AliExpress para iadesi alınan ürünün gelmesi

AlıCetın

Decapat
Arkadaşlar Aliexpess'ten mayıs ayında 3.80 dolara telefon kılıfı almıştım. Daha sonra takip numarasından ürünün gelip gelmediğini kontrol ediyordum. 56 gün olmuştu ve takip ettiğim sitede hala ülkemize giriş yapmadığını gösteriyordu. Ben de dispute açıp paramı geri aldım fakat dün apartmanın önündeki posta kutunu açtığımda ürün oradaydı. 60 günden önce gelmiş olabilir mi? Takip numarası olmasına rağmen neden PTT kapıya teslim edip imzamı almadı? Ürün parasını ödemem mi gerek? Arkadaşlar lütfen cevaplayın içim içimi yiyor, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün elinize ulaştıysa parasını ödemeniz lazım. Satıcıya durumu anlatın ürünü bir daha sipariş edin ama göndermemesini söyleyin.

Arkadaşlar Aliexpess'ten mayıs ayında 3.80 dolara telefon kılıfı almıştım. Daha sonra takip numarasından ürünün gelip gelmediğini kontrol ediyordum. 56 gün olmuştu ve takip ettiğim sitede hala ülkemize giriş yapmadığını gösteriyordu. Ben de dispute açıp paramı geri aldım fakat dün apartmanın önündeki posta kutunu açtığımda ürün oradaydı. 60 günden önce gelmiş olabilir mi? Takip numarası olmasına rağmen neden PTT kapıya teslim edip imzamı almadı? Ürün parasını ödemem mi gerek? Arkadaşlar lütfen cevaplayın içim içimi yiyor, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Satıcı ile konuşmalısın aynısı başıma gelmişti. Ben satıcıya aynı ürünü alacağımı ama bana göndermemesini nedeni ile söylemiştim. Bu şekilde sorun çözülmüştü.

Ben bunu en az 10 kez yaşadım. Satıcıya kargo numaranızı ve durumu yazın. Ondan sonra ürünü normal alıyormuş gibi alın ve not olarak geri ödeme yazın.

Etik olarak bakarsanız ürünün ödemesini yapmanız gerekir. Posta yetkilileri maalesef bu sıkıntıyı yapıyor. Takip numaranızla beraber şikayet edebilirsiniz.
Satıcıyla iletişime geçin, tekrar sepetinize ürünü koysun. Sahte bir kargo takip numarası veriyor, siz de 1 gün sonra ürünü aldım diye onay veriyorsunuz :)

Satıcı ile konuşmalısın aynısı başıma gelmişti. Ben satıcıya aynı ürünü alacağımı ama bana göndermemesini nedeni ile söylemiştim. Bu şekilde sorun çözülmüştü.

Arkadaşın dediği gibi bir yol izliye bilirsin ama ödemeyi yapmamak gibi bir şey düşünme bence 3.8 dolar la kimse fakir olmaz kimsede zengin olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı