Alım gücümüz yakın zamanda yükselir mi?

Hükümet değişikliği olmadığı sürece imkansıza yakın ve tabii ki değişiklik olsa bile maalesef Türkiye'de ekonomik bir enkazın altında kaldığı için toparlanması şahsen 3-4 yıl alır.

Şu an iktidar değişe olacak şey şu,

• Döviz üzerindeki baskı kesilecek ve dolar olması gereken 25-30 bandına fırlayacak.

• Politika faizi yükseltilecek.

• Devletin para akıttığı lüzumsuz harcamalar kesilecek.(örneğin beşli çete ve bankamatik memurları)

Bunun üzerine seçim sonrası ciddi bir ekonomik kriz başlayacak, daha sonra doğru adımlar atılırsa tekrar toparlamaya başlayacak. Voldemort ve şurekasının cepleyip yurt dışında sakladığı paralar da geri alınabilirse 4-5 yıl içerisinde bugünkü durumdan daha iyi günler görebiliriz.

Ama hele ki iktidar değişmezse bu döviz baskısı ve aptalca faiz politikası devam ederse, ipin ucu çok kötü bir noktada kopacak ve bağımsızlığımız bile tehlikeye girecek. O yüzden seçiminizi çok iyi yapın derim.
Turkiye'ye kur yükselmesinin ana nedeni siyasi idi. (Depremden once) muhtemelen 11-13 civarına düşecek dolar. Sadece malum kişinin değişmesi bile aniden gelen güvence ile dolar kurunun düşmesine yol açacak.

Hala tarih neden sonuç diyor bir de bildiği bütün yazarları saymaya çalışmış 😂.
Bak güzel kardeşim başlıkta ne yazıyor aaaa ne yazıyormuş alım gücü tekrar yükselebilir mi veya ne kadar sürede yükselir kısa cevap evet uzun cevap 1-2 yılda güzel yerlere gelinebilir o yıllarda gelinen durumun şu anda devam etmemesinin sebebi kötü yönetim tekrar olmayacak demedim ama şu an bu halde olmayabilirdik yani kısa sürede duzelmek çok çok mümkün bunu devam ettirmek de mümkün pek sanmıyorum ama bilmem anlayabildiniz mi?
Boş konuşuyorsunuz. Hatta bomboş konuşuyorsunuz. Karşınızdaki insanın kim olduğunu bilmeden, 'bildiği tüm yazarları saymaya çalışmış' ne kadar iğrenç bir itham ve iğrenç bir aşağılama yaklaşımı. Siz bu ülkenin bir adım ileri gidememe nedenisiniz. Sistem insanısınız. Platon'un mağara alegorisine bire bir uyuyorsunuz. Umarım sizin gibiler birer birer azalır. Nasıl olur bilmem ister İlber hocanın dediği gibi azalsın istersen farklı bir şekilde ama tükenin, bitin artık.

Güzel kardeşim ben sana hayat güllük gülistanlık demiyorum. Sadece 2001 krizini araştır ülke daha kötülerini gördü de içinden çıktı bu kadar umutsuz olma diyorum. Asgari ücreti çok da iyi anlarım bende yazları garsonluk yaparak para biriktiren insanım.
Ben yaş olarak 2001 krizini bilmiyorum. Yaşamadığım için bilmiyorum. Ancak o günleri gören sorduğum herkes bugünün daha kötü olduğu konusunda hemfikir.

Türkiye'ye kur yükselmesinin ana nedeni siyasi idi. (Depremden once) muhtemelen 11-13 civarına düşecek dolar. Sadece malum kişinin değişmesi bile aniden gelen güvence ile dolar kurunun düşmesine yol açacak.

Hocam şu an akla hayale sığmayacak büyüklükte bir para sırf dolar 19 liradan 19.1'e çıkmasın diye harcanıyor. Üstelik bu paralar da borçla elde ediliyor.

İktidar değiştiğinde dolar evet bir miktar düşecek çünkü bu yabancı yatırımcıyı çekecek. Ama bu durum çok çok kısa sürer çünkü dövizi baskılamaya akan paranın bir an önce durması lazım. O yüzden hiç seçim sonrasına umut bağlamayın, bu ülkeye yapılan hainlik öyle ciddi düzeyde ki, telafisi de belki bir 20 yıl alacak.

Boş konuşuyorsunuz. Hatta bomboş konuşuyorsunuz. Karşınızdaki insanın kim olduğunu bilmeden, 'bildiği tüm yazarları saymaya çalışmış' ne kadar iğrenç bir itham ve iğrenç bir aşağılama yaklaşımı. Siz bu ülkenin bir adım ileri gidememe nedenisiniz. Sistem insanısınız. Platon'un mağara alegorisine bire bir uyuyorsunuz. Umarım sizin gibiler birer birer azalır. Nasıl olur bilmem ister İlber hocanın dediği gibi azalsın istersen farklı bir şekilde ama tükenin, bitin artık.

Hala laf yetiştirme derdindesiniz kusura bakmayın deyin veya hiçbir şey yazmayın susun oturun bilginiz olmayan konularda yorum yapmayı çok seviyorsunuz hala dediklerime değil yazdıklarıma odaklısınız bu nasıl bir cahillik anlamış değilim başta her yorumuma beğenmeme atan da sizdiniz dediklerime kafadan sallama argümanlar sunan da bir de yazdığınız mesajların sonuna emoji falan koyuyorsunuz saygı çerçevisende konuşmaktan yoksunsunuz imzasında feminizm yazan birinden beklenecek zeka seviyesindesiniz.

Ve 2001 krizini görmedim demişsiniz yaşınız kaç acaba foruma girmeye yetiyor mu emin misiniz yaşınız yetiyorsa bile zeka yaşınız yetiyor mu şüpheliyim.

Hala laf yetiştirme derdindesiniz kusura bakmayın deyin veya hiçbir şey yazmayın susun oturun bilginiz olmayan konularda yorum yapmayı çok seviyorsunuz hala dediklerime değil yazdıklarıma odaklısınız bu nasıl bir cahillik anlamış değilim başta her yorumuma beğenmeme atan da sizdiniz dediklerime kafadan sallama argümanlar sunan da bir de yazdığınız mesajların sonuna emoji falan koyuyorsunuz saygı çerçevisende konuşmaktan yoksunsunuz imzasında feminizm yazan birinden beklenecek zeka seviyesindesiniz.

Ve 2001 krizini görmedim demişsiniz yaşınız kaç acaba foruma girmeye yetiyor mu emin misiniz yaşınız yetiyorsa bile zeka yaşınız yetiyor mu şüpheliyim.
Hala tanımadığınız insanlar hakkında fikir sahibisiniz. Soruyorum size beni tanımadan hakkımda edindiğiniz bilgilere nasıl ulaştınız? Hani kitap okumamam, bilgimin olmaması, yorum yapmayı çok sevmem (ki bu bir bireyden çok zor elde edilebilecek bir bilgidir).

İkinci olarak feminist ya da başka bir ideolojiye sahip olmam zeka seviyesine dair hiçbir şeyi değiştirmez.

'Bir insanın feminist olmasının o insanın zeka seviyesi üzerindeki etkisi ya da Feminist insanların zeka seviyeleri ile feminist olmayan insanların zeka seviyeleri arasında elde edilen nicel veriler arasında istatistiksel olarak anlamlı bir farklılık var mıdır?'

benzeri bir çalışma gördünüz mü? göremezsiniz çünkü bunu aynen de sizin gibi boş, bomboş insanlar uydurur. İnsanları görüş, inanış, düşünce ve değerlerine göre yargılamak ve değerlendirmek siz klasikleşmiş ve kalıplaşmış zihniyetlere özgün bir şeydir. Bilimsellikten uzak bakış açılarınızı benden de uzak eylerseniz çok mutlu olurum. Şimdi güzel bir pazar tatili yapacağım, rahat bırakın ve kendi zihin çöplüğünüze dönün.

Hala tanımadığınız insanlar hakkında fikir sahibisiniz. Soruyorum size beni tanımadan hakkımda edindiğiniz bilgilere nasıl ulaştınız? Hani kitap okumamam, bilgimin olmaması, yorum yapmayı çok sevmem (ki bu bir bireyden çok zor elde edilebilecek bir bilgidir).
Sizin hakkınızda fikir sahibi değilim dışardan gördüğümü söylüyorum bu bilgilere sizin sayenizde ulaştım.
İkinci olarak feminist ya da başka bir ideolojiye sahip olmam zeka seviyesine dair hiçbir şeyi değiştirmez.
değiştirmez zaten olan zeka seviyesini belirtir.
'Bir insanın feminist olmasının o insanın zeka seviyesi üzerindeki etkisi ya da Feminist insanların zeka seviyeleri ile feminist olmayan insanların zeka seviyeleri arasında elde edilen nicel veriler arasında istatistiksel olarak anlamlı bir farklılık var mıdır?'
nicel değil ama nitel olarak çok büyük farklar var ve bunu kanıtlar niteliktesiniz.
bir çalışma gördünüz mü? göremezsiniz çünkü bunu aynen de sizin gibi boş, bomboş insanlar uydurur. İnsanları görüş, inanış, düşünce ve değerlerine göre yargılamak ve değerlendirmek siz klasikleşmiş ve kalıplaşmış zihniyetlere özgün bir şeydir. Bilimsellikten uzak bakış açılarınızı benden de uzak eylerseniz çok mutlu olurum. Şimdi güzel bir pazar tatili yapacağım, rahat bırakın ve kendi zihin çöplüğünüze dönün.
bomboş zihin çöplüğü? BeNim HakKımDa Bu ÇıkArImlaRı NaSıL yaPtıN.

siz en başta bilmediğiniz bir konuda yorum yapıp saygı çerçevesini aşan yorumlar yaptınız yaşınızın küçük oluğuna veriyorum dedim büyüyünce anlarsınız orada gitmeniz lazımdı sonrasında devam eden sizsiniz sonuna kadar da arkasındayım ayrı bir konu açın feminizmin neden aptalca bir ideoloji olduğunu sizin istediğinizin eşitlik değil üstünlük olduğunu anlatayım ayrıca zeka seviyeniz hakkındaki görüşlerim hala değişmedi sonuna kadar da arkasındayım.

Konuda herkes ekonomi profesörü maşallah. 16 yaşında üye 30 yılda düzelir yazmış.

Allah allah.

Ekonomik düzelme 1 yılda etkisini gösterir, koltuğu boş bıraksan cebindeki para 1.5 kat artar. Karamsar olmayın.

Sizin hakkınızda fikir sahibi değilim dışardan gördüğümü söylüyorum bu bilgilere sizin sayenizde ulaştım.

değiştirmez zaten olan zeka seviyesini belirtir.

nicel değil ama nitel olarak çok büyük farklar var ve bunu kanıtlar niteliktesiniz.

bomboş zihin çöplüğü? BeNim HakKımDa Bu ÇıkArImlaRı NaSıL yaPtıN.

siz en başta bilmediğiniz bir konuda yorum yapıp saygı çerçevesini aşan yorumlar yaptınız yaşınızın küçük oluğuna veriyorum dedim büyüyünce anlarsınız orada gitmeniz lazımdı sonrasında devam eden sizsiniz sonuna kadar da arkasındayım ayrı bir konu açın feminizmin neden aptalca bir ideoloji olduğunu sizin istediğinizin eşitlik değil üstünlük olduğunu anlatayım ayrıca zeka seviyeniz hakkındaki görüşlerim hala değişmedi sonuna kadar da arkasındayım.
...Dedi Josephine Donovan'dan, Virginia Woolf'ten, Val Plumwood, Simone de Beauvoir, Mary Wollstonecraft'tan bihaber, feminizmi taksim feminizminden ibaret sanan zihinsel karmaşa çöplüğü.

Geri
Yukarı