Alan Wake 2 RTX 4000 serisi DLSS 3.5 FPS sonuçları

Bu arada gerçekten yayınlanan birkaç videodan gördüğüm kadarıyla optimizasyon yılın değil asrın en kötüsü olabilir. :) RTX 4090 bile native 4K olarak oynatamıyor oyunu. Cidden şaka gibi. Fakat optimizasyonu bir kenara bırakırsak Remedy çıtayı yine fazlasıyla yükseltmiş gibi. Şu ana kadar gördüğüm en kaliteli grafiğe sahip oyun bu olabilir. Cyberpunk sonunda kendine bir rakip bulabildi gibi. Oynanışı ve hikayesini elbette daha bilmiyoruz ama metacritic puanını da pek değerli olmasa da işin içine katarsak oyun bayağı sağlam olmuş. Sanki Rockstar yapımı bir oyun gibi duruyor. Remedy zaten çok sevdiğim şirkettir. bu oyunla saygım daha da arttı.

Afmf belki bu oyunda etkili olabilir denemek lazım.

Oyun 4070'i çöp etti resmen.

Vallahi hocam bu teknolojiler ile ekran kartı sattırmak istedikleri resmen ortada. Bunun aksini iddia edenler ağır fanboydur herhalde.
FG açtığın zaman oyun 120FPS oluyor ve DLSS diye bir teknoloji olmasa, ve bu oyun RTX 4070 üzeri de 120FPS verseydi kimse bir şey demezdi.

Bu arada gerçekten yayınlanan birkaç videodan gördüğüm kadarıyla optimizasyon yılın değil asrın en kötüsü olabilir. :) RTX 4090 bile native 4K olarak oynatamıyor oyunu. Cidden şaka gibi. Fakat optimizasyonu bir kenara bırakırsak Remedy çıtayı yine fazlasıyla yükseltmiş gibi. Şu ana kadar gördüğüm en kaliteli grafiğe sahip oyun bu olabilir. Cyberpunk sonunda kendine bir rakip bulabildi gibi. Oynanışı ve hikayesini elbette daha bilmiyoruz ama metacritic puanını da pek değerli olmasa da işin içine katarsak oyun bayağı sağlam olmuş. Sanki Rockstar yapımı bir oyun gibi duruyor. Remedy zaten çok sevdiğim şirkettir. Bu oyunla saygım daha da arttı.

Grafikleri güzel içide doludur muhtemelen. Hikayesi ise bence iyidir. Ama ben grafiksel anlamda bu kadar FPS değerleri aldıracak bir oyun görmedim. Tabii orman vs detayları aşırı ve bu ekran kartının FPS sömüren şeyler ama, DLSS ve FSR teknolojilerine arkasını yaslandıkları gerçeğini değiştirmiyor.

@ZwiReK kart RT Low 80 FPS alıyor şaka gibi. Tamam teknolojiyle satmak çok Mantıklı da bu kadar da değil. 4090 DLSS performans olmasa batıyor 4K da o kadar para bayıldı bu adamlarm

@ZwiReK oyun kaç GB? Ve iade edilebiliyor mu deneyeyim diyorum.

Geri
Yukarı