Ailenin işe girme konusunda baskı kurması

flashen

Decapat
Daha fazla  
Olay yine yaşandı ve 15 dakika sonra yazıyorum. Arkadaşlar, öncelikle iyi akşamlar. Ben 17 yaşındayım ve liseyi açıktan okuyorum (ailece aldığımız bir kararla geçtim, kendi isteğimle değil). Her neyse, sürekli olarak ailemden işe girmem konusunda baskı alıyorum ve dürüst olmak gerekirse daha önce hiç iş deneyimim olmadı. Aileme ne zaman iş bulmam gerektiği konusunda baskı yapılınca, hiç çalışmadım, ilk işi siz bulun, ardından ben devamını getiririm dedim. Ancak onlar sürekli başkalarıyla beni kıyaslayıp kötü hissettiriyorlar. Okuyup dalga geçenleriniz olabilir, bunu anlayışla karşılıyorum. Ancak bu konuda kendimi iyi hissetmiyorum ve sinirlendiğimde kolayca ağlayabilen biriyim. Tavsiye ve önerileri olanlar yardımcı olabilir mi? Sürekli her akşam bir aradayken iş bulmam konusunda baskı alıyorum. Artık bıktım, ancak bu baskılar devam ediyor. Onların geçmişteki deneyimlerinden dolayı bugün bana patlamaları gerçekten can sıkıcı.

Yapabileceğin bir şey yok bir kafeye, dönerciye, restorana falan gidip garson, bulaşıkçı gibi işler yapacaksın.

Bir işe girmediğin sürece ne seni rahat bırakacaklar ne sen rahatlayacaksın.

Üniversite için sınava da hazırlanmıyorsan daha beter...

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Bende 17 yaşındayım bende açıktan okuyorum. Aynı baskıyı bana da kuruyorlar. Her akşam yemeğinde aynı konu. İstemediğimi belirtmeme rağmen sürekli aynı sorunu bende yaşıyorum.

Peki sen nasıl sıyrılıyorsun bu konudan az da olsa? Cidden cok canım sıkıldı artık.

Peki sen nasıl sıyrılıyorsun bu konudan az da olsa? Cidden cok canım sıkıldı artık.

Sıyrılmanın yolu yok.

Üniversite sınavına hazırlanmıyorsan üniversiteye gideceğim diye bir şey demiyorsan olay bitmiştir. Yaşın geldi çalışmaya başlayıp para kazanman gerek.

Erkeklerin genel sorumluluğu diyebilirim buna. İşe girene kadar ne kaçarsın, ne sıyrılırsın, ne yağ gibi de üste çıkarsın sadece baskıya maruz kalırsın.

Sıyrılmanın yolu yok.

Üniversite sınavına hazırlanmıyorsan üniversiteye gideceğim diye bir şey demiyorsan olay bitmiştir. Yaşın geldi çalışmaya başlayıp para kazanman gerek.

Erkeklerin genel sorumluluğu diyebilirim buna. İşe girene kadar ne kaçarsın, ne sıyrılırsın, ne yağ gibi de üste çıkarsın sadece baskıya maruz kalırsın.
Ben üniversite sınavına girecek olmama rağmen sıyrılamıyorum. İşten gelince çalışırsın sınava diyorlar. Oyun oynayacağına ders çalış diyip duruyorlar.

Geri
Yukarı