[Alındı] Intel i7 6700K ve GTX 970 Sistem

Hortlatmak gibi olmasın ama masanın rengi çok hoşuma gitti. İnternetten aldıysanız linkini atar mısınız?
Ayrıca günlerdir bu konuyu arıyordum. :D.

Son düzenleme:
Ediyor ama etmezse de yapacak pek bir şey yok. Şu an sadece işlemci ve anakartı yeni bir nesil için değiştirmek bile ciddi bir para istiyor, ki bunun ekran kartı tarafı var birde.

Ama 4 senenin sonunda hâlâ memnunum. Alırken bir çok parçayı kaliteli seçmeye çalışmıştım, ekran kartını yükseltmek yerine. Ve iyi ki parçalardan kısmamışım diyorum. Ryzen 4 serisi ya da Intel 12. Nesil için planlarım var artık. Ekran kartı değiştirmeyi uzun bir süre düşünmüyorum. 4 senedir sistemin değişmeyen tek parçası ekran kartı, dolayısıyla gittiği yere kadar gitsin. :)

Sadece 2K ekrana geçince gözle görülür bir düşüş oldu. Bu nedenle güzelce açtığı oyunlarda sıkıntılar yaşadım. Ama oyun oynayacak vaktim de yok zaten. :)

Ama 4 senenin sonunda hâlâ memnunum. Alırken bir çok parçayı kaliteli seçmeye çalışmıştım, ekran kartını yükseltmek yerine. Ve iyi ki parçalardan kısmamışım diyorum. Ryzen 4 serisi ya da Intel 12. Nesil için planlarım var artık. Ekran kartı değiştirmeyi uzun bir süre düşünmüyorum. 4 senedir sistemin değişmeyen tek parçası ekran kartı, dolayısıyla gittiği yere kadar gitsin. :)
Sizin yerinizde olsam 12. nesil beklerim dediğiniz gibi büyük ihtimalle DDR5 olur ve Intel daha uzun soket ömrü vermek zorunda gibi bir şey aynı. AMD büyük ihtimalle 5000 serisi ile AM5-DDR5 geçecektir ve en az 3 yıl soket ömrü verir diye düşünüyorum.

Böyle olursa iyi bir Z-X serisi bir anakart ile bayağı uzun ömürlü bir sisteminiz olur diye düşünüyorum açıkçası DDR5 ve yeni soketleri bekleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı