Alkol ve zararlı alışkanlıklar nasıl bırakılır?

Can Gokgul

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 19 yaşımda sevgilimden ayrılmamın etkisiyle alkole başladım. Şimdi 27 yaşımdayım yakında nişanlanacağım bir sevgilim var, fakat alkolü bırakamadım. Her gün içiyorum, her sabah geceden kalmayım, içmeyeceğim bugün diyorum, akşamında kendimi barda veya +18 kulüplerde buluyorum. Bir türlü bırakamıyorum. Yakında psikologa görünmeyi düşünüyorum. Sırf bu konuyu açmak için üye oldum tüm forumlara üye olup başlık açıyorum belki yaşamış bilen birisi vardır diye. Lütfen tavsiyelerinizi verin hayatınızda hiç içmediyseniz bile. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana bu konuda vereceğimiz en sağlıklı tavsiye şu olur:
En yakın psikolog ile iletişime geçip içinde bulunduğun durumu anlatman. Bu konu hafife alınıp forumlarda ve Sosyal'de dolaşarak çözüme ulaşabileceğin bir sorun değil.

Uzun süredir bu sorunu yasadigin icin mutlaka bir psikologa görünmelisin. Ben Bira haric cok nadir alkol tüketirim, Birayi alkolden saymadigim icin sikinti yok mesela. :)

Hahahhahaa. Bira sizin için dokunulmaz o zaman. :)

Bavyeradan katiliyorum ben, yani burada ciddi ciddi birayi alkol olarak görmüyorlar, hatta abartip su icmeyip bira icenler var. Hemen hemen her is yerinde Bira icmek serbest, mesela sabahlari isbasi yaptigimiz zaman saat 5'de bazilarinin elinde kahve bazilarinin bira görürsünüz.

O derece yani. Daha fazlasi icin burayi tikla :)

Yeni konular

Geri
Yukarı