[Alındı] 4500 TL Intel i7 6700K GTX 1060 Sistem

kKerem

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
  • Anakart: MSI Z170A Gaming Pro Carbon D4 2400Mhz 1151 PIN
  • CPU: Intel Core i7 6700K Skylake 8M 4.0 GHz 1151 PIN
  • RAM: Kingston HyperX 8GB DDR4 2400Mhz CL15 (2 adet)
  • GPU: ASUS Strix GTX 1060 OC 6GB
  • KASA: SilverStone Raven
  • Power Supply: Akasa Viper 600W 80+Bronze
Kendime yetecek bir şeyden kısmadan bunu topladım. 250 GB 750 EVO, 1 TB 7200 RPM ve 23" AOC IPS monitöre zaten sahip olduğum için 4500 liralık fiyata dahil değildirler. Performans kesmezse ya da dahasını da istersem EVO yerine PRO, standart panel yerine curve monitör alabilirim. Tek problemim ASUS Strix GTX 1060'ın 1060 OC modelini hala bulamadım, sitelerinde stokta var diye gözükmesine rağmen nereyi arasam stoklarında kalmadığını söylüyorlar.

Yukardaki sistemi aldım fakat ekran kartını ben bulamadım. ASUS Strix GTX 1060 OC 6 GB modelini bulmamda yardımcı olur musunuz?

Ekran kartını henüz bulamadığım için bu yazılanların toplamının yaklaşık 4400 küsüre mal olacağını hesap ediyorum. Ekran kartı hariç yukarıdaki listede mevcut olanlara ödediğim toplam fatura 2850 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon gibi biryer varken burdan almak oldukça mantıksız bana göre ekran kartını. Ben Msı GTX1070 8g aldım 9 gün içinde geldi kargo gümrük 1595 lira civarına.

Amazon gibi biryer varken burdan almak oldukça mantıksız bana göre ekran kartını. Ben Msı GTX1070 8g aldım 9 gün içinde geldi kargo gümrük 1595 lira civarına.

Doğrudur o kart Türkiye'de 1.900'e satılıyor 300 lira bir fark var. fakat arada 3 yılda garanti farkı var. Koskoca şirket olası bir arıza durumunda burada ki teknik servisine yollarım garantinin başlatıldığı memleketi dert etmezler nasıl olsa diyede düşünmemek lazım ben hiç öyle bir durum yaşamadım fakat kabul etmeyebilirler. 9 gün kendinde biliyorsunki çok iyi denk gelmiş amazondan 90 dolarlık ürünün 3. ayda elime ulaştığı oldu.

Bir problem oldu; senin bu aleti yurt dışında ki adrese göndermen şanslıysan normal süre olarak 15-20 gün alıcak. Adrese vardıktan sonra bunun tamir etmelerinin süresi var, düzeltildikten sonra tekrar evine gönderilmesi var. Arada oluşan minimum 1,5-2 ay kayıp bir süre var. Yedekte bir kartın yoksa 2 ay o bilgisayarda öyle kalıcak.

Son derece komplike olan ve son derece etkin kullanılan, yıllar boyu kullanılması üzerine alınan bu aletlerin arızalanma ihtimalini varsaymadan "300 lira daha ucuz 2 ay kullanmayıveririm" diye amazondan almak dahamı mantıklı geliyor? Muhtemelen onlara göre yurt dışında olacağın için teknik servis yeri kargo parasınıda sana kitleyecek.

edit: Umarım yanlış bakıyorumdur. Ürünün Avrupa'dan çıkma olduğu varsayarsak ve ürünün kilosu 4kg dersek UPS'ten yurt dışına ekran kartının ebatlarında bir kargo göndermek 185 dolar! Amerika'dan geliyorsa +40 dolar daha fazla üstelik bu fiyatlar en ucuz kargo tipi ve bu gönderilen kargonun birde servisten geri gelicek kargo ücreti. İnşallah ürün yurt dışındanda gelse anlaşmalı olduğu uluslararası bir kargo şirketleri vardır bu firmanın.

Son düzenleme:
Hocam konu dışı birşey soracağım kusura bakmayın; msı h170 m3 anakartı, msı gtx 1070 ile uyumlumudur ? ve 2133 mhz ddr4 ramleri çift kanal dual channel çalıştırır mı uyumlumudur ?

Tekrardan kusura bakmayın konu dışı oldu biraz acil ondan dolayı

Kardeş bir şey soracağım, ben amazondan gtx 1060 ekran kartı almayı düşünüyorum. Ama sepete geldiğimde bulunduğunuz adrese gönderim yapılamamaktadır hatası alıyorum. Sepete eklemeden önce ürün sayfasında ship turkey(Türkiye'ye gönderilir.) yazmasına rağmen. Ama başka ürün (işlemci soğutucu güç kaynağı falan) sepete eklediğim zaman öyle bir hata almadım.

Doğrudur o kart Türkiye'de 1.900'e satılıyor 300 lira bir fark var. fakat arada 3 yılda garanti farkı var. Koskoca şirket olası bir arıza durumunda burada ki teknik servisine yollarım garantinin başlatıldığı memleketi dert etmezler nasıl olsa diyede düşünmemek lazım ben hiç öyle bir durum yaşamadım fakat kabul etmeyebilirler. 9 gün kendinde biliyorsunki çok iyi denk gelmiş amazondan 90 dolarlık ürünün 3. ayda elime ulaştığı oldu.

Bir problem oldu; senin bu aleti yurt dışında ki adrese göndermen şanslıysan normal süre olarak 15-20 gün alıcak. Adrese vardıktan sonra bunun tamir etmelerinin süresi var, düzeltildikten sonra tekrar evine gönderilmesi var. Arada oluşan minimum 1,5-2 ay kayıp bir süre var. Yedekte bir kartın yoksa 2 ay o bilgisayarda öyle kalıcak.

Son derece komplike olan ve son derece etkin kullanılan, yıllar boyu kullanılması üzerine alınan bu aletlerin arızalanma ihtimalini varsaymadan "300 lira daha ucuz 2 ay kullanmayıveririm" diye amazondan almak dahamı mantıklı geliyor? Muhtemelen onlara göre yurt dışında olacağın için teknik servis yeri kargo parasınıda sana kitleyecek.

edit: Umarım yanlış bakıyorumdur. Ürünün Avrupa'dan çıkma olduğu varsayarsak ve ürünün kilosu 4kg dersek UPS'ten yurt dışına ekran kartının ebatlarında bir kargo göndermek 185 dolar! Amerika'dan geliyorsa +40 dolar daha fazla üstelik bu fiyatlar en ucuz kargo tipi ve bu gönderilen kargonun birde servisten geri gelicek kargo ücreti. İnşallah ürün yurt dışındanda gelse anlaşmalı olduğu uluslararası bir kargo şirketleri vardır bu firmanın.
Yeni mi gelmiş. Bilmiyorum ama amazonda ekran kartı, işlemci v.b bir şey alırken koruma paketi satın alınabiliyor 2 yıllık 10 dolar 3 yıllık 20 dolar içeriğinde ise ;
''100% Parts and Labor Coverage
Free In-Home Service on Large Products (i.e. television, appliance)
Repair or Replacement Promise on Every Product
Contract shipped via email so there is no waiting
Repair Plans are Fully Transferable at No Additional Cost'' yazıyor. (Çeviri devrik çevirdiği ve ingilizcem iyi olmadığı için yanlış bilgi vermememek maksatlı orjinalini yazdım)

Teknoloji bu şans işi. Kim buradan alıyor sorunu arızası bıktırıyor. 9-14 gün içinde teslimatı seçmiştim yani normal teslimat. Ayrıca kargo 2 gün çıkmayınca müşteri hizmetleri ile konuşup sitem ettim $30 bir bakiyeyi neden bilmiyorum geri iade edip kargoyu yola çıkarmışlardı.

Kardeş bir şey soracağım, ben amazondan gtx 1060 ekran kartı almayı düşünüyorum. Ama sepete geldiğimde bulunduğunuz adrese gönderim yapılamamaktadır hatası alıyorum. Sepete eklemeden önce ürün sayfasında ship turkey(Türkiye'ye gönderilir.) yazmasına rağmen. Ama başka ürün (işlemci soğutucu güç kaynağı falan) sepete eklediğim zaman öyle bir hata almadım.
O zaman sen Türkiye'ye gönderilen Gtx 1060'lara bakacaksın. Amazon'un göndermesine emin ol. Satıcının Amazon olması her zaman + bir olaydır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı