İnceleme Ajazz AK992 RGB Tri-Mode

Selamlar arkadaşlar. Bugün az önce elime geçen Ajazz AK992 RGB Tri-Mode klavyenin kısa bir incelemesini yapacağız.
Öncelikle ürünü ben Amazon üzerinden totalde 2182 TL ödeyerek 23.02.2024 tarihinde sipariş verdim. Ve ürün elime 07.03.2024 tarihinde ulaştı.
Genel olarak buraya ürün hakkında kısa detay vereyim.
  1. Ürün Red Switch Hot-Swapple bir klavye.
  2. Üründe 3 adet bağlantı modu bulunmakta. Bunlar Kablolu (Coiled Cable) , 2.4GHz Dongle ile kablosuz bağlantı ve Bluetooth.
  3. Ürünün 4000Mah batarya kapasitesi bulunmakta.
  4. Ürünün sadece mavi renk olanının keycapsleri şeffaf. Diğerleri maalesef şeffaf değilmiş bunu göz önüne alarak sipariş verin bence.
  5. Yedek olarak 4 adet daha red switch ve sarı renkte enter , space ve ok tuşları geliyor.
  6. Özel bir coiled cable ile geliyor. Bu kablonun markası Mambasnake.
Ürün Kutusu:
Kutu klasik uzak doğu üretimli ürünlerin kutusu gibi. Bir kaç detay yazıyor üzerinde.
WhatsApp Image 2024-03-07 at 11.44.17.jpeg

WhatsApp Image 2024-03-07 at 11.44.18.jpeg

WhatsApp Image 2024-03-07 at 11.44.18 (1).jpeg

Kutu İçeriği:
Ürünün kutu içeriği bana oldukça dolu geldi. Yedek keycapsler, yedek switchler , coiled cable, keycaps ve switch çıkarıcı gibi..

WhatsApp Image 2024-03-07 at 11.44.18 (2).jpeg

Ürünün Kendisi:

Ürün bana biraz tok bir ağırlığı var gibi geldi. Bilmiyorum belki ilk defa mekanik klavye daha doğrusu wireless mekanik klavye kullandığım için öyle gelmiş olabilir. Yazım hissiyatı güzel. Tok bir ses geliyor. Öyle daktilo gibi ses yok sırf bu yüzden red switch aldım zaten :D

WhatsApp Image 2024-03-07 at 11.44.52.jpeg
WhatsApp Image 2024-03-07 at 11.45.52.jpeg

Yazılım:
Yazılımını https://www.a-jazz.com/en/search.jsp?id=422&q=ak992 buradan indirdim. Epomaker sitesindeki yazılımda nedense virüs var diye indiremedim :D size de bu siteyi tavsiye ederim. Yazılımı normal klasik klavye yazılımlarıyla aynı. Ekstra olarak şarj durumunu felan da gösteriyor işte.

Ekran görüntüsü 2024-03-07 114649.png

Ürün genel olarak bu şekilde arkadaşlar. Ben açıkçası oldukça beğendim. Malzeme hissiyatı oldukça iyi, kaliteli.
Şimdilik bir ön bakış olarak bu inceleme yeterli arkadaşlar. İlerleyen zamanlarda detaylı bir şekilde buraya inceleme devamı olarak ekleyeceğim.

Son düzenleme:
FN tuşları ile ekstra olarak ses açma kapama, kısma, sonraki ve önceki parçalara geçme gibi özellikler mevcut. Kitapçığında da bu özellikler yazmakta.
Merhaba, ürün arayışında olduğum için merak ettiğim bir kaç soruyu sormak istiyorum. Ürünün kutu içeriğinde tuşları ve switchleri sökmemize yardımcı olan ekipmanlar mevcut mu acaba ? Bir de switchler bozulduğu zaman yerlerine herhangi bir switch takılabilir mi ? Örneğin aşağıda atacağım gibi.

Son olarak ürünü Amazon üzerinden aldınız sanırım bu ürün ile sizin ki aynı mı ? Bu üründe Tri-Mode yazmıyor farkının ne olduğunu anlayamadım.

Merhaba, ürün arayışında olduğum için merak ettiğim bir kaç soruyu sormak istiyorum. Ürünün kutu içeriğinde tuşları ve switchleri sökmemize yardımcı olan ekipmanlar mevcut mu acaba ? Bir de switchler bozulduğu zaman yerlerine herhangi bir switch takılabilir mi ? Örneğin aşağıda atacağım gibi.

Son olarak ürünü Amazon üzerinden aldınız sanırım bu ürün ile sizin ki aynı mı ? Bu üründe Tri-Mode yazmıyor farkının ne olduğunu anlayamadım.

Kutu içeriğinde keycapsleri ve switchleri çıkartmaya yarayan aparat çıkmakta. Ek olarak 5 ve 3 pinli tüm switchleri desteklemekte. (Attığınız switchleri de destekler.) Ek olarak kutu içeriğinde 4 adet yedek switch de çıkmakta. Evet aynı ürün . Yalnız ben mavi renk versiyonunu aldım çünkü diğer renk seçeneklerinde keycapsler şeffaf değiller. Gösterdiğiniz için Tri-Mode olarak geçiyor.
1710011958717.png

Burada 3 adet bağlantısı olduğu yazmakta.

Kutu içeriğinde keycapsleri ve switchleri çıkartmaya yarayan aparat çıkmakta. Ek olarak 5 ve 3 pinli tüm switchleri desteklemekte. (Attığınız switchleri de destekler.) Ek olarak kutu içeriğinde 4 adet yedek switch de çıkmakta. Evet aynı ürün . Yalnız ben mavi renk versiyonunu aldım çünkü diğer renk seçeneklerinde keycapsler şeffaf değiller. Gösterdiğiniz için Tri-Mode olarak geçiyor.
Eki Görüntüle 2137049
Burada 3 adet bağlantısı olduğu yazmakta.
Ürün oldukça hoşuma gitti, aradığım özellikler de mevcut. Herhangi bir tuş bozulmasında ise switch değişikliği ile kullanmaya devam edebilirim. Çok teşekkür ederim sorularıma cevap vererek yardımcı olduğunuz için.

Rica ederim. Şimdiden hayırlı olsun.

Hocam klavye geldi, bir sorum olacaktı. Ben klavyeyi sürekli kablolu olarak kullanacağım, kablolarını da taktım ve her şey düzgün bir şekilde çalışıyor. Şimdi benim merak ettiğim konu bataryası ile ilgili.

Sürekli olarak kablolu kullanacağım için batarya sürekli şarj oluyor mu? Bataryayı korumak için bir önlem alabilir miyim? Örnek vermek gerekirse diz üstü bilgisayarlar da kablo takılı kullanırsak batarya sürekli şarj oluyor, bunu engellemek için ya bataryasını çıkarıyorsun ya da energy Manager vb. programlar ile kablo takılıyken bataryanın şarj olmasını engelliyorsun.

Umarım kafamda ki soruyu anlatabilmişimdir, bataryaya zarar gelmemesi açısından merak ediyorum.

Son düzenleme:
Hocam klavye geldi, bir sorum olacaktı. Ben klavyeyi sürekli kablolu olarak kullanacağım, kablolarını da taktım ve her şey düzgün bir şekilde çalışıyor. Şimdi benim merak ettiğim konu bataryası ile ilgili.

Sürekli olarak kablolu kullanacağım için batarya sürekli şarj oluyor mu? Bataryayı korumak için bir önlem alabilir miyim? Örnek vermek gerekirse diz üstü bilgisayarlar da kablo takılı kullanırsak batarya sürekli şarj oluyor, bunu engellemek için ya bataryasını çıkarıyorsun ya da energy Manager vb. programlar ile kablo takılıyken bataryanın şarj olmasını engelliyorsun.

Umarım kafamda ki soruyu anlatabilmişimdir, bataryaya zarar gelmemesi açısından merak ediyorum.
Kesin olmamakla beraber şarj olduğu zaman eğer %100 olursa sabit kalıyor şarj olmuyor. Eğer düşme olursa şarj eder.

Kesin olmamakla beraber şarj olduğu zaman eğer %100 olursa sabit kalıyor şarj olmuyor. Eğer düşme olursa şarj eder.
Teşekkürler, anladığım kadarıyla kişisel olarak bir önlem almamız gerekmiyor, sarj tamamen dolu olursa otomatik olarak kendisi kapatıyor. Sabit kullandığım için sürekli kablo takılı kalacak bu yüzden sorun olur mu diye merak ettim.

Hayırlı olsun fotoğrafını atar mısınız?
Teşekkür ederim, daha iyileri sizlerin olsun.

klavye.JPG

Teşekkürler, anladığım kadarıyla kişisel olarak bir önlem almamız gerekmiyor, sarj tamamen dolu olursa otomatik olarak kendisi kapatıyor. Sabit kullandığım için sürekli kablo takılı kalacak bu yüzden sorun olur mu diye merak ettim.

Teşekkür ederim, daha iyileri sizlerin olsun.

Eki Görüntüle 2149809
Çok güzel görünüyor güle güle kullanın. Siyah-gri renk favorimdir.

Çok güzel görünüyor güle güle kullanın. Siyah-gri renk favorimdir.
Çok teşekkür ederim, bende o rengi alacaktım ilk başta fakat sonradan öğrendim ki tuşlar şeffaf değilmiş. Geceleri oda lambasını kullanmıyorsanız tuşlar şeffaf olmadığı için ışıklar tuş aralarından sızıyor ve tuşların üzerinde ki yazıları görmek çok zor hale geliyor.

Bu durum da tuşlar değiştirilebilir tabi ki fakat kalan bütçe ile yedek switch aldığım için uğraşmak istemedim, bu yüzden her şey hazır olarak gelsin diye bu rengi tercih ettim.

Bahsettiğim durumu aşağıda ki videoda 50. saniyeden sonra görebilirsiniz, şeffaf bir tuş takımı alma imkanım olsaydı bende dediğiniz rengi tercih edecektim fakat beyaz rengi elime ulaştıktan sonra da oldukça hoşuma gitti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı