[Alındı] i7-6700K Sistem

Merhaba.
Bugün elime ulaşan parçaları ilk fırsatta montajlayarak görüşlerimi bildireceğim.

Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 CPU
Asus Z170-A Intel Z170 3400MHz(OC) DDR4 Soket 1151 Mainboard
Corsair Vengeance LPX 3000MHz 4x8GB 32GB RAM
Cooler Master Silencio 650 Pure Kasa
Samsung 500GB 850 EVO SSD 3.0
Thermaltake NiC F3 (CLP0605) 120mm CPU Cooler
Silverstone Strider Gold 1000W ST1000G PSU

1.jpg

2.JPG

Edit: Montaj aşamasında.

Son düzenleme:
Sıvı soğutma alabilirsiniz. SSD'ler RAİD için mi? Hayırlı olsun. Sanki altta Silenci650 Pure gördüm. Benim kasadan. (y)

Muhtemelen OC yapmayacağım sıvı soğutmaya şuanda gereksinim hissetmedim, ekran kartı almayabilirim 2 nci test sistemim olacak. Evet SSD'ler RAID için, kesinlikle silencio onu kullandıktan sonra başka kasa kullanasım gelmiyor, kapladığı yer iç genişliği HDD lerin dizilim şekli, fan durumu çok iyi bir kasa, stoklu olarak elimde tutuyorum :)

Aşağıdaki kasada daha önce montajladığım diğer test sistemim.
Samsung 850 EVO SSD 6x500GB RAID 5 İncelemesi | Technopat Sosyal

Ekran kartı şuanda eklemedim oyun için kullanacak olursam R9 Fury serisi veya GTX980 serisinden bir ürün seçebilirim.
Teşekkürler.

Hocam meraktan soruyorumda neden bu kadar SSD yaklaşık 3.000TL ediyor. Özel bir amaç var mı yoksa istemenizlemi alakalı?
İstemezseniz yanıtlamaya bilirsiniz.

Windows Server işletim sistemleri ve sanallaştırma kurarak testler yapıyorum ve bazen beklemek sıkıcı olabiliyor, bunun önüne geçebilmek içinde SSD kullanmaktan başka çare yok ne yazık ki, fiziksel diskler artık çok yavaş, sadece oyun oynayabileceğim bir sistem hazırlasaydım OS için 1 adet SSD datalar içinde 3 adet 2TB HDD'yi RAID5 yapar geçerdim.

Hayırlı olsun.Mavi ekransız günlerde kullanın fakat ekran kartını ne almayı düşünüyorsunuz.Böyle bir sistemde 980 veya 980 ti gider ama karar size kalmış.

Teşekkürler.
Ekran kartı olarak R9 Fury serisi veya GTX980 serisinden bir ürün düşünebilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı