Alçıyı Erken Çıkarmak

alperenzofun

Hectopat
Yer
Kırklareli/Lüleburgaz
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Merhaba arkadaşlar, kolum bilekten kırıldı 18 gün önce. Doktora gittik vs. alçıya alındı ve artık alçıdan bıktım, aşırı derecede sinirlerim bozuldu ve hayatım kısıtlandı. Hemde sağ el :( Doktora son gittiğimde kırığın iyileştiğini ve sadece ufak bir çatlak kaldığını söyledi kalsiyum takviyesi almaya devam ediyorum ama artık kendimi felan taşıyabiliyorum elimle. Sizce erken çıkarsam başıma ne tür dertler açar, ileride bir sorun çıkartır mı ? Yanlış kaynama vs. yok.

Doktorun ne derse onu yap. Ben tendonlarımı parçaladım 6 ay özel ayakkabı taktım( alçıdan farkı yok ayak hareketlerini kısıtlıyor) bende çok çıkarmak istedim hatta ağladım bile o dereceye geldim. Ama şimdi rahat ediyorum. O yüzden ÇIKARMA.

Kardeşim bende kıralı 1 ay oldu. Daha dün çıkardılar. Bende senin gibi kendim çıkaracaktım. Sonra beklemekten zarar gelmez dedim. İyiki de öyle demişim. Kesinlikle ama kesinlikle çıkarma ! 1 ay oldu ve bilek fonksiyonlarım hala kısıtlı. Tam kaynamamışsa ne yapacaksın? Yeniden kırıp alçıya alıyorlar. Hiç gerek yok. benim 26. günde çıkardılar. Sağ bileğim kırıktı. Şu anda bilek egzersizlerini yapıyorum. İlk çıkardıklarınde bileğin kilitli gibi oluyor. Daha sonra yavaştan açılıyor. Biraz sabır.

Erken çıkarırsan bileğin bir süre dönmez tam kaynamadığından tek darbede daha kötü bir kırık olur. 1-2 Hafta daha kullanamazsın doğru dürüst, bileğinin açılması sürer biraz. Ağrıların olabilir.

Doktorun tavsiyesine uy. Bir süre sonra daha büyük bir soruna yol açabilir. Gereği kalmasa zaten çıkarır alçıyı. Bu kadar zaman alçı ile durmuş kolun. Biraz daha dayan.

Parmağıma atel takıldı çatlak diye 2 günde çıkarttım ve şu an bir sıkıntısı yok çok az tatlı bir ağrısı oluyor yumruğumu sıkınca morarıklık büyük ölçüde gitti ne yapmalıyım ateli takıyim mi geri sorun olur mu?

Geri
Yukarı