Alarmlar beni uyandırmaya yetmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Akıllı saatlerin alarm harici uyku takip uygulamaları var onlara bakmanızı tavsiye ederim çok kullanışlı. Ram uykunuzu vs. takip edip daha uygun bi saatte uyandırıyor ve denendi daha dinç kalkıyorsunuz.
Apple ekosistem sahibiyim, iP15 Pro, MBP M2 Pro vs ama Apple Watch uyku takibi konusunda tam bir rezalet. Bu kadar kaliteli sensörler ile bu kadar potansiyelini kullanamayan bir ürün yok cidden. Yapsa alasını yapar ancak benim eski Huawei GT2 çok daha iyiydi bu konuda, kanepede 15 dk Power Nap yapsam bile yakalıyordu. Şarjı 10 gün gidiyordu ve tipi de güzeldi.

Ekosisteme uysun diye gittik Apple aldık, ben alırken hiç tahmin etmedim böyle şeylerin olacağını, marka adına güvenmiştim. Bildiğin bir saatte uyku takibi yok ve saatin sensör kalitesi tepelerde yani, tembellikten yok, olmadığından değil. Ama dediğim gibi, ekran kalitesi ve gündelik işler için ve uyandırma kalitesi olarak GT2'den daha iyi.

Ha bir de telefonla konuşurken de sesin Fizan'dan gelmiyor. Mic ve Speaker güzel.

Az sure uyku bir rutin haline gelemez. Dediginize katiliyorum hocam az uyuyan havalidir tarzi bir gorus de var. Standart bir duzende 8 saat uyku sart. Eger daha sikintili bir surecteyseniz bu uyku 6-7 saat arasina dusurulebilir ama 6 saatin altina dusurmek inanilmaz yanlis. Dogrudan beyni ve yasamsal faliyetleri engelliyor. Gunde 3-4 saat uyku ancak boyle 3-5 gun idareten kritik bir zamandaysa uygulanacak bir sey iste vize haftasi olur onemli bir acil is olur dogum olur vefat olur vs. aksi taktirde haftalarca falan uygulamak...
Dediklerinize imzamı atarım hocam. Ben 2 haftadır Melatonin seviyelerim dibe çakıldığından uyuyamıyormuşum. Gittim kan testi vesaire verdim de ortaya çıktı, şimdi geçici bir tedaviye başladım hemen aksiyon almak zorunda kaldım. Allah kimseye vermesin cidden vücudun her yerini vuruyor. Yediklerini bile sindiremiyorsun öyle diyeyim gerisini sen anla yani. Karnın şiş geziyorsun.

Son düzenleme:
Apple ekosistem sahibiyim, iP15 Pro, MBP M2 Pro vs ama Apple Watch uyku takibi konusunda tam bir rezalet. Bu kadar kaliteli sensörler ile bu kadar potansiyelini kullanamayan bir ürün yok cidden. Yapsa alasını yapar ancak benim eski Huawei GT2 çok daha iyiydi bu konuda, kanepede 15 dk Power Nap yapsam bile yakalıyordu. Şarjı 10 gün gidiyordu ve tipi de güzeldi.

Ekosisteme uysun diye gittik Apple aldık, ben alırken hiç tahmin etmedim böyle şeylerin olacağını, marka adına güvenmiştim. Bildiğin bir saatte uyku takibi yok ve saatin sensör kalitesi tepelerde yani, tembellikten yok, olmadığından değil. Ama dediğim gibi, ekran kalitesi ve gündelik işler için ve dediğim gibi uyandırma kalitesi olarak GT2'den daha iyi.

Ha bir de telefonla konuşurken de sesin Fizan'dan gelmiyor. Mic ve Speaker güzel.

Dediklerinize imzamı atarım hocam. Ben 2 haftadır Melatonin seviyelerim dibe çakıldığından uyuyamıyormuşum. Gittim kan testi vesaire verdim de ortaya çıktı, şimdi geçici bir tedaviye başladım hemen aksiyon almak zorunda kaldım. Allah kimseye vermesin cidden vücudun her yerini vuruyor. Yediklerini bile sindiremiyorsun öyle diyeyim gerisini sen anla yani. Karnın şiş geziyorsun.
Valla Apple Watch kullanmadım da Galaxy Watch'lar güzel yapıyor ondan dediydim. Şu şarj olayı Huawei de falan çok iyi ya bu Apple ve Samsung pil problemini çözmeli. Her gece uyurken kullanacağımız saati her gün şarj etmek zorunda kalmamalıyız.

Arkadaşlar saat 4.30 civarı kalkmam gerekiyor. Ramiz Dayı'nın "Uyan dayı sabah oldu bas boosted" bir alarm sesi olmasına rağmen uyanıyorum. 4.00, 4.10, 4.15, 4.20... Böyle böyle alarm kurmama rağmen uyandığımda saat 7 veya 11 civarı oluyor. Bu alarmların hiçbiri beni uyandırmaya yetmiyor. 10 dakika ara ile 5.20'ye kadar alarm kursam da bir türlü uyamıyorum. Çözüm ne olabilir? Telefonda alarmı kimse kapatmadığı zaman otomatik 30dk sonra kapanır yaptım hâlâ olmuyor. Ciddi deneyimleri olan arkadaşların tavsiyelerini onların hayat tecrübelerini bekliyorum :D.
Homecoming alarm sesini deneyin. Sesini duydukca tüylerim ürperiyor artık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı