PWM Fan Çoklayıcı Alınır mı?

ykula

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Los Santos/Sandy Shores
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523905101
Selam Sosyal! Bir arkadaşım için sistem topluyordum. Bileşenleri tek tek alıyoruz. Kafamda kurduğum sistem şöyle:
  • R5 2600(Alındı.)
  • RTX2070
  • Asus Prime B450M-K(Alındı.)
  • 3000 MHz Ram (Marka önemli değil, Kaliteli bilindik markalardan ucuz olanı alırız muhtemelen.)
  • CoolerMaster Masterbox Lite 5
  • 700Watt bir PSU (Yine aynı şekilde RAM'lerle. Muhtemelen FSP Hydro alırız)
  • WD Caviar Blue 1TB HDD
  • Adata SU650 240GB SSD(+ ileride belki Samsung m2 SSD alırız arkadaş bayılıyor M2 SSD'lere.)
Şimdi benim soracağım kısım şu, MB'da 2 tane fan girişi var ve bir tanesi CPU_FAN ve diğeri normal SYS_FAN. İkisi de PWM destekli. 4 Kasa fanının anakart üzerinden otomatik kontrol edilmesi için mecburen çoklayıcı kullanmak zorundayım. Yani fanların biri PWM diğerleri 3 soketli fan olacak. Bunun kablolamasını çok bir karmaşa olmadan nasıl yapabilirim? Ayrıca ürünün anakarta bağlanan girişinde neden 2 soket boş? Normalde diğer iki pin MB'dan güç almaya yaradığı için mi?

Kullanacağım çoklayıcı bu.

Kalitesi iyi midir, yorumlarda bir kişi lehim yapmak zorunda kaldım falan yazmış. Ayrıca bu yaptığım şeyin bir riski var mı bilmiyorum. Yani stabil çalışır değil mi?

PWM çoklayıcıyı bende alacağım. Az önce Aliexpressten araştırma yapıyordum iki markada karar kıldım alacağım. 25 günlük kargo ile 3,5-4 dolara denk geliyor. Anakartımda 2 tane bu girişlerden var ve kasamdaki fanlardan dolayı az kalıyor. Bende bunu çoğaltıcı ile kullanacağım.
Bana 1 to 3 pin lazım. Hepsiburada linkinde ki ürün bana fazla ayrıca fiyatıda fazla.

Sitede tonla şikayeti bulunan havasızlık kaynaklı üretim hatalı o kasayı değiştir. O çoklayıcı kabloyu 2 yıldır kullanıyorum işimi görüyor.
Yorumunuzu şimdi okudum. Ben o kasa hakkında farklı düşünüyordum. Ancak bir arkadaşım bana sizin dediğiniz sorunların olabileceğini söyledi o kasa hakkında. Ben de ufak bir araştırma yapıp öyle olduğunu anladım. Sonuç olarak bugün Corsair 270R aldık. Yine de yorumunuz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı