Aliminyum Folyo ile devirdaimli Soğutma Sistemi

LED'leri işlemci soğutucusunun üzerindeki fanın etrafına döşedim.Daha sonra fanı yerleştirdim,kabloları bağladım,Folyo sardım vs. Folyoyu anakarta temas ettirmeden, soğutucuyu da içine alacak kadar yerleştirdim.Sonrasında bir kaç tane plastik cırt kelepçeyi folyonun etrafına doladım ve bağladım.Yani folyo soğutucuya tutunmuş oldu.Ekran kartını folyolarken de bant kullandım.Bant konusunda bende emin değildim fakat şu ana kadar herhangi bir sorun çıkarmadılar.Fotoğrafta fazla belli olmamış ama kasanın iç kısımlarınada beyaz LED döşedim.Bunların haricinde yaptıklarımı da zaten yukarıda detaylı olarak belirttim. :)

Bir fotoğraf koyar mısın ? İşlemci voltaj ve frekans değerleri gözüksün, Prime 95 ile 1 saatlik test'de aynı sayfada gözüksün.
Kanıtlarsan gerçek anlamda tebrik edeceğim, helal olsun diyeceğim.

Ben 80 liralık soğutucu ile 57 derece gördüm en fazla 4,4 GHZ voltajlı hali ile. Birde benimki AMD.
Sen İntel ile yapmışsın, biraz daha fazla ısınır o işlemci.

Eğer kanıtlarsan çok sevinirim, benim 80 lira ile hallettiğim işi 1-2 liralık alüminyum folyo ile yapabilmiş misin bilmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı