Aliexpress Kargo Takip

• Konuyu başlatan CC76
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 10B

CC76

Kilopat
Merhabalar, resimlerde gözüktüğü gibi kargom şemada hâlâ uçakta, alttaki yazılar da ise İstanbul'a geldiği yazıyor. Daha önce hiç Aliexpress'ten alışveriş yapmadığım için bir şey anlamadım. Yardım ederseniz sevinirim.

376684

376685

376686

Arkadaşlar madem konusu açıldı buraya yazayım ben de 10 Şubat'ta L5420 işlemci sipariş etmiştim aradan 20 gün geçti 1 Mart'da gönderi iptal edildi. Yani sipariş kısmından baktığımda öyle yazıyordu.

Satıcıya ingilizce sordum problem nedir ne zaman gelecek diye "Sabırlı ol arkadaşım" şeklinde geri dönüş yaptı. Hala bekliyorum dispute açmadım nedeni nedir bilen var mı? Dispute açmalı mıyım?

376703

5.20 TL yi de hazırlayın kargo elinize geldiğinde sizden bu ücreti talep edecekler. Damat bey sağolsun yasa yürürlüğe girdi bile keşke her yasada bu kadar hızlı davranabilseler.

Elden mi talep ediyorlar bu ücreti acaba?

Arkadaşlar madem konusu açıldı buraya yazayım ben de 10 Şubat'ta L5420 işlemci sipariş etmiştim aradan 20 gün geçti 1 Mart'da gönderi iptal edildi. Yani sipariş kısmından baktığımda öyle yazıyordu.

Satıcıya ingilizce sordum problem nedir ne zaman gelecek diye "Sabırlı ol arkadaşım" şeklinde geri dönüş yaptı. Hala bekliyorum dispute açmadım nedeni nedir bilen var mı? Dispute açmalı mıyım?

Eki Görüntüle 376703

Bence Aliexpress Canlı Destek ile görüş, onlar ne yapman gerektiğini söyler.

Elden mi talep ediyorlar bu ücreti acaba?
Ürün takipsiz de olsa eğer gümrükte şüpheli damgası yiyip kontrol edilirse 4.5TL+70 kuruş ödüyosunuz. Ürünü diğer takipsiz kargolar gibi posta kutusuna atmayıp kapına getiriyor. Nakit olarak ödüyorsun. Benim aldığım hiçbir ürüne bu durum gelmemişti. Geçen cuma günü 8 TL'ye aldığım sleeve kablo tarağına vergi eklemişlerdi. Kapıda ödedim. Pazartesi 5-6 paket daha geldi posta kutusuna kondu onlara ödemedim.

Bu 5.2 TL vergisi paketi kontrol ettikleri için bir ücret. Gümrüğe sunma 4.5 TL + 70 Kuruş damga pulu.
Eskiden de varmış fakat nadiren oluyormuş. Bu arada paketin eline geçmesine daha çok var. PTT takibinde henüz Türkiye'ye girdiği yazmıyor. Türkiye'ye girdiği zaman gönderi hareketleri kısmının hemen üzerinde vergi vs. kısmı çıkıyor. Vergi ilk başta 0 TL olarak gözüküyor. Vergi eklenirse oradan ne kadar ödeyeceğini görebilirsin.

Buradan baya bir alışveriş yaptım edindiğim tecrübeleri aktarmak istiyorum. Yanlışım varsa çekinmeden düzeltin arkadaşlar.

O gönderi takibi genelde birebir uyumlu olmuyor mesela kargon çoktan Türkiye sınırlarına girmiştir ama oraya geç giriyorlar bilgileri buna benzer durumlar sık yaşanıyor.

Bazen babamla birlikte alışveriş yaparız onun PTT de çalışan arkadaşları var soruyordu bizim kargomuz var falan adamlarda abi onlar istanbulda çok bekletiyorlar istanbuldan çıktıktan sonra sana ulaşması 3-4 günü geçmez diyorlar. İstanbulda neden durur bilmiyorum belkide gümrük olayları felandır.

Ayrıca şöyle bir faktörde var şuan senin için geçerli değil ama birdahaki alışverişinde aklında bulunsun bazen kargon gemiye yada uçağa hemen yüklenmeyebilir çünkü kargo bagaj dolmadan yola çıkmıyor gemi yada uçak herneyse yeterli sayıda ürünle dolması gerek yola çıkması için o yüzden bekleme süreleri değişkenlik gösterebilir.

Ayrıyetten dikkatli ol bazen PTT dağıtımcıları zile bile basmadan posta kutusuna atıp geçiyor yada apartman kapısına kıstırıp bı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı