Airpods Pro fiyatına değer mi?

Merhaba günlük kullanım için "Gerçek" Kablosuz Kulaklık almak istiyorum. Kullandığım telefon da Apple olduğu için Apple'nin kendi ekosisteminden bir ürün almanın daha mantıklı olduğunu düşündüm. Bu nedenle Airpods Pro ve Airpods 2. nesli araştırmaya başladım. Özellikle Airpods Pro kullanan gerçek kullanıcı yorumuna ihtiyacım var. Bu konuda yardımcı olabilecek var ise memnun olurum. Ayrıca Apple harici, yüksek kaliteli ses veren kulaklık önerilerine de açığım. Kulaklık kulak içi olmalı, spor yaparken veya dışarıda kullanırken kulak üstü kulaklık tercih etmiyorum.

Not: Apple'ın kendi sitesindeki fiyatlar ile Vatan, Mediamarkt, Teknosa daki fiyatlar aynı değil. Bunun sebebi nedir?

Airpods Pro ve Airpods 2. nesil hakkında merak ettiğim sorular;
  1. Hi-Fi destekliyor mu? (Çok önemli)
  2. Şarj süreleri ve kullanım süreleri ne kadar?
  3. Kulakta ağrı yapıyor mu?
  4. Silikon kalitesi nasıl?
  5. Uzun süreli kullanımda ısınıyor mu?
  6. Beyaz renkli olduğu için ileri zamanlarda sararma durumu var mı?
  7. Airpods 2. neslin sert yapısından dolayı kulakta herhangi bir problem yaratabiliyor mu?
@Emin Çıtak Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var...
Ben aslında pro alacaktım fakat bir kaç arkadaşım ve internetteki bir kaç videodan mikrofon kalitesinin genel olarak normal Airpods'a göre kötü olduğunu duydum. Ve bazı kulaklıklar kronik sorunlu çıkıyormuş kutudan şeffaflık modu çalışmayan varmış mesela. O yüzden riske atmadım Airpods 2. Nesil aldım.

1. Hİ-Fİ ne bilmiyorum, bakıp da görebileceğim bir şeyse söyle bakarım.
2. Airpods'u aktif 4 saat civarı kullanıyorum ve kutusunu 3-4 günde bir şarj etmem gerekiyor, ama mesela dibine kadar kullanmıyorum %35 altındaysa kutunun şarjı o zaman takıyorum.
3. Hayır, en azından benim kulağımda yapmadı uzun saatler kullanmama rağmen, bir yerden sonra unutuyorum ben bazen :D.
4. Kalitesiz bir plastik değil kesinlikle, tırnağınızla vurduğunuzda içi dolu tok plastik sesi çıkıyor.
5. Hayır, böyle bir sorunla karşılaşmadım üstelik güneşin alnın da kullanıyorum bazen bunları bana mısın demiyor.
6. Onu bende bilmiyorum zaman gösterecek.
7. Dediğim gibi, kulaklarım küçük aslında benim ama hiçbir sorun yaşamadım kulak ağrısı vs gibi.

Ayriyeten şunu ekliyim, kullandığım telefondan mı yoksa kulaklıktan mı bilmiyorum ama eski telefonum ve kulaklığım ikilisi ile telefonu çok uzağa götüremezdim hemen kopmalar başlardı ses de parazitlenme olurdu. Şimdi telefonu odamın ortasına bırakıp evde geziyorum hiçbir sıkıntı yok. Bir keresin de araya iki duvar ve bir kat girmişti ona rağmen seste hiçbir sıkıntı yoktu.

1. Hi-Fi destekliyor lakin Lossless dediğimiz türü desteklemiyor. Bluetooth'la ses veren hiçbir ürün desteklemiyor neredeyse zaten.
2. Kütüphanede kesintisiz 6-7 saat kullandığımı hatırlıyorum. %50 seste ANC aktif.
3. Yapmıyor. Tabii kulak yapınıza göre değişir.
4. Silikonları bayağı sağlam ve kaliteli. Çekiştirseniz falan kopmuyor. Zaten değiştirilebilir.
5. Kesinlikle ısınmıyor. Güneş altında bile ısındığını hissetmedim hiç.
6. Kulak uçları sararıyor kulaklıkta sararma yok.
7. Kulağınıza oturmazsa kulak UC'unu değiştirebiliyorsunuz o yüzden pek problem yaratmıyor.
Teşekkür ederim yorumunuz için, aradığım soruların çoğuna cevap oldunuz. Lakin 7. sorum Aiprods 2. nesil ile alakalıydı. Şu sirinler fön makinasına benzeyen.

Sana tavsiyem çok fazla kullanıcı yorumuna önem verme. Bazen işi riske atmak güzel şeyler doğurabiliyor. Ben yaşadım, HD 206 V2 aldım. Yorumlarda sesi çok düşük diyorlardı. Kulaklığın suçu yoktu onların ses kaynakları güçsüzdü.
Fiyat yüksek iken işi riske atmanın mantıklı olabileceği konusunda emin değilim.

@lkm13_688 hocam alternatif bir kulaklık attım nedir buradaki problem? İlla Airpods almak zorunda değil sonuçta.
Problem yok. İki kulaklığın arasında çok fark yok. Hatta Airpods Pro daha iyi de denebilir. İki kulaklık da aynıyken Apple ekosisteminden ürün günlük kullanımda daha kolay olur.

Teşekkür ederim yorumunuz için, aradığım soruların çoğuna cevap oldunuz. Lakin 7. sorum Aiprods 2. nesil ile alakalıydı. Şu sirinler fön makinasına benzeyen.
Onu yanlış okumuşum hocam. Lakin 2. nesili de kullanan biri olarak söylemem gerekirse hayır hiç bir sıkıntı çıkarmamışlardı bana. Hatta doğrusunu söylemek gerekirse 2. nesili silikon ucu olmamasından dolayı daha çok seviyorum lakin ANC benim için daha önemli bir özellik olduğundan dolayı Pro kullanmaktayım şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı