Aklım almıyor, Tanrı veya madde nasıl ezeli olabilir?

Cevap veren birisi yok diye düşünmeyi bıraksaydık şu an ne durumda olurduk? Bunu da atomlarla birlikte düşün istersen.

Uzay, solucan deliği, zaman yolculuğu, ışınlanma konularını konuşsak düşünelim ama tanrının hangi maddelerden meydana geldiğini nasıl oluştuğunu ve nasıl sonsuz olduğunu ispatlayabilir miyiz? Hayır.
Madem bu tarz konularda da bilim dünyası ilerlesin istiyoruz o zaman en yakınımıza yani mezarlıktaki kişilerin ruhları ile iletişime geçmek için çalışmalar yapalım tanrıyı çözümlemekten daha anlamlı olur eminim.

Cevap veren birisi yok diye düşünmeyi bıraksaydık şu an ne durumda olurduk? Bunu da atomlarla birlikte düşün istersen.

Uzay, solucan deliği, zaman yolculuğu, ışınlanma konularını konuşsak düşünelim ama tanrının hangi maddelerden meydana geldiğini nasıl oluştuğunu ve nasıl sonsuz olduğunu ispatlayabilir miyiz? Hayır.
Madem bu tarz konularda da bilim dünyası ilerlesin istiyoruz o zaman en yakınımıza yani mezarlıktaki kişilerin ruhları ile iletişime geçmek için çalışmalar yapalım tanrıyı çözümlemekten daha anlamlı olur eminim.

Dostum çoğunlukla inançlarda tanrı temeli zamandan bağımsız ebedi daimi sonsuz bir güç, irade olarak geçiyor. Büyük ihtimalle bunu kastetti.
Bende konuyu oraya getirmeye çalışıyordum. Ortaya Tanrı fikri atıyorlar ve attıkları Tanrı fikrinde bana, kutsal kitaplardaki Tanrıların özelliklerini söylüyorlar. Bunu bir inançlının yapmasını anlarım ama ateistte yapıyor. "Ateistim ama Tanrı öyle olmaz kardeşim." diyor ve kutsal kitap Tanrılarının özelliklerini veriyor. 🤣😂 İlginç.

Tanrı evreni, maddeyi yarattığı gibi ayrıyeten de zamanıda yaratmıştır bu yüzden tanrı için "zaman" kavramından söz edilemez. Çünkü zamandan bağımsızdır. Ateistler gelin tartışalım biraz :)
Üstündeki 3.mesajda bu meseleye değindiğim. Konunun ilk 2-3 sayfasında fazlasıyla tartışıldı. Temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp aynı şeyle gelmeyin artık. Birine cevap veriliyor başka birisi tamamen aynı argümanla yeniden geliyor🤦‍♂️

Üstündeki 3.mesajda bu meseleye değindiğim. Konunun ilk 2-3 sayfasında fazlasıyla tartışıldı. Temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp aynı şeyle gelmeyin artık. Birine cevap veriliyor başka birisi tamamen aynı argümanla yeniden geliyor🤦‍♂️
first time.jpg

Bu konuyu kim mezardan çıkardı olm.

Bir insan olarak şu kadarını söylüyorum. Sonsuz ne demek bilemeyiz. Sonsuz bir ışık olan yere geçsen sonsuzu bana tanımlaya bilirmisin ? Nere gitsen ışık var. Nere kaçsan ışık orada. Sonsuz kavramı bizim içimiz de yok.

Ama şunu da anlamıyorum. Bu olay çok basit olamaz demek ? Güneşten gelen bir ışınla olduğuna inanmak. Bir maymuna klavye ver ve tesadüf yazamasını bekle.

1/29.29.29.29.29.29.29 sonra vücudunda nizami sıralanmış olanlara bak milyarlarca sonra bunları düzene sokmak için bir olasılık yap.

Sonsuzluk kavramını anlamamız çok zor. Ama zamanı ve mekanı yaratan sizce nasıl olur da zaman da sınırlı kalır. Zamanı da yaratan O çünkü.

Geri
Yukarı