Ailenin işe gir baskısı

Dostum senin yaşında bana da öyle baskı yaptılar ve bir gün şafak operasyonu ile sabah beni kaldırdılar :) Hadi kalk benimle işe geliyorsun demişti babam. Tekstili hiç haz etmiyorum ama yaşadığım yer komple tekstil diyari sanki :D Ama şimdi Allah var yani :) bu sene 2 ay çalıştım, doların yükseleceğini düşünüp döviz yapmıştım parayı (durduğu yerde değer kaybetmesin diye) daha da kazançlı çıktım. Çalışınca tabii canımı çıkardılar orası ayrı :D Yaşadığın yere çok uzak olmamak kaydıyla tekstile girip kendi çapında iyi para kazanabilirsin, ama bunun bir bedeli de var. Ben çok sinir olmuştum iş yerindeki insanlara, çok değişik insanlar var. Allah iyileri karşına çıkarsın dostum, buradan sadece kendi yaşadıklarımı anlatabilirim ve tavsiye verebilirim sana.
Küfür edenler Tekstildeydi zaten :D

9.sınıfım

Ne çok zenginiz ne de çok fakir.
Az önce annemin yanına gittim konuşmaya, başlamadan senin gibi oğlum yok git başımdan dedi.

Senin gibi oğlum yok diyorsa benim de senin gibi annem yok deyin geçin. Bir anne bunu oğluna nasıl yapar anlamıyorum.

Gittim konuştum acıtasyon yaptım. ''Senin yaşında ki çocuklar çalışıyor diyorsunuz ya, benim yaşımda ki çocukların kötü alışkanlıkları olan da var, arabası olan da var. Ben size hiç şikayet ettim mi böyle şeyleri?'' dedim ve işe yaradı tamam haklısın bir daha demeyiz dedi.

İşe giriceksen bile, tekstil,konfeksiyon gibi yerlere sakın girme, akraba dahi olsa girme. İlk tekstile girdiğimde, babam ustaların yanında, acemi dedi, fazla yüklenmeyin dedi. Biz işe başladığımız da ise, arkadan ezin demiş, eve geldiğimde ağlama noktasına geldim. Daha sonra staj gördüm, bir sanayi sitesinde, iş ararken, paketleme işi buldum, lise mezunuyum ama, alıştım artık. Tekstil tarzı yerlerde uzak dur, ne olursa olsun, tekstil'de, küfürde duyarsın,hakaret'de yersin. Diyeceksin başka yerler'de öyle değil mi diye, farkı yok, çalıştığım yerde, aile gibi ortam var, usta kızıyor 10 dakka sonra gülüyor, konuşuyoruz.

Takmadım zaten hatta yüzüne karşı söyledim istediğin kadar söyle bunları artık umurumda değil dedim. Aynı şeyleri kaç kez söyleyince çıldırdım artık.

Babam artık karışmıyor. Öyle insanların yanında ezileceğine otur evde oğlum dedi.

Ayrıca eğer kardeşler arasında en büyüksen test gibi yapıyorlar sonra diğerlerine senin test sonuçlarına göre kendilerini ayarlıyorlar.

Hocam hiç akrabanız dedeniz vs. yok mu? Onlarla kalabilirsiniz.
Hocam PC hakkında bilgiliyim diyorsunuz. Bilgisayarcıda çalışa bilirsiniz. Ama benim tavsiyen akrabaların varsa onlarla kalman, ama virüs döneminde sıkıntı çıkarabilir.
9.sınıfım

Ne çok zenginiz ne de çok fakir.
Az önce annemin yanına gittim konuşmaya, başlamadan senin gibi oğlum yok git başımdan dedi.

Bırakın takmayın onları çileden çıkartın, benim de sizin gibi bir ailem yok deyin kilitleyin kapınızı istediğiniz ne varsa yapın. Bir süre sonra bıkacaklardır illaki. Bu davranışları hayatı öğrenmek için yapıyorlarsa da çok yanlış tutum. "benim senin gibi oğlum yok" ne demek ya!

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı