Alarmlar beni uyandırmaya yetmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son ses bak son ses Osmanlı marşı kuruyorum ev inliyor.

Bunun senin vucudunu taniyip tanimamanla alakasi yok bilimsel bir gercek ve 6 saat altinda uyuyan kisilerin beyin aktivileri ciddi oranda dusuyor.
Erken bile ölüyorlar. 8 saat uyuyan aptaldır diye bir kitap çıktı bizim gençlikte. Millet bir triplere girdi az uyumak havalı oldu, zeka belirtisi oldu. Saçma sapan şeyler. Ben şu an uyku hapının etkisini göstermesini bekliyorum birazdan sızarım, uyku önemli abi. Bünye en az 16 saat motor gibi çalışıyor zaten. Tek istediği, verdiğinin yarısı. En az 8 saat. Yoksa yaratıcılık çekiliyor bünyeden. Üretkenlik sıfıra iniyor. Ben uyku bozukluğu başlamadan önce sistem tasarımcısıydım, şimdi kendimi kod kısmına aldım. Yeni fikir çıkmıyor, olanı geliştiremiyorsun.

Konuya dair, ben bu işi akıllı saat ile çözdüm. Titriyor kolumda, mecbur uyanıyorsun ama kordon rahat olmalı ki ele giden kan akışı sekteye uğramasın. Yaş küçükse bu sıkıntılar çok oluyor, vücut kolay alışıyor bir rutine. Çok uyumaya alıştıysan aşk olsun, kardeşim de aynı. Ergenlikle de alakalı. Dediğim gibi, Apple Watch çok iyi uyandırıyor mesela, hem sesleri rahatsız edici değil hem de Taptic Engine dalgası konforlu, net bir titreşim yaratıyor.

Dostum teşekkür ederim dedim. Kitaba falan bakmayacağım. Sen 6 saat uyu 5 saat çalış. Sen kendi fikrini kendi hayatında uygula teşekkür ederim bilgin için tamam.

Son yilimda calisarak Cukurova Uni. Bilgisayar Muh. kazandim. Ondan once de oyle aman aman bir ders gecmisim yoktu lise 1 ve 2'de belge bile alamadim. 12. sinifa gecerken Temmuz 1'den itibaren essek gibi calistim her gun ama asla uykumdan taviz vermedim. 8-9 saat uyudum demiyorum ama genelde 6-7 saate yakin uyudum bu surecte hatta okulda oglen arasi 15-20 dakika da kestirirdim. Bilimsel bir gercek ve matematiksel kesin sonucu gozardi ediyorsun.

Tam yaşayan bilir durumu. 4 saat te uyusam, 8-9 saat te uyusam, akşam 11'de de yatsam, sabah 6'da da yatsam, uyuduğum yer ve mekan değişse de kesinlikle uyanamıyorum. Alarm konusuna hiç girmiyorum bile. Aşağı yukarı 6 tane ard arda alarm var, hepsini kapatıyorum ama uyandığım zaman ne kalkıp o alarmları kapattığımı hatırlıyorum ne da alarm zamanı kalkabilmiş oluyorum.

Alarm çaldımı çat diye yatakta dikilenler anlayamaz derdimizi, tamamen yapı meselesi :)

Hayatim boyunca hicbir zaman alarm calinca tak diye dikilen bir insan olmadim tam tersine tembel ve uyusuk birisiyim. Ancak 4 saat uyuyan birisinin tak diye dikilmesini bekleyemezsin beyin o surelerde derin uyku icerisinde oluyor.

Arkadaşlar tavsiyeler için teşekkür ederim ama sizden sadece tavsiye istedim. Benim bedenimi benden iyi taniyamazsınız teşekkür ederim diğer fikirleriniz sizde kalsın.

Bedeneni tanıyıp tanımamak değil olay. Sabah 4.30 kalkacaksın ders çalışacaksın, okula gidiceksin, dersleri anlayacaksın, varsa ödevini yapacaksın ve bütün bunları depresif okul ve Türkiye'de 4.30 saat uyku ile bunları yapman imkansız. Kendi dediğini yapacaksan neden konu açıyorsun?

5 saatten az uyuyanların araba kullanması bile tavsiye edilmiyor çünkü alkolle aynı etkiyi yaratıyor promil olarak. 1 sene boyunca 4 saat uyumak sağlınıza da zararlı odaklanmanıza da hiç bir şey öğrenemeyeceksiniz o şekilde. Birde gelişme çağındasınız yaptığınız çok zararlı en azından 7 saat mümkünse 8 veya 9 saat uyunması lazım ergenlik çağında. Senin bedenini tanımanla alakalı bir durum yok ortada bilimsel gerçekler var. Dinlemeyeceksen sormasaydın madem buraya. Senin zarar görmen bizi uzak yakın etkilemiyor yardım etmeye çalışıyor millet.

Erken bile ölüyorlar. 8 saat uyuyan aptaldır diye bir kitap çıktı bizim gençlikte. Millet bir triplere girdi az uyumak havalı oldu, zeka belirtisi oldu. Saçma sapan şeyler. Ben şu an uyku hapının etkisini göstermesini bekliyorum birazdan sızarım, uyku önemli abi. Bünye en az 16 saat motor gibi çalışıyor zaten. Tek istediği, verdiğinin yarısı. En az 8 saat. Yoksa yaratıcılık çekiliyor bünyeden. Üretkenlik sıfıra iniyor. Ben uyku bozukluğu başlamadan önce sistem tasarımcısıydım, şimdi kendimi kod kısmına aldım. Yeni fikir çıkmıyor, olanı geliştiremiyorsun.

Konuya dair, ben bu işi akıllı saat ile çözdüm. Titriyor kolumda, mecbur uyanıyorsun ama kordon rahat olmalı ki ele giden kan akışı sekteye uğramasın. Yaş küçükse bu sıkıntılar çok oluyor, vücut kolay alışıyor bir rutine. Çok uyumaya alıştıysan aşk olsun, kardeşim de aynı. Ergenlikle de alakalı. Dediğim gibi, Apple Watch çok iyi uyandırıyor mesela, hem sesleri rahatsız edici değil hem de Taptic Engine dalgası konforlu, net bir titreşim yaratıyor.
Akıllı saatlerin alarm harici uyku takip uygulamaları var onlara bakmanızı tavsiye ederim çok kullanışlı. Ram uykunuzu vs. takip edip daha uygun bi saatte uyandırıyor ve denendi daha dinç kalkıyorsunuz.

Az sure uyku bir rutin haline gelemez. Dediginize katiliyorum hocam az uyuyan havalidir tarzi bir gorus de var. Standart bir duzende 8 saat uyku sart. Eger daha sikintili bir surecteyseniz bu uyku 6-7 saat arasina dusurulebilir ama 6 saatin altina dusurmek inanilmaz yanlis. Dogrudan beyni ve yasamsal faliyetleri engelliyor. Gunde 3-4 saat uyku ancak boyle 3-5 gun idareten kritik bir zamandaysa uygulanacak bir sey iste vize haftasi olur onemli bir acil is olur dogum olur vefat olur vs. aksi taktirde haftalarca falan uygulamak...

Cahilliginle sana basarilar dostum. Kendi yaptiginin yanlis olabilecegini bile dusunemeyen birisinin calismasini bu zamana kadar erteleyip sonra da mantiksiz bir fikir uzerinde diretmesine sasmamak lazim.

Dostum seni de diğer arkadaşları da anlıyorum. Verimli şekilde en fazla çalışmak lazım. Yarın bir işe girince 9 10 saat çalışacağız ve çalışamıyorum verimsiz vs oydu buydu şuydu diyemeyeceğiz. Çok çalışmadan başarı gelmez. Verimde önemli boşa çalışmamakta önemli. Dediğim gibi 6 saat uyuman yararına olur ama temeli zayıf öğrenciysen yetiştirmen gereken konular varsa bunu uykudan kısmak ne kadar faydalı tartışılır. Çalışmadan bir şeyleri yapamayız. Önce çalışmak lazım verim zaten çalıştıkça alacağımız bir şey şu anda. Kimse 1 günde 100 nete çıkamaz emek ister. Acele etme elinden geleni yap. Şunu da sorgulamanı istiyorum uyku harici zamanını değerli geçir öncelik bu olsun bunu yaptıktan sonra uyku senin yararına olur uyanık olduğun süreçte ilerleme kat edemiyorsan sorun az uyumak değil zaman yönetimi. Çok çalışmak lazım bu bir gerçek. Dediğim gibi işe girince en az 8 saatimiz geçecek. Yapamıyorum oydu buydu diyemeyeceğiz. Bir işte çalışırken 5'te kalkılacaksa 5'te kalkılır yani bir şekilde olur yaparsın eğer hedeflerin varsa içinde bulunduğun anı değerlendirmen yarın yapcağın 4 5 saat çalışmadan daha iyidir. Tek gerçek şu an. Neler olur bilemeyiz. Şu anda vakit kaybetme elinden gelene odaklan başarılar.

Arkadaşlar tavsiyeler için teşekkür ederim ama sizden sadece tavsiye istedim. Benim bedenimi benden iyi taniyamazsınız teşekkür ederim diğer fikirleriniz sizde kalsın.

"Benim bedenimi benden iyi tanıyamazsınız, fikriniz sizde kalsın." diyorsun ama fikrimizi almak için forumda konu açıyorsun. Madem fikirlerimizin bir önemi yok o zaman günde 4 saat uyku ve 60 farklı alarm ile her gün uyanmaya çalışma maceranda başarılar diliyorum. Herkes kendince önerilerini sundu, uygulayıp uygulamamak sana kalmış ama sırf duymak istediğini duymadın diye ters tavırlar sergilemene gerek yok.

T

Dostum seni de diğer arkadaşları da anlıyorum. Verimli şekilde en fazla çalışmak lazım. Yarın bir işe girince 9 10 saat çalışacağız ve çalışamıyorum verimsiz vs oydu buydu şuydu diyemeyeceğiz. Çok çalışmadan başarı gelmez. Verimde önemli boşa çalışmamakta önemli. Dediğim gibi 6 saat uyuman yararına olur ama temeli zayıf öğrenciysen yetiştirmen gereken konular varsa bunu uykudan kısmak ne kadar faydalı tartışılır. Çalışmadan bir şeyleri yapamayız. Önce çalışmak lazım verim zaten çalıştıkça alacağımız bir şey şu anda. Kimse 1 günde 100 nete çıkamaz emek ister. Acele etme elinden geleni yap. Şunu da sorgulamanı istiyorum uyku harici zamanını değerli geçir öncelik bu olsun bunu yaptıktan sonra uyku senin yararına olur uyanık olduğun süreçte ilerleme kat edemiyorsan sorun az uyumak değil zaman yönetimi. Çok çalışmak lazım bu bir gerçek. Dediğim gibi işe girince en az 8 saatimiz geçecek. Yapamıyorum oydu buydu diyemeyeceğiz. Bir işte çalışırken 5'te kalkılacaksa 5'te kalkılır yani bir şekilde olur yaparsın eğer hedeflerin varsa içinde bulunduğun anı değerlendirmen yarın yapcağın 4 5 saat çalışmadan daha iyidir. Tek gerçek şu an. Neler olur bilemeyiz. Şu anda vakit kaybetme elinden gelene odaklan başarılar.

Teşekkür ederim dostum.

"Benim bedenimi benden iyi tanıyamazsınız, fikriniz sizde kalsın." diyorsun ama fikrimizi almak için forumda konu açıyorsun. Madem fikirlerimizin bir önemi yok o zaman günde 4 saat uyku ve 60 farklı alarm ile her gün uyanmaya çalışma maceranda başarılar diliyorum. Herkes kendince önerilerini sundu, uygulayıp uygulamamak sana kalmış ama sırf duymak istediğini duymadın diye ters tavırlar sergilemene gerek yok.

Tamam kardeşim sizsiniz.

Tamam öyleymiş.

Tamam, evet.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı