AliExpress'te "gümrüklendi" ne demek?

DTB

Kilopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium 4 512Mb ram
AliExpress gümrüklendi ne demek? AliExpress'den ürün aldım gümrüklendi yazıyor, bu gümrükte kaldı mı, yoksa geçti mi demek oluyor?

Screenshot_2022-08-05-09-15-44-010_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Screenshot_2022-08-05-09-15-50-710_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gümrükten geçmiş 1 hafta içinde elinde olur. Vergisini alırken ödediysen Aras Kargo | 444 25 52 e-ticaret siparişinizin takipleri> AliExpress seçip takip numaranızı yazın. Türkiye'deki takip numarasına ve nerede olduğuna bakabilirsiniz.

Hocam eğer T.C.'yi yanlış yazdıysanız problem çünkü T.C.'nin sebebi sizin adınıza verginin ödenmesi içindir yanlış girdiyseniz karışıklıktan dolayı kalabilir.
Vergisini alırken aliexpress üzerinden ödedim hocam, siparişe baktım gümrükten geçmiş. Kargo şirketinde şu an.

Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar, kargo geliyor sıkıntısız.

Gümrükten geçmiş 1 hafta içinde elinde olur. Vergisini alırken ödediysen Aras Kargo | 444 25 52 e-ticaret siparişinizin takipleri> AliExpress seçip takip numaranızı yazın. Türkiye'deki takip numarasına ve nerede olduğuna bakabilirsiniz.
Benim de gümrüklendi diyor fakat Aras'ta dediğiniz yere baktığımda "Girdiğiniz bilgiler için bir sonuç bulunamamıştır." yazıyor. Ürünü bütün vergilerini ödeyerek almıştım. Gönderim şekli AliExpress standart nakliye. O yüzden mi göremiyorum? İlk kez AliExpress'ten sipariş verdim ve pek anlayamadım açıkçası.

Benim de aynı şekilde gümrüklendi diyor. 05.08.2022 tarihinden beri AliExpress standart nakliyede. Aras kargoda aynı sonuç.

1660142600552.png

Aras kargodada görünmüyor benimki

Benim de gümrüklendi diyor fakat Aras'ta dediğiniz yere baktığımda "girdiğiniz bilgiler için bir sonuç bulunamamıştır." yazıyor. Ürünü bütün vergilerini ödeyerek almıştım. Gönderim şekli AliExpress standart nakliye. O yüzden mi göremiyorum? İlk kez AliExpress'ten sipariş verdim ve pek anlayamadım açıkçası.

Benim de aynı şekilde gümrüklendi diyor. 05.08.2022 tarihinden beri AliExpress standart nakliyede. Aras kargoda aynı sonuç.

Eki Görüntüle 1480871

Aras kargodada görünmüyor benimki.

AliExpress vergisi peşin ödenmiş paketleri arasa veriyor Türkiye'de. 17TRACK sitesinden bakın bir de.

Geri
Yukarı