Aldığım ürüne 2000 TL fazla ödemem

Ziraat bankasın hocam, TL ile ödediğime eminim, hatta provizyonda ki tutar ile sipariş tutarı aynıydı, provizyondan sonra 15k olarak ödemişim.

Normal değil, dolar ile ödesem derdim Pazar gecesi kur tüm bankalarda tavan yaptı da oradan mı aldılar diye. Bence bankaya direkt sor nereden gelmiş o 2000 TL. Newegg mi çekmiş yoksa banka mı almış. Ürünü iade etme şansın var tabii ki ama fazla çekilen tutarı iade etmeleri en güzeli olur.

Normal değil, dolar ile ödesem derdim Pazar gecesi kur tüm bankalarda tavan yaptı da oradan mı aldılar diye. Bence bankaya direkt sor nereden gelmiş o 2000 TL. Newegg mi çekmiş yoksa banka mı almış. Ürünü iade etme şansın var tabii ki ama fazla çekilen tutarı iade etmeleri en güzeli olur.
İade etmeme pek de gerek yok, sadece 2000 tl gibi bir parayı fazladan ödemek biraz koydu.Ama nedense anneme bunu söylediğimde "Yarın müşteri temsilcisine sorarım boşver" gibi donuk bir cevap aldım, sanırım kadının çok da umrunda değil. o yüzden çok da kötü hissetmiyorum

İade etmeme pek de gerek yok, sadece 2000 tl gibi bir parayı fazladan ödemek biraz koydu.Ama nedense anneme bunu söylediğimde "Yarın müşteri temsilcisine sorarım boşver" gibi donuk bir cevap aldım, sanırım kadının çok da umrunda değil. o yüzden çok da kötü hissetmiyorum
Hocam yine de Türkiye'den daha ucuza aldınız bir de oradan da bakın.

Hocam yine de Türkiye'den daha ucuza aldınız bir de oradan da bakın.
Tek renk klavyeli + 15.6 inç + RTX 2060 olan versiyonunun 17.824,01 TL'ye satıldığını görünce evet rahatladım.Ama babam bu 2000TL kazığı duyunca fırsatı kullanıp "len dolandırıldınız insan gider araştır yuv ögle kalirsiniz soğuk su iç teknöse vardi nie ordan almadiniz çoğ guzel lağptoplar vardi abine sorseydin yuv" diye boş yapmaya başladı o biraz sinirlerimi bozuyor.

Ziraat bankasın hocam, TL ile ödediğime eminim, hatta provizyonda ki tutar ile sipariş tutarı aynıydı, provizyondan sonra 15k olarak ödemişim.
Ziraat yurt dışı alışverişlerde beni de birkaç kere mağdur etti böyle. PS Store'dan 400 TL oyun almıştım örneğin, provizyona 400 TL olarak düştü, ama ekstreye 420 TL olarak falan yansıdı, sorduğumda "döviz üzerinden almışsınız, kur değişmiştir" diyorlar daha fazla bilgi vermiyorlar. Oysa TL üzerinden sabitlenmiş fiyatlar olması lazım bunların, şirketler ve para akışı yabancı bile olsa. Artık kullanmıyorum dolayısıyla. 8,99'luk Spotify ödemesini bile 9,20 TL olarak alıyorlar. İş bankası VISA kartımla aynı alışverişleri yapınca herhangi bir ek ödeme çıkmıyor.

Sizden büyük ihtimalle kur dalgalanmasını ve döviz satın alımındaki kambiyo vergisini çektiler. Ama yine de 14700 civarı bir şeye denk gelmesi gerekiyor gibi hesapladım (Kur 7,2 --> 8), 15 küsür çok fazla. Doların 8,5'a tırmandığı kısa sürede o fiyattan işlem yapmış olamazlar herhalde.

Hem bankayla, hem de newegg'le bir görüşün derim.

Son düzenleme:
Tek renk klavyeli + 15.6 inç + RTX 2060 olan versiyonunun 17.824,01 TL'ye satıldığını görünce evet rahatladım.Ama babam bu 2000TL kazığı duyunca fırsatı kullanıp "len dolandırıldınız insan gider araştır yuv ögle kalirsiniz soğuk su iç teknöse vardi nie ordan almadiniz çoğ guzel lağptoplar vardi abine sorseydin yuv" diye boş yapmaya başladı o biraz sinirlerimi bozuyor.
Hocam git iade et o para verilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı