Alarmlar beni uyandırmaya yetmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Froster_xx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar saat 4.30 civarı kalkmam gerekiyor. Ramiz Dayı'nın "Uyan dayı sabah oldu bas boosted" bir alarm sesi olmasına rağmen uyanıyorum. 4.00, 4.10, 4.15, 4.20... Böyle böyle alarm kurmama rağmen uyandığımda saat 7 veya 11 civarı oluyor. Bu alarmların hiçbiri beni uyandırmaya yetmiyor. 10 dakika ara ile 5.20'ye kadar alarm kursam da bir türlü uyamıyorum. Çözüm ne olabilir? Telefonda alarmı kimse kapatmadığı zaman otomatik 30dk sonra kapanır yaptım hâlâ olmuyor. Ciddi deneyimleri olan arkadaşların tavsiyelerini onların hayat tecrübelerini bekliyorum :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynısını ben de yaşıyorum fakat uykudan verim aldığımda, yeterince uyuduğumda o durum ciddi seviyede geriliyor, yoksa telefonu elimin altına alıyorum, alarmı kapatmaya dahi üşendiğimden her çalışında kapama tuşunun üstündeki parmakla bastırıp uykumu bölmeden devam ediyorum, belki bir doktora görünmek de işe yarayabilir

Arkadaşlar saat 4.30 civarı kalkmam gerekiyor. Ramiz dayı'nın "uyan dayı sabah oldu bas boosted" bir alarm sesi olmasına rağmen uyanıyorum. 4.00, 4.10, 4.15, 4.20... Böyle böyle alarm kurmama rağmen uyandığımda saat 7 veya 11 civarı oluyor. Bu alarmların hiçbiri beni uyandırmaya yetmiyor. 10 dakika ara ile 5.20'ye kadar alarm kursam da bir türlü uyamıyorum. Çözüm ne olabilir? Telefonda alarmı kimse kapatmadığı zaman otomatik 30dk sonra kapanır yaptım hâlâ olmuyor. Ciddi deneyimleri olan arkadaşların tavsiyelerini onların hayat tecrübelerini bekliyorum :D.

Hocam uyumadan önce kendinizi şartlayın gidip gece 12 de yatarsan kalkamazsın tabii en geç 9 gibi yatağa gir sabah zorundayım kalkamazsam yok kalkacağım deyip sadece ona odaklan. Kendini salarsan kalkarım dersen olmaz. Kalkmak için 9 gibi yat işte zorla kalkacağım de kalk zorunda olsan kalkabilirsin ama zorunda değilsin zorunluluk yarat kendine.

Hocam aynısını ben de yaşıyorum fakat uykudan verim aldığımda, yeterince uyuduğumda o durum ciddi seviyede geriliyor, yoksa telefonu elimin altına alıyorum, alarmı kapatmaya dahi üşendiğimden her çalışında kapama tuşunun üstündeki parmakla bastırıp uykumu bölmeden devam ediyorum, belki bir doktora görünmek de işe yarayabilir.

Çok bir işe yarayacağını düşünmüyorum doktorun ya geçiştirir büyük ihtimalle.

4:30'da kalmak icin kacta yatiyorsun?

12 civarı.

Hocam uyumadan önce kendinizi şartlayın gidip gece 12 de yatarsan kalkamazsın tabii en geç 9 gibi yatağa gir sabah zorundayım kalkamazsam yok kalkacağım deyip sadece ona odaklan. Kendini salarsan kalkarım dersen olmaz. Kalkmak için 9 gibi yat işte zorla kalkacağım de kalk zorunda olsan kalkabilirsin ama zorunda değilsin zorunluluk yarat kendine.

Yok dostum benim 12 de yatıp 4.30 da kalkmam gerekiyor. 1-2 ay böyle iyi idare ettim şimdi yapamıyorum.

Çok bir işe yarayacağını düşünmüyorum doktorun ya geçiştirir büyük ihtimalle.

12 civarı.

Yok dostum benim 12 de yatıp 4.30 da kalkmam gerekiyor. 1-2 ay böyle iyi idare ettim şimdi yapamıyorum.

Olmaz dostum böyle gün içinde uyu 1 saat 2 saat yoksa kalkamazsın tabii.

Yahu 12 civarinda yatip bir de uyanamiyorum diye mi serzeniste bulunuyorsun? Saat 9 gibi yat bakayim kalkiyor musun kalkamiyor musun?

Dostum bu sene 12. sınıfım. Sadece 12. sınıfta çalışmaya başladım. Matematik temelim zayıf. Dönem başında 20 net civarı yapıyordum TYT. Artık dönemin sonuna geliyoruz. Şu an ara tatile kadar kendimi zorlayarak 63-64 net seviyesine getirdim. AYT'de edebiyat tarih coğrafya bitti matematikte başlardayım. Hedefim için maalesef 3 yıl çalışmamamın acısı şimdi çıkıyor.

Olmaz dostum böyle gün içinde uyu 1 saat 2 saat yoksa kalkamazsın tabii.

Haklısınız ama 1 yıl böyle idare etmek zorundayım.

Dostum bu sene 12. sınıfım. Sadece 12. sınıfta çalışmaya başladım. Matematik temelim zayıf. Dönem başında 20 net civarı yapıyordum TYT. Artık dönemin sonuna geliyoruz. Şu an ara tatile kadar kendimi zorlayarak 63-64 net seviyesine getirdim. AYT'de edebiyat tarih coğrafya bitti matematikte başlardayım. Hedefim için maalesef 3 yıl çalışmamamın acısı şimdi çıkıyor.

Geometri, TYT matematik, TYT fen, TYT tarih, TYT coğrafya, AYT coğrafya, AYT tarih, AYT edebîyat ve AYT matematik hepsine yüklenmek zorundayım.

Gunde 4-4.5 saat uyuyarak calismanin sana bir faydasi olmayak. Cunku bu kadar az sure uyursan bir kere temel fonksiyonlarin calismamaya baslayacak. Daha zor ogreneceksin, ogrendigin seyleri daha zor hatirlayacaksin. Konsantren dusecek ve hem fiziken hem de zihnen yipranacaksin. Ozetle 2 saat daha fazla uyu tum gununu saglikli sekilde gecir yoksa sana hicbir faydasi olmaz. Ozellikle 6 saat altinda uyumak saglik acisindan cok tehlikeli.

Şöyle yap kalkar kalkmaz rahatını bozacak bir şey bul kendine. Ne bileyim o yataktan kalk konforu boz arkadaşınla sözleş sabah aynı anda yazın arayın falan zorla kendini yoksa kalkamazsın 4.30 saat bayağı az uyku zor usta dayanamazsın mesela kalkar kalkmaz hemen alarmı duyunca ayılamazsın ve beyin sana kalkamaman için ne varsa onu yapıyor. Bir rutin koy kendine alarmı uzak bir yere koy onu kapatmaya gideceksin mesela art arda 5 tane kur 1'i kapanınca diğeri çalsın ama mutlaka uzağa koy. Gün içinde 1 2 saat kestir. Yani zor bir şey. Bunu 1 ay yaparsan alışır gidersin zaten 1 ay kendini sık mesela akşamdan su koy yanına onu iç sabah. 1 ay sabredersen kolaylaşacak her gün. Yani kalkınca o yataktan kalkıp hemen uyku durumundan kurtulman gerekir. alarmı uzağa koy ve kalkınca ne bileyim şınav çek dışarı çık üşü buz gibi suyla elini yüzünü yıka kendine gelmen lazım tıraş ol mesela her gün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı