Aliexpress'ten Gelen Kargo Ulaşmayınca Çin'e Geri Gönderildi

wheresmercy

Hectopat
Aliexpress'den aldığım 90 TL'lik SH Figuarts Spiderman aksiyon figürü 40 günün sonunda Türkiye topraklarına ayak bastı ve PTT kargoya bırakıldı (Bahçelievler Şubesine)
Kargoda hatadan dolayı ev adresimiz yazmıyordu. 24.12.2018 sabahında Şubeye bırakılmış. Okulum olduğundan akşam kargomun nerede olduğuna bakabildim (Daha Türkiye'ye geldiğini bilmiyorum)
ve Türkiye'de olduğunu gördüm, mutlu oldum ama kısa sürdü. PTT bırakıtığını öğrendim ve kargo takipten kargoma bakdığımda aynı günün sabahından akşamına kadar şunlar yaşanmış:
Kargo Geldi
Kargo Bahçelirevler PTT Şubesine Gitti
Şubeden Yola Çıktı
Adres Yetersizliğinden Şubeye Geri Getirildi
Şubeden Yola Çıktı
Başakşehir Şubesine Gönderildi
Geri İade Olarak Menşe Ülkesine Yollandı
Ve Çin'e dünyanın öbür ucuna geri gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bu konuyu zamanında yazıp bıraktığım için üzgünüm. Eski bir konu biliyorum ama böyle bırakılmaması gerektiğini düşündüğümden sonrasında neler yaşandı kısaca anlatayım. Ürünü alırken adres ve diğer bütün bilgiler doldurulmuştu ama ürün PTT'ye verildiğinde o bilgiler gözükmüyordu. Bunları kargonun Çin'e geri yollandığı gün öğrendim. Daha sonrasında Aliexpress ile görüştüm ve paramın iadesi yapıldı.

Son düzenleme:
Merhabalar, bu konuyu zamanında yazıp bıraktığım için üzgünüm. Eski bir konu biliyorum ama böyle bırakılmaması gerektiğini düşündüğümden sonrasında neler yaşandı kısaca anlatayım. Ürünü alırken adres ve diğer bütün bilgiler doldurulmuştu ama ürün PTT'ye verildiğinde o bilgiler gözükmüyordu. Bunları kargonun Çin'e geri yollandığı gün öğrendim. Daha sonrasında Aliexpress ile görüştüm ve paramın iadesi yapıldı.
Merhaba, benim de başıma aynısı geldi ürün Çin'e geri yollanmış. Hiç daha önce bu problem ile karşılaşmamıştım aliexpress ile nasıl iletişime geçtiniz?

Merhaba, benim de başıma aynısı geldi ürün Çin'e geri yollanmış. Hiç daha önce bu problem ile karşılaşmamıştım AliExpress ile nasıl iletişime geçtiniz?

Merhabalar, üzerinden yaklaşık 2 yıl zaman geçti ve neler olduğunu pek hatırlamıyorum. O kısım ile genellikle abim ilgilenmişti. AliExpress desteğe yazdığınız vakit size geri dönüş sağlarlar. Neler yapmanız gerektiğini detaylıca anlatırlar diye tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı