum, ama her insan içgüdüleri gereği en azından cinsel ilişkiye girmeye çalışıyor. Konu sahibi, eğer seni zengin bir aile Refah seviyesi yüksek bir ülkede doğursaydı sen paşa paşa yaşardın, yaşamak isterdin, hayatın güzelliklerini zengin insanlar görebiliyor, ama sen boktan bir Orta Doğu ülkesinde, ortalama bir aileden geldiğin için böyle bir konu açma gereği duyuyordun. Herkesin eşit şartlarda doğmamasının sebebide yaratıcının sadist fantezilerini tatmin etmek. Zina'nın günah olması ise bütün kitaplarda rastlayabildiğim en saçma şey oldu, bütün canlılar doğası gereği tek bir eşle belirli bir süre boyunca üredikten sonra sıkılıyor, cinsel ilişki performansı düşüyor, fakat farklı eşe geçtiğinde yeniden zevk almaya başlıyor ve performansı yükseliyor, fakat sonra tekrar sıkılıyor ve bu döngü devam ediyor. Maalesef canlıların yaşamı şansa bağlı, ama yinede senin yapman gerek sana önceden dağıtılmış kartlarla en iyisini yapmaya çalışman.
Bana katılanları yorumda görmek güzel.

Psikolojim bozulduğunu düşünmüyorum. Bozuksa bile yapacak bir şey yok. Kimseye zararım yok zaten kendi başıma takılıyorum 2 tane arkadaşım da var :). Bu arada az arkadaşımın olmasının sebebi beni istemiyor olmaları değil benim onları istemiyor olmam. Genel olarak konuşmalar çok saçma geliyor o yüzden pek arkadaş ortamına girmiyorum.

Hocam bende öyleyim açıkcası sosyal'liği fazla sevmem nadiren sosyal ortamlarda bulunurum. Asosyal Olmasam'da yakınım ona. Ama hiç kafaya takmıyorum açıkcası dışarıda çok boş insanlar var ve bulunduğum çevre boş insanlardan geçilmiyor ailem dahil. Genel olarak ailemin maddi sorunu olmasa da fazla yük olmak istemiyorum. Kitap'mı alacağım kendi paramdan alıyorum yazları çalışıyorum mesela ihtiyaçlarımı kendim karşılıyorum. Ama kendimi sürekli geliştirmeye yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Psikolojik olarak bir iyiyim bir kötü. Genel olarak uzun vadeye yönelik hazırlık yapıyorum 5-6 yıl sonrası için bir hazırlık. 17 yaşındayım şu An'da meslek kaygıları falanda psikolojiyi etkiliyor ülkemizin malum durumundan dolayı. Eğitim sistemi genel olarak öğretmek için değil de boşaltmak için insanları. Yani kısacası psikolojik sorunlar bir bakıma normal şartları göz önünde bulundurursak. Sosyal olarak çok cahil bir toplum var. Asosyallikte bana bir bakıma normal geliyor bu ülkeye göre.

Dostum arkadaşlarını bırak şimdi aylak aylak gezinsinler kızlarla takılsınlar laylaylom yaşamaya devam etsinler. Sen ileride amacına ulaştığın zaman gezme ve eğlenme sırası sende olacak onlar dışarıda sürünürken sen sefasını sürüceksin daha ne istiyorsun güzel bir maaşın işin olacak güzel manitalar kadınlar ohoo hayali bile güzel.
O hayal güzel olduğu için çoğumuz bu forumdayız zaten. Kendimizi geliştirip kurtarmaya çalışıyoruz. Umarım kurtarırız.
Hocam bende öyleyim açıkcası sosyal'liği fazla sevmem nadiren sosyal ortamlarda bulunurum. Asosyal Olmasam'da yakınım ona. Ama hiç kafaya takmıyorum açıkcası dışarıda çok boş insanlar var ve bulunduğum çevre boş insanlardan geçilmiyor ailem dahil. Genel olarak ailemin maddi sorunu olmasa da fazla yük olmak istemiyorum. Kitap'mı alacağım kendi paramdan alıyorum yazları çalışıyorum mesela ihtiyaçlarımı kendim karşılıyorum. Ama kendimi sürekli geliştirmeye yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Psikolojik olarak bir iyiyim bir kötü. Genel olarak uzun vadeye yönelik hazırlık yapıyorum 5-6 yıl sonrası için bir hazırlık. 17 yaşındayım şu An'da meslek kaygıları falanda psikolojiyi etkiliyor ülkemizin malum durumundan dolayı. Eğitim sistemi genel olarak öğretmek için değil de boşaltmak için insanları. Yani kısacası psikolojik sorunlar bir bakıma normal şartları göz önünde bulundurursak. Sosyal olarak çok cahil bir toplum var. Asosyallikte bana bir bakıma normal geliyor bu ülkeye göre.
Katılıyorum.

Hayallerin güzelliğine değil genlere bakacaksın, kötü genetikler hayalleri engeller. Düşük IQ'lü bir insan sınavı geçmesi daha zordur, fiziksel bozuklukları olanlar yarışmaları kazanamazlar. Kısacası kalıtsallık > modifikasyon.

Kısacası bir hedefin olsun böyle şeyler olsa da sondaki mutluluk insanın çektiği zorlukları silip süpürüyor. Benim hayalim Erasmus'u kazanıp başka bir ülkede adam akıllı bir eğitim alıp kendimi kurtamak. Bunun için İngilizce'ye çok yükleniyorum. Diğer şeylerde dahil olmak üzere.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şaka bir yana böyle konular her çeşit insanı görmemi sağlıyor. Benimle karşıt fikirde olan, Allah'ın sadist fantezilerden ibaret olduğunu düşünen. Hayatımda ilk defa gördüğüm dini bilgiler veren... İyi yönden bakarsak hepsi tecrübe olarak geri dönüyor bana.
Fikrime gelirsek sizle aynı fikirde değilim. Bazı mesaj yazanlarla da aynı değilim. Fikrimi savunmakla da uğraşmayacağım. Sonuçta kimse fikrini değiştirmeyecek. Fikrinin yanlış olduğunu inceden hissetse bile bunu açık açık söyleyecek cesareti olmayacak. Kısaca vakit kaybı olacak.
Ben yazmasam bile siz yazın. Böylece kafamda her çeşit insanın görüşleri olacak. Hepsini harmanlayıp yargılayıp kendi doğrularımı oluşturacağım. Belki dünyayı daha erken tanıyacağım sayenizde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şaka bir yana böyle konular her çeşit insanı görmemi sağlıyor. Benimle karşıt fikirde olan, Allah'ın sadist fantezilerden ibaret olduğunu düşünen. Hayatımda ilk defa gördüğüm dini bilgiler veren... İyi yönden bakarsak hepsi tecrübe olarak geri dönüyor bana.
Fikrime gelirsek sizle aynı fikirde değilim. Bazı mesaj yazanlarla da aynı değilim. Fikrimi savunmakla da uğraşmayacağım. Sonuçta kimse fikrini değiştirmeyecek. Fikrinin yanlış olduğunu inceden hissetse bile bunu açık açık söyleyecek cesareti olmayacak. Kısaca vakit kaybı olacak.
Ben yazmasam bile siz yazın. Böylece kafamda her çeşit insanın görüşleri olacak. Hepsini harmanlayıp yargılayıp kendi doğrularımı oluşturacağım. Belki dünyayı daha erken tanıyacağım sayenizde.
Bende konu dışı bölümüne açtığım konuları bu sebepten dolayı açıyorum. Fikir değiştirmeme olayına gelince ben değiştiriyorum ama genel çoğunluk değiştirmiyor haksız olsa dahi savunma peşinde.

Geri
Yukarı