Akrabaya aşık olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biyoloji bilgisi olmayan forum üyeleri dolmuş yine. Eğer akrabalık ilişkiniz dediğiniz gibiyse olacak çocuğunuzun hastalıklı doğma ihtimali çok düşük. Akraba diyince ne anlıyorlar acaba. :D

Hangi il'de oturuyorsunuz bilmiyorum fakat Ankara gibi büyük şehirlerde böyle hastalıkların olup olmayacağı konusunda test yaptırabiliyorsunuz. SMA testinden tutun bütün testlere. Sanırım sigortalıysanız ücretsiz yaptırabiliyor. Gerçekten ikinizde birbirinizi seviyorsanız, denenebilir.

Biyoloji bilgisi olmayan forum üyeleri dolmuş yine. Eğer akrabalık ilişkiniz dediğiniz gibiyse olacak çocuğunuzun hastalıklı doğma ihtimali çok düşük. Akraba diyince ne anlıyorlar acaba. :D

Hangi il'de oturuyorsunuz bilmiyorum fakat Ankara gibi büyük şehirlerde böyle hastalıkların olup olmayacağı konusunda test yaptırabiliyorsunuz. SMA testinden tutun bütün testlere. Sanırım sigortalıysanız ücretsiz yaptırabiliyor. Gerçekten ikinizde birbirinizi seviyorsanız, denenebilir.
SMA testi zorunlu oldu diye biliyorum.

Açılmadım bile daha, kariyerimi düzene soktuktan sonra evlenmek daha mantıklı. O zamana kadar kim öle kim kala. Belki tamamen tedavisi falan gelir.

SMA testi zorunlu oldu diye biliyorum.
Zorunlu fakat "zorunlu". Anlarsınız ya. :D

Zorunlu fakat yaptırmayanlar çocukları SMA'lı doğunca "Ali bebeğe yardım edin lütfen" tarzı paylaşımlar yapıyorlar. Bu arada SMA'lı bebeği olan aileleri kötülemiyorum çünkü SMA hastalığının tedavisi bütün Avrupa ülkelerinde ücretsiz. Sadece Mozambik ülkesinde milyonlarla satılıyor ilaçları.

Arkadaşlar iki kişi düşünün biri rum biri Türk ben 4.nesil torunlarıyken o 3.nesil torunları.
Benim anneannemin halasının torunu oluyor.

Ben her şeyine aşık oldum. Ben 20, o 21 ve onla kendimi bildim bileli tanışıyoruz sadece 15 yaşındayken arkadaş olduk.

Burada Samsun'da akraba ilişkisi ayıp bir şey değil fakat biyolojik olarak sıkıntı olur mu? Hani malum konudan. Ve sizce sosyal olarak etik mi?

Hocam biyolojik olarak sorun yaşayıp yaşayamadığınızı evlenmeden önce test ile bakılıyor zaten. Sorun yaşayacaksanız da tedavisi oluyor önceden.

Açılmadım bile daha, kariyerimi düzene soktuktan sonra evlenmek daha mantıklı. O zamana kadar kim öle kim kala. Belki tamamen tedavisi falan gelir.
Hocam 2021'de yaşıyoruz, evlenebilirsiniz birbirinizi severseniz. Yalnız çocuk konusunda iyice araştırın ve doktorlara görünün bilgi alın. Günümüz teknolojisinden yararlanın. Yoksa birkaç sene sonra "Ali bebeğe yardım edin" köşelerinde sizi de görmeyelim lütfen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı