AliExpress'te "gümrüklendi" ne demek?

Benim de gümrüklendi diyor fakat Aras'ta dediğiniz yere baktığımda "Girdiğiniz bilgiler için bir sonuç bulunamamıştır." yazıyor. Ürünü bütün vergilerini ödeyerek almıştım. Gönderim şekli AliExpress standart nakliye. O yüzden mi göremiyorum? İlk kez AliExpress'ten sipariş verdim ve pek anlayamadım açıkçası.

AliExpress vergisi peşin ödenmiş paketleri arasa veriyor Türkiye'de. 17TRACK sitesinden bakın bir de.
Oradaydı baktım aynı bilgi var. Aras kargodan sorgulayınca girdiğiniz bilgiler geçersiz diyor

Evet, bana da aynısını diyor. Daha Aras kargoya ulaşmadığı için bilgiler güncellenmemiştir diye düşünüyorum. Gümrükten Aras'a verilince güncellenir büyük ihtimal.
Evet, bana da aynısını diyor. Daha Aras kargoya ulaşmadığı için bilgiler güncellenmemiştir diye düşünüyorum. Gümrükten Aras'a verilince güncellenir büyük ihtimal.
Ya aslında ürün elektronik 2 tb lik ssd, gümrüğe takılıp bırakmayacaklarından şüpheliyim,

Ya aslında ürün elektronik 2 TB'lik SSD. Gümrüğe takılıp bırakmayacaklarından şüpheliyim.
Vergilerini ödereyek aldıysan takılmaz. Başka türlü takılması için sebep yok. Aşağıda gümrükten geçmeyecek olan ürünlerin listesi.

Gümrükten Neler Geçemez? Gümrük Yasaklı Ürünler 2022
  • Tütün ve tütün ürünleri,
  • Alkollü veya alkol benzeri ürünler,
  • Cep telefonu gibi sim kart takılabilir olan ürünler,
  • Kozmetik ürünler ve benzeri ürünler,
  • Et ve süt ürünleri,
  • Silah ve tüfek gibi ürünler,
  • Uyuşturucu ve uyarıcı ürünler,
  • Takviye gıdalar ve sporcu gıdaları…

Vergilerini ödereyek aldıysan takılmaz. Başka türlü takılması için sebep yok. Aşağıda gümrükten geçmeyecek olan ürünlerin listesi.

Gümrükten Neler Geçemez? Gümrük Yasaklı Ürünler 2022
  • Tütün ve tütün ürünleri,
  • Alkollü veya alkol benzeri ürünler,
  • Cep telefonu gibi sim kart takılabilir olan ürünler,
  • Kozmetik ürünler ve benzeri ürünler,
  • Et ve süt ürünleri,
  • Silah ve tüfek gibi ürünler,
  • Uyuşturucu ve uyarıcı ürünler,
  • Takviye gıdalar ve sporcu gıdaları…
tşk ederim bekleyelim bakalım ne olacak

@WTC @Blueswins @06 Fil Necati Gümrüklendi, gümrük işlemleri yapıldı demek arkadaşlar. Benim kargom geldi "gümrüklendi" yazdıktan 3-4 gün sonra.
Bana 7 gün oldu gümrüklendi yazısına

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı