Oyun oynamayı bırakamıyorum

Size iyi geliyorsa, eğleniyorsanız bunda bir sakınca yok. Tabii hayatınıza etki ediyorsa her şey sizin elinizde. İradenize sahip çıkmaya çalışın 😀 Bağımlıymışsınız gibi konuştum ama neyse.

Konuda belirttiğim gibi sğrekli bir oynama isteği geliyor. Valorant olsun, CS:GO olsun, hikayeli oyunlar olsun... Bırakamıyorum. Ne yapabilirim sizce?

Sürekli tilt eden bir arakdaşın olursa ya da oyundan kendini soğutacak bir bahane bulman lazım ben mesela tekrar Valorant başlayacaktım şu yeni gelen gekko karakterin tek bir yeteneğini gördüm bana yetti başlamadım başlamayı da düşünmüyorum.

Eğer odağınızı bozuyorsa internetten bir süre uzak durabilirseniz ders çalışacaksanız veya kariyeriniz ile adımlar atıyorsanız ve oyun bağımlılığınız varsa bir süre uzak durun ya da oyunları silin zaten bir gün anlayacaksınız hayatta oyundan daha önemli şeyler olduğunu.

İşte bazen valorant oynarken oyuna gelen trolleri seviyorum. Adam mesela clutch elde takıma küsüp spike çözmeyip oyunu kaybettiriyor. Sonra oyuna bir süre ara veriyorum.

Hocam inan bana içinde öyle bir istek varsa üstüne çok gitmelisin yoksa bunun sonu yok. Bıkana kadar, sabahlara kadar oynayacaksın, zaten bir zaman sonra vücudun uykusuzluktan dolayı oyunu bırakmanı isteyecek. Kendimden örnek vereyim, 2 sene öncesine kadar gerçekten kendime zarar verecek şekilde bağımlıydım, günlük bilgisayara 14 saat hiç aralıksız baktığımı bilirim. Sonra vücudumun zarar gördüğünün farkına vardım, oyunlardan da soğudum.
Velhasıl dizginler senin elinde, şu an bunun farkında olman bile kurtuluşunun ilk adımı olabilir. Allah kolaylık versin.

İlgini çekecek türde diziler izlemeye başlayabilirsin. Çoğu dizide bölümlerin özellikle ne olacağını merak ettirecek şekilde bitmesinden dolayı "bir bölüm daha" diye diye azaltabilirsiniz oyun ihtiyacını.

Geri
Yukarı