Alberto Sego parfüm alınır mı?

Siz ne önerirsiniz 15-18 yaş yaz-bahar için? İlk parfümüm olacak. Herkeste olan eros gibi çapkın erkeklerin kullandığı tarz birşey istemiyorum.
Amiyane tabirle "Fuckboy" parfümü almayın derim. Herkesin kullandığı Sauvage, Eros gibi parfümlerden uzak durmanız mantıklı. Bahar için Creed Green Irish Tweed önerebilirim ama o da epey popüler, yaz için Dior Homme Cologne ya da daha güzeli Louis Vuitton Imagination veya L'Immensite önerebilirim. Bu ikisi Türkiye'de son birkaç ayda popüler oldu, ama yine de herkeste olan parfümler değil. Niche parfümleri pek önermiyorum, çünkü genel beğeniye uygun olmayabiliyorlar. Ben kullanırım derseniz en az riskli niche baharlık yazlık PDM Sedley veya Percival önerebilirim.

Amiyane tabirle "Fuckboy" parfümü almayın derim. Herkesin kullandığı Sauvage, Eros gibi parfümlerden uzak durmanız mantıklı. Bahar için Creed Green Irish Tweed önerebilirim ama o da epey popüler, yaz için Dior Homme Cologne ya da daha güzeli Louis Vuitton Imagination veya L'Immensite önerebilirim. Bu ikisi Türkiye'de son birkaç ayda popüler oldu, ama yine de herkeste olan bir şey değil. Niche parfümleri pek önermiyorum çünkü genel beğeniye uygun olmayabiliyor. Ben kullanırım derseniz PDM Sedley veya Percival önerebilirim.
Invictus veya Armani neden önermiyorsunuz? Çok ağır olsun istemiyorum fresh bir koku olsun. Profondo sizce Sego'dan mı Tutaste'den mi alayım?

@ÇokOturgaçlıGötürgeç

Invictus veya Armani neden önermiyorsunuz? Çok ağır olsun istemiyorum fresh bir koku olsun. Profondo sizce Sego'dan mı Tutaste'den mi alayım?

@ÇokOturgaçlıGötürgeç

En çok kullanılan erkek parfümleri: Sauvage, Invictus, Acqua di Gio, Eros, Aventus, Armani Code, Stronger With You, Terre D'Hermes, Spicebomb Extreme vs. Sauvage ve Invictus bir ve iki numaralı Fuckboy parfümleri.

Bunlar kötü parfümler değil, hatta iyi parfümler; ama herkes gibi kokmak istiyorsanız siz bilirsiniz.
Tutaste ile Alberto Sego büyük ihtimalle aynı ürünler, ama Tutaste'yi öneririm.

@pawEn Daha yeni günlük kullanım için Tutasteden L'Immensite ve Myslf aldım. Öneririm.

Tutaste'nin Prive serisi gerçekten iyi, YSL Myself ise Fragrantica'da yılın en sıkıcı erkek parfümü seçildi; hoşunuza gidiyorsa bir şey diyemeyiz tabii, genel beğeniye uygun, kimsenin beğenmemezlik etmeyeceği bir parfüm; ama çok tekdüze.

Son düzenleme:
En çok kullanılan erkek parfümleri: Sauvage, Invictus, Acqua di Gio, Eros, Aventus, Armani Code, Stronger With You, Terre D'Hermes, Spicebomb Extreme vs.
Bunlar kötü parfümler değil, hatta iyi parfümler; ama herkes gibi kokmak istiyorsanız siz bilirsiniz.
Tutaste ile Alberto Sego büyük ihtimalle aynı ürünler, ama Tutaste'yi öneririm.

Tutaste'nin Prive serisi gerçekten iyi, YSL Myself ise Fragrantica'da yılın en sıkıcı erkek parfümü seçildi; hoşunuza gidiyorsa bir şey diyemeyiz tabii, genel beğeniye uygun, kimsenin beğenmemezlik etmeyeceği bir parfüm; ama çok tekdüze.
Hocam herkes farklı birşey diyor. Ben Profondo da karar kıldım. Fresh bir parfüm olduğunu anladim zaten. Fresh sizin öneriniz nedir? Herkes gibi kokma diyorsunuz ama çevremde çok parfüm kültürüne aşina insanlar yok yaş kücük olduğu için :)

Bence temiz ve genel beğeniye uygun. Sportif bir izlenim yarattı bende.

Hocam herkes farklı birşey diyor. Ben Profondo da karar kıldım. Fresh bir parfüm olduğunu anladim zaten. Fresh sizin öneriniz nedir? Herkes gibi kokma diyorsunuz ama çevremde çok parfüm kültürüne aşina insanlar yok yaş kücük olduğu için :)
Anladım, o zaman riske girmemek için öncelikle designer bir parfüm seçelim. Önceki mesajımda önerilerim var. Parfüm beğenisi kişiden kişiye değişeceği için hangisini beğeneceğinizi kesin bilemem tabii. Madem öyle Louis Vuitton'un şu andaki en popüler erkek parfümü olan Imagination'ı önereyim. Yalnız Tutaste'de bu parfümün muadili 600 TL, başka muadilcilerde de mevcut, Instagram'dan satış yapan Emregeldi'yi önerebilirim (420 TL); ama bu 600 TL olan Prive serisi parfümlerde Tutaste'nin koku kalitesi aynı segmentteki diğer muadilcilere göre bir tık daha iyi.

Anladım, o zaman riske girmemek için öncelikle designer bir parfüm seçelim. Önceki mesajımda önerilerim var. Parfüm beğenisi kişiden kişiye değişeceği için hangisini beğeneceğinizi kesin bilemem tabii. Madem öyle Louis Vuitton'un şu andaki en popüler erkek parfümü olan Imagination'ı önereyim. Yalnız Tutaste'de bu parfümün muadili 600 TL, başka muadilcilerde de mevcut, Instagram'dan satış yapan Emregeldi'yi önerebilirim (420 TL); ama bu 600 TL olan Prive serisi parfümlerde Tutaste'nin koku kalitesi aynı segmentteki diğer muadilcilere göre bir tık daha iyi.
Hocam nedense ben Profondo'yu çok kendime yakın gördüm. Acqua di parma gibi bir parfümde vardı onun muadilini bulamadım Tutastede ve Alberto Sego'da.
Şimdi yeni ilk kez alacağım içinde 500-600 vermek yerine daha uygun birşey alıp parfüm kültürüne alışmayı düşünüyorum. Galiba profondo alacağım tutasteden. Siz ne düşünüyorsunuz? @Your Secret Stalker @ÇokOturgaçlıGötürgeç

Hocam nedense ben Profondo'yu çok kendime yakın gördüm. Acqua di parma gibi bir parfümde vardı onun muadilini bulamadım Tutastede ve Alberto Sego'da.
Şimdi yeni ilk kez alacağım içinde 500-600 vermek yerine daha uygun birşey alıp parfüm kültürüne alışmayı düşünüyorum. Galiba profondo alacağım tutasteden. Siz ne düşünüyorsunuz? @Your Secret Stalker @ÇokOturgaçlıGötürgeç
ADG Profondo istiyorsanız alın tabii. Acqua di Parma parfümlerini yapan Emregeldi ve PRS var, belki başka muadilciler de vardır. Tutaste'de Acqua di Parma Fico Amalfi var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240404_180120_TikTok.jpg
    Screenshot_20240404_180120_TikTok.jpg
    52,6 KB · Görüntüleme: 5

Geri
Yukarı