AliExpress'te Item is ready for ship ne demek?

Meyblus

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Sarajevo
Yanwen üzerinden sorgulama yaptığımda "Item is ready for ship" diyor. Kargom ülkeye giriş yapmış ve dağıtım için hazır mı yani? AliExpress üzerinden sorguladığımda ise, "hand over to airline" diyor. Konu hakkında bilgisi olan arkadaş var mı? AliExpress en son 8 Nisan tarihinde güncellemiş. Yanwen ise bugün yani, 12 Nisan'da güncellemiş.

Güncelleme: Bir de PTT'nin kargo takip sitesinden baktım ve en son olarak "Items is at agent warehouse" diyor. Bu ne demek?

Yanwen üzerinden sorguladığımda:

Screenshot_1.png

AliExpress üzerinden sorguladığımda:

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
KS
Meyblus

Meyblus

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Sarajevo
Kargo şirketinin deposunda şuan. Gönderilmeye hazır olarak bekliyor.
PTT'den sorguladığımda gümrük vergisini göremedim. Gönderilmeye hazır olmadan önce gümrük vergisinin halledilmesi gerekmez miydi?

KS
Meyblus

Meyblus

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Sarajevo

RulingFPS

Centipat
Yer
Eskişehir/Bursa
Hayır çıkmamış ya da gönderilmiş yolda. Yolda olduğunu bazen belirtmiyorlar. Türkiye’ye ulaşınca güncelleniyor. Gümrük vergisini gümrükten geçtikten sonra PTT kargo takipten görebilirsin.

KS
Meyblus

Meyblus

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Sarajevo
Hayır çıkmamış ya da gönderilmiş yolda. Yolda olduğunu bazen belirtmiyorlar. Türkiye’ye ulaşınca güncelleniyor. Gümrük vergisini gümrükten geçtikten sonra PTT kargo takipten görebilirsin.
Shipment accepted by airline yazısını görünce kargom Çin'den çıkmışta Türkiye'ye gelmiş sandım. Teşekkürler.

Screenshot_3.png

Yeni konular

Yukarı