[Alındı] 30000 TL Intel i7 5960X 2-SLI GTX 1080 ASUS PG348Q Sistem

Aynı sistem daha ucuza toplanabilirdi. Listedeki en pahalı ürünler seçilip sepete atılmış gibi. Hayırlı uğurlu olsun. İmkanınız varsa ekran kartlarını değiştirseniz yeterli. MSI Gaming X/Z veya ASUS ROG Strix model seçebilirsiniz.
Zotac AMP Extreme 3 fanlı en hızlı GTX 1080 ken neden MSI veya ASUS alınsın ki?

1 yıl önceki konuya elektroşok tedavisi uygulayan Mert arkadaşımıza teşekkür ediyoruz. :)

Zotac AMP Extreme 3 fanlı en hızlı GTX 1080 ken neden MSI veya ASUS alınsın ki?
En hızlı her zaman en iyi manasına gelmeyebiliyor. Bir ürün alırken her açıdan düşünmek gerek. Zotac daha çok çalışıp her alanda bu iki firmayı geçsin, onu da gönül rahatlığıyla önerebileyim. (y)

Kusura bakmayın arkadaşlar uzun zaman geçti :) Sistem çoktan toplandı, hatta üzerinde değişiklikler bile yapıldı. Sadece video'sunu çekemedim. Malüm akademik çalışmalar.

Geçte olsa, kafada soru işaretleri kalmasın diye telefonla kısaca bir video çekerek yükledim.
Video: hd_Vortex_System

Size güzel bir haberim var 🙂 Yakında 75.000TL (Sadece PC Parçaları) diye bir konu daha açmam gerekecek :) Fakat bu sefer, hayali vs. durumlarına maruz kalmamak için @Recep Baltaş 'dan yardım almayı düşünüyorum. Parçaları Recep'e teslim edebilirim, (eğer kabul ederse) o da YouTube kanalında sistemi toplar. Sizinde kafanızda soru işareti kalmaz. Sıvı soğutma da olduğundan açıkçası ben toplamaya da çekiniyorum.

Şimdi direkt akıllara gelen soru: "Nasıl bir sistem toplamak istiyor olabilirsin ki 75.000TL'ye" :) diye kısaca parçaları yazayım. İletişime geçmeye çalışacağım, eğer @Recep Baltaş kabul ederse sistemi toplamayı YouTube'dan izleyebileceksiniz :)
  • Ana Kart: Asus WS X299 PRO
  • GPU: Nvidia RTX TITAN
  • CPU: i9-10980XE Extreme Edition
  • DOMINATOR® PLATINUM 128GB (8 x 16GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16
  • SSD#1: Samsung PRO 970 NVMe M.2 1 TB
  • SSD#2: Samsung 860 QVO 4TB SSD
  • PSU: Cooler Master MasterWatt Maker 1500 Plus
  • Ekran#1: Samsung LC49HG90DMMXUF 49" 1ms
  • Ekran#2: Acer Predator X27 27" 144Hz 4ms
  • Kasa: Thermaltake Level 20 HT
  • Soğutma: Thermaltake Pacific M360 Plus D5 Hard Tube Water Cooling Kit
  • Wi-Fi Kart: Asus PCE-AX58BT AX3000 Dual Band PCI-E WiFi 6 (802.11ax)

Daha önce topladığım sistemi kendi kullanımım için eve getirdim. Ofise bu yeni sistemi alacağım.
Bakalım nasıl olacak, hep beraber göreceğiz ;)

Son düzenleme:
Kusura bakmayın arkadaşlar uzun zaman geçti :) Sistem çoktan toplandı, hatta üzerinde değişiklikler bile yapıldı. Sadece video'sunu çekemedim. Malüm akademik çalışmalar.

Geçte olsa, kafada soru işaretleri kalmasın diye telefonla kısaca bir video çekerek yükledim.
Video: hd_Vortex_System

Size güzel bir haberim var 🙂 Yakında 75.000TL (Sadece PC Parçaları) diye bir konu daha açmam gerekecek :) Fakat bu sefer, hayali vs. durumlarına maruz kalmamak için @Recep Baltaş 'dan yardım almayı düşünüyorum. Parçaları Recep'e teslim edebilirim, (eğer kabul ederse) o da YouTube kanalında sistemi toplar. Sizinde kafanızda soru işareti kalmaz. Sıvı soğutma da olduğundan açıkçası ben toplamaya da çekiniyorum.

Şimdi direkt akıllara gelen soru: "Nasıl bir sistem toplamak istiyor olabilirsin ki 75.000TL'ye" :) diye kısaca parçaları yazayım. İletişime geçmeye çalışacağım, eğer @Recep Baltaş kabul ederse sistemi toplamayı YouTube'dan izleyebileceksiniz :)
  • Ana Kart: Asus WS X299 PRO
  • GPU: Nvidia RTX TITAN
  • CPU: i9-10980XE Extreme Edition
  • DOMINATOR® PLATINUM 128GB (8 x 16GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16
  • SSD#1: Samsung PRO 970 NVMe M.2 1 TB
  • SSD#2: Samsung 860 QVO 4TB SSD
  • PSU: Cooler Master MasterWatt Maker 1500 Plus
  • Ekran#1: Samsung LC49HG90DMMXUF 49" 1ms
  • Ekran#2: Acer Predator X27 27" 144Hz 4ms
  • Kasa: Thermaltake Level 20 HT
  • Soğutma: Thermaltake Pacific M360 Plus D5 Hard Tube Water Cooling Kit
  • Wi-Fi Kart: Asus PCE-AX58BT AX3000 Dual Band PCI-E WiFi 6 (802.11ax)

Daha önce topladığım sistemi kendi kullanımım için eve getirdim. Ofise bu yeni sistemi alacağım.
Bakalım nasıl olacak, hep beraber göreceğiz ;)
Hocam tekrar merhabalar,

3 sene sonra aynı konuyu hortlatmasaydınız imkanı yok yeniden sistem toplayacağınızdan haberim olmazdı. Parçalar yine bana şuan abartı gözüküyorlar. Bu sebeple birkaç sorum olacak,

Öncelikle sistemi sipariş edene kadar ne kadar vaktiniz mevcut? Bu ara yeni bazı donanımlar tanıtıldı, onları bekleyebilme ihtimaliniz ne kadardır?

Yeni çalışma ortamında, sistemde (yada sistemlerde -nasıl bir konfigürasyon yapabileceğimi oturtmadım daha kafamda) çalışacak olan işletim sistemi ne olacak? Paralel iş gücünden daha faydalı yararlanmak için Linux tabanlı bir sunucu yazılımımı yoksa yine çoklu işlemci desteğine sahip Windows Server tabanlı bir yazılım mı?

Eğer bir önceki sorunun cevabı Linux tabanlı olarak verilecekse, Linux üzerinde de çalışmalar yaptığınızı hatırlayacak olursam Ryzen ve Threadripper gibi yeni işlemci ailelerinin Kernel yamaları istenilen seviyelere yakın mı? Aynı şey Intel'n en yeni nesil işlemcileri içinde geçerli. (Nesil kod adlarını hatırlamıyorum, her altı ayda bir yrni nesil çıkartan bir marka Intel)

Demolarını büyük ihtimal yaptığınızı düşündüğüm yeni araştırma konusu yazılımınız yine salt işlemcinin işlem gücünü mü kullanıyor yoksa ekran kartının CUDA altyapısı da dahil yararlanacak şekilde mi kullanılıyor? Ana maliyet kalemini oluşturacak kısım için burası önemli.

Tüm bunlar dışında, sistemi konfigüre ederken soğutma işine el atacağım. Bu sebeple, kasanın konumlandırılacağı alanın havalandırması nasıl?

Dönüş yaptıktan sonra yardımcı olmak isterim, ama önce üstteki sorulara cevap almam lazım. Ezbere iş yapılmaz çünkü. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı