Aldığınız en garip disiplin cezası neydi?

Okul hayatınızda aldığınız en garip disiplin cezası neydi?
Benimki başımı sıraya koyduğum için sınıf düzenini bozmak sebebiyle kınama cezasıydı.

Arkadaşlarla ilkokuldayken eğlence olsun diye çöpten boş meyve suyu kutularını alıp açık camlara atmıştık tabii IQ'müz o sınıflarda birilerinin olduğunu düşünemedi. Hem attığımız sınıflar hem de bir arkadaş ispiyonlamış okul sonuna kadar sınıf hapsi cezası aldım.

İlkokulda ögretmenler zili çaldıktan sonra tabii hoca gelene kadar oyun oynardık ayakta, hoca geldi bir gün tüm ayaktakiler tahtaya dedi bende çıktım, hoca ceza vereceğine disipline vereceğim dedi korktuk. Müdürde ceza değil bizi uyarmış şınav çektirmişti, bende daha çok yaramazlık yapmıştım, müdürden döndük hoca ne ceza vereyim diye düşünürken dedimki hocaya " 1 şişe su bitirsem olur mu?" diye sordum kabul etti. Tabii içmek ve özgür kalmak o kadar kolay değildi bir de o su cezasının 45 dk sonraki 2. seansı vardı. Anlayan anladı.

Silah doğrultma ne alaka? Çok Çukur izlemişsin. Saygı duymak zorunda değil kimse. Ben Müslümanım ama biri benim dinime saygı duymak zorunda değil. Ben de Hristiyanlara saygı duymak zorunda değilim. Sen Ateistlere ya da Yahudilere saygı duyuyor musun?
Evet, herkesin dini kendine. O da insan, sende insansın. Bende Müslümanım ama başka bir dinde de olabilirim. Ne kadar saçma bir düşünce. Lütfen dediğiniz şeylere dikkat edin.

Geçen yıl çok gıcık bir Türkçe hocamız vardı bana oğlum konuşma kendi aranda dedi (o an konuşmuyordum) bende konuşmadım dedim.
Oğlum ben yalanmı söylüyorum dedi.
Bende"hatasız kul olmaz hocam" dedim sonuç.
Disiplin.

Çok saçma olsa da...

Bir de arkadaşıma Hasan b*ka basan dediğim için disipline gitmiştim.

Hay Allah iyiliğinizi versin. Güldürdünüz derste 😂😂😂

Geri
Yukarı