[Alındı] Intel i7 9700 ve RTX 2070s Sistem

edi_Cag

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Secret :)
Öncelikle herkese merhabalar. 2013 senesinde yine buradan edindiğim bilgiler ile kendime bir sistem toplamıştım. Aradan geçen yedi yıldan sonra artık eski sistemim "Beni değiştir ne olursun" diye serzenişler de bulununca yenisini toplamak farz oldu. Sistemi almadan değil de neden aldıktan sonra yazdım peki? Kısaca şöyle anlatayım: Intel i7 9700 üzerine sistem toplamak istiyorum desem "10.nesil çıkıyor bekle" diyen olacak, "Ryzen varken Intel'i ne yapacaksın?" diyenler olacak, "Neden 9700 alıyorsun? 9700k" al diyen olacak. Benim de kafa allak bullak olacak. Bunlara mahal vermemek adına sessizce konuları okuyarak aşağıdaki sistemi topladım.

Neden AMD değil Intel?
Bir önceki işlemcim AMD. Bir değişiklik olsun dedim. 🙂 Şaka bir yana AMD f/p dengesinde kalsa da benchmark testlerindeki üstünlüğün gerçek kullanımda olmadığı düşüncesindeyim. FX beni pişman ettirmedi ama keşke dediğim yerlerde oldu. Bir sonra ki işlemcim AMD olabilir. Marka takıntım yok.

Neden 10.Nesil beklemedim?
Yeni nesil (10.nesil) tanıtıldı ancak bilgisayar toplamak için en ideal zamanın; paran ve niyetinin aynı anda olduğu zaman olduğu felsefesini benimsedim. Onu bekleyeyim ana kartı beklemem gerek, piyasaya sürülmesi vs. uzun iş. Ne olaca canım bekleriz desem bu sefer de Nvdia yeni bir ekran kartı çıkaracak diye uzayıp gidiyor.

Neden 9700? Neden 9700k değil?
En basitinden overclock yapmayacağım. Olsun yine de hızları fazla derseniz de aradaki fiyat farkından dolayı derim. İki yüz, üç yüz lira diye diye fiyat anca iniyor çünkü. Bu ve bunun gibi daha bir çok yerden artırdıklarım ile RTX 2070s'e ödenek çıktı.

Sorulması muhtemel soruları cevapladım ancak aklınıza takılan başka bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Son olarak yeni sistemim ile birlikte elimde olanların toplamı şu şekilde oluyor:

SİSTEM1 olarak yazdığım yeni toplamış olduğum sistem.

SİSTEM1: İşlemci: i7 9700 Anakart: ASUS TUF Z390-Pro Gaming 4266Mhz Ekran Kartı: Asus Dual GeForce RTX 2070s 08G EVO Bellek: Corsair Vengeance RGB Pro 32GB (4x8gb) 3600Mhz SSD: Corsair MP510 HDD: WD Black 1TB İşlemci Soğutucu: CM 412s

EKİPMAN1: Kulaklık: SS Arctis 7 Kablosuz Fare: SS Sensei 310 Klavye: Razer BW Chroma Mouse Pad: Razer Firefly Monitör: ASUS VG279Q 27” 144Hz 1ms

SİSTEM2: İşlemci: AMD FX8350 4.3Ghz Anakart: ASUS M5A99x EVO R2.0 Ekran Kartı: Asus GTX760 OC II Bellek: Jskill Ripjaws 8GB (2x4gb) 2133Mhz SSD: HyperX Fury HDD: WD Black 1TB İşlemci Soğutucu: CM 212 Hyper EVO

EKİPMAN2: Kulaklık: Asus Strix 2.0 Fare: Razer Deathadder Klavye: SS Apex 5 Mouse Pad: Razer Goliathus Monitör: ASUS VN247h 23.7" 1ms

Kullandığım Diğer Ürünler: Nikon D3100 (18-55,55-200) - Sony PlayStation 4 - Iphone7 - Samsung NP300E5C – Sony FDR AX33 - ASUS DSL N16 - Zyxel VMG3312

Emekli Olanlar: SS QcK+ – Logitech G402 Hyperion Fury – Sony Xperia Z1

Son düzenleme:
Şimdiden hayırlısı olsun. Burada kullandığınız mantığı telefonlar için kullanıyorum bende çünkü her kafadan bir ses geldiğinde cidden insanın kafası allak bullak oluyor.

Hayırlı olsun. Yeni bilgisayarın ile iyi eğlenceler :)
Güle güle kullan, müthiş sistem :)

Teşekkürler daha iyileri, güzelleri sizlerin olsun.
Şimdiden hayırlısı olsun. Burada kullandığınız mantığı telefonlar için kullanıyorum bende çünkü her kafadan bir ses geldiğinde cidden insanın kafası allak bullak oluyor.

Kesinlikle katılıyorum. Kafa karıştığı zaman insan başladığı noktadan çok uzağa gitmiş olarak buluyor kendini.

Hayırlı olsun. Overclock yapmamak için K serisi olmayan işlemci almışsınız ancak anakartı Z serisi seçmişsiniz. Siz de benim gibi ileride işlemci değişip overclock yapmayı düşünüyorsunuz sanırım.

Hayırlı olsun. Overclock yapmamak için K serisi olmayan işlemci almışsınız ancak anakartı Z serisi seçmişsiniz. Siz de benim gibi ileride işlemci değişip overclock yapmayı düşünüyorsunuz sanırım.
Aslında bir çok nedeni var. Birincisi anakartın buna müsaade ederek elimi kolumu bağlamaması, ikincisi desteklediği MHz hızı, üçüncüsü Prime kartların görüntüsünü hiç beğenmiyorum, dört Strix serisi gereksiz pahalı, sonuncu olarak da çok iyi fiyata denk geldi. 1110₺ (18.02.2020 tarihi) İlla ASUS serisinden gitmemin sebebi de hem bugüne kadar kullandığım ürünlerinden memnun olmam hem de mümkün mertebe aynı marka ürünlerin birbirleri ile daha verimli çalışacağına inanmam. Bir test veya inceleme sonucu olarak söylemiyorum. Öyle hissediyorum. 🙂
Hayirli olsun. Umarim uzun süre sorun yasamadan kullanirsiniz.
Hayırlı olsun abi
Çok teşekkür ediyorum. Daha performanslıları sizlerin olsun. 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı